به گزارش انزلی چی، مرحله اول آزمون سراسری انجمن سینمای جوانان ایران ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز جمعه، ۲۳ آبان ماه […]

به گزارش انزلی چی، مرحله اول آزمون سراسری انجمن سینمای جوانان ایران ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز جمعه، ۲۳ آبان ماه به ‌صورت همزمان در بندرانزلی و ۵۸ دفتر دیگر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای شرکت در این آزمون باید ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح جمعه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی به آدرس غازیان، میدان مالا، خیابان معلم همراه با دو قطعه عکس پرسنلی و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی حضور یابند.

آزمون سراسری دوره جدید آموزش فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران در دو مرحله‌ آزمون کتبی و مصاحبه حضوری باهدف سنجش کیفی دانش و بینش هنری و سینمایی داوطلبان برگزار می شود.

در بخش آزمون کتبی مبنای سوالات طرح‌شده بر اساس سنجش کیفی دانش و انگیزه‌ داوطلبان است.

اولویت سوالات طرح‌شده در آزمون سراسری روز جمعه بر پایه‌ سنجش دامنه‌ منشوری دانش و بینش داوطلبان با توجه به این مفاهیم طراحی‌شده است: آشنایی مقدماتی با مقوله‌ هنر، آشنایی عمومی با سینما، قوه‌ داستان‌گویی، قوه‌ بداهه‌پردازی، قوه‌ تخیل، توانایی بیان تصویری، میزان توجه به جزییات و میزان علاقه‌مندی به سینما. 

در مرحله‌ دوم آزمون، مصاحبه‌ حضوری که توسط یک تیم سه نفره و با تاکید بر گفت و گوی صمیمانه با داوطلب و ارائه‌ راهنمایی به وی صورت خواهد گرفت در دو بخش انجام خواهد شد. بخش نخست در ادامه‌ سوالات آزمون کتبی و استعداد سنجی از داوطلب و بخش دوم با توجه به سوابق و فعالیت‌های احتمالی داوطلبان خواهد بود. از این رو داوطلبان می‌توانند با همراه داشتن سوابق و نمونه‌ کار خود به ارائه‌ سوابق خود در جلسه‌ مصاحبه بپردازند.

جلسه مصاحبه طی چند روز بعد از آزمون کتبی برگزار خواهد شد و درنهایت رای نهایی متعاقبا توسط دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران به پذیرفته‌شدگان آزمون، جهت ثبت نام در کلاس ها اعلام خواهد شد.

هزینه شرکت در کلاس ها برای پذیرفته‌شدگان آزمون، ۲۴۰ هزار تومان است که به صورت قسطی نیز قابل پرداخت می باشد.

دورهای جدید فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران به‌ صورت دوره‌های آموزش هفت‌ ماهه و در سه‌ گام با تمرکز بر آموزش عملی مبانی فیلم‌سازی و با اولویت آموزشی گروه سنی ۱۷ الی ۲۵ سال برگزار خواهد شد.

گفتنی است هنرجویان پس از پایان دوره های آموزشی با حمایت انجمن سینمای جوان فیلم می سازند.