سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: اگر تیم ملوان را خودم بسته بودم از اینکه سرمربی چنین تیمی هستم خجالت می‌کشیدم. […]

سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: اگر تیم ملوان را خودم بسته بودم از اینکه سرمربی چنین تیمی هستم خجالت می‌کشیدم.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، استوان مویسیلوویچ پس از شکست خانگی ۳ بر یک مقابل ذوب آهن در نشست خبری، در مورد اینکه چرا از بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی استفاده کردید، گفت: پیش از اینکه حرف بزنم یک روز میهمان تمرینات ما باشید و همه چیز را از نزدیک ببیند و بدانید چه تمریناتی انجام می‌دهیم. آقای عزیز و محترم بازی را با روش ۴-۳-۳ شروع کردیم اما این ۴-۳-۳ دلخواه من نیست. تیم من با این روش روی زمین باید بازی کند و بارها به بازیکنان گفتم که زمینی بازی کنید وگرنه این روش آن چیزی نیست که من بخواهم .امروز خجالت می‌کشیدم که سرمربی این تیم باشم اما چون من این بازیکنان را نیاوردم و تیم را نبستم نمی‌توانم بگویم خجالت می‌کشم.

 

وی ادامه داد: امروز ۸۰ تا ۸۵ دقیقه بازیکنان در زمین راه می‌رفتند و از نظر جسمانی وضع خرابی دارند و از نظر تاکتیکی هم مناسب نیستند. گاهی اوقات این تیم ۴۵ دقیقه دوام می‌اورد مثل بازی در فولاد و گاهی هم مثل بازی امروز فقط ۱۳ دقیقه دوام دارد. کیفیت بازیکن منظورم داشتن دانش فوتبالی، منضبط بودن و خوب بودن و بی‌صبرانه برای بازی تشنه و گرسنه بودن است. مگر شما فکر کرده‌اید که برای ابراز احساسات به سکوها آمده‌ام؟! تشریف بیاورید در تمرینات مشخص است که در ثانیه‌ها و دقایق تمرینات چه می‌کنیم و آن چیزی که می‌گویم این است که تیم نیاز به تغییرات ساختاری دارد.

 

وی ادامه داد: بهترین بازیکن ملوان فقط عزیز معبودی بود شاید تعجب کنید اما معبودی تنها بازیکنی بود که در  طور ۹۰ دقیقه می‌جنگد و می‌دود و شاید اشتباه هم بکند اما او تنها بازیکن ملوانی است که ۹۰ دقیقه تلاش می‌کند. منظورم این است که در فوتبال لیگ برتر مدام باید به بازیکن بگویی بدوی و تلاش کنی! حتی از گفتن این حرف به بازیکن لیگ برتری هم خجالت می‌کشم. برخی شرایط خارج از فوتبال هم دست به دست هم داد که باعث شد این نتیجه عجیب وغریب رخ بدهد.

 

سرمربی ملوان در مورد اینکه بهتر نبود مثل بازی‌های ابتدای نیم فصل بازی می‌کردید، گفت: ما بازی‌ها را انجام می‌دهیم و منتظر تعطیلات لیگ هستیم.( در این لحظه مترجم از خبرنگار خواست که سوالش را تکرار کند چون سرمربی تصور می‌کرد او درست حرف‌هایش را ترجمه نمی‌کرد.) ما بازی‌های لیگ را پیش رو داریم و باید انجام می‌دادیم و با کدام ایده باید جلو می‌رفتیم با ایده و نظر من یا ایده و نظر من؟! اگر نظر آنها قرار بر موفقیت بود چرا من را آوردند.

 

مویسیلوویچ در مورد وضعیت زمین تصریح کرد: در نشست خبری قبل از بازی هم گفتم و رفتم در زمین چمن ورزشگاه که ۲۰ سانتی متر بلندتر از حد استاندارد بود و روی همان چمن خط کشی کرده بودند و از مسئولان باشگاه خواستم که زمین را اصلاح کنند. این زمین افتضاح است. این زمین برای انزلی و فوتبال ایران مانع بزرگی برای فوتبال ایران است و بازیکنانی مثل یوسفی، زارع، رافخایی در این زمین نمی‌توانند خوب کار کنند. در رختکن بازیکنان به من گفتند که روی این زمین نمی‌توانیم راه برویم چه برسد به پاسکاری زمینی با همه این حرف‌ها سه چهار موقعیت خوب داشتیم. ذوب آهن هم هرچه شوت زد گل شد. در لحظات کلیدی که ملوان ۲ بر یک عقب بود یک گل زدیم که داور آن را قبول نکرد و همه چیز دست به دست هم داد که نتیجه نگیریم. بعد از آن هم یک شوت اروپایی زده شد که گل سوم حریف را رقم زد. داوران خطا گرفته یا نگرفته اند و کمک داور پرچم زده یا نه به هر حال همان اشتباه می‌تواند سرنوشت یک تیم، بازیکن و من مربی را رقم بزند با این حال باید بهتر بازی کنیم و موقعیت‌های گلزنی بیشتری به دست بیاوریم و نیم فصل دوم باید دست به تغییر ساختاری در تیم بزنیم.

 

سرمربی ملوان در مورد رضایتش از مهاجمان ملوان، گفت: همین تیمی که ملوان باشد و جلال رافخایی تنها مهاجمی است که می‌تواند کارساز باشد و او دو سه دریبل زد و پنالتی گرفت و گل هم زد اما تیم از یک نفر تشکیل نشده است. اگر قرار بر تعویض بود باید ۷ تا ۹ تعویض می‌کردم اما سه تعویض بیشتر نداشتم.

 

مویسیلوویچ در مورد تغییرات زیاد در خط هافبک و دفاع ملوان و اینکه این تیم نیاز به شوک در تغییر ترکیب تیم دارد، گفت: منظور شما چیست؟ در زمین چه باید بکنیم؟ فوتبال است و ملوان هم اولین تیمی در دنیا نیست که یک بر صفر از حریف پیش افتاده باشد و بعد هم بازنده شده باشد. همان حرف‌هایی که زدم که اگر اشتباه نمی‌کردیم در خط دفاع و آن گل گرفته می‌شد بازنده نمی‌شدیم.

 

به گزارش فارس، مترجم سرمربی ملوان در مورد اینکه چرا کاپشن ذوب آهن را پوشیده است، گفت: ملوان کاپشن نداده است و این کاپشن را پوشیدم.