ملوان روزهای سختی را در قعر جدول سپری می کند، اما سرمربی این تیم محبوب شهرستانی وعده داده است که […]

ملوان روزهای سختی را در قعر جدول سپری می کند، اما سرمربی این تیم محبوب شهرستانی وعده داده است که ملوان در لیگ برتر فوتبال ایران می ماند.

 

 

 

 

‘استیون موسیلوویچ ‘ روز پنجشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا از گذر از روزهای فعلی و تلاش برای تثبیت ملوان در جمع تیم های لیگ برتری می گوید.

 

وی در پاسخ به این پرسش که وقتی به این تیم دعوت شد چه چیزی در ذهنش متبادر شد ، گفت : زمانی که پیشنهاد دعوت به ملوان را دریافت کردم بلافاصله به ذهنم رسید که قرار است به کشوری ۷۰ میلیونی بروم که یک لیگ حرفه ای ۱۶ تیمی دارد و قرار است سرمربی یکی از تیم ها باشم و این امر فی نفسه جذاب است.

 

موسیلوویچ اظهار کرد: ملوان را در آن لحظه نمی شناختم . از بین تیمهای ایرانی ، پرسپولیس ، استقلال و تراکتور سازی را از طریق همکارانم که در این تیمها بودند ، دورادور می شناختم، البته وقتی موضوع ملوان برایم جدی شد از طرق مختلف اطلاعاتی بدست آوردم و حالا در این تیم هستم.

 

سر مربی اهل مونته نگرو ملوان در خصوص اینکه در مدت یک ماهی که از فعالیتش در این تیم می گذرد نقاط ضعف و قوت ملوان را چه دیده است ، می گوید: اولین نقطه ضعفی که به چشمم آمد ‘ گل نزن’ بودن تیم است.

 

وی با اشاره به سه بازی اخیر ، یکی در جام حذفی و دو بازی دیگر در چهارچوب لیگ برتر جام خلیج فارس افزود: ما در هر یک از سه بازی گذشته می توانستیم دستکم ، یک گل بزنیم و یقینا موقعیت بهتری داشته باشیم.

 

موسیلوویچ در خصوص نقطه قوت تیم می افزاید: نکته بارز بازیکنان تیم هم ، جدیت و پشتکارشان در تمرینات است و اشتیاقی که برای آشنا شدن با سبک کاری من برای حصول نتیجه برای تیم ملوان دارند و این نشانه ای خیلی خوبی است.

 

وی در پاسخ به سئوال دیگر ایرنا مبنی بر این که برنامه اش برای خروج تیم ملوان از وضعیتی کنونی که با ۹امتیاز از مجموع ۱۳ بازی با احتساب ۷ گل زده در مکان انتهایی جدول قرار دارد چیست، پاسخ داد: برنامه خیلی ساده و مشخص است ، تلاش مضاعف برای گرفتن امتیاز و اینکه حتما باید گل بزنیم. لذا این هدف گذاری را از نخستین لحظه حضورم در تیم با بازیکنان دنبال می کنیم تا بتوانیم بقای ملوان را در لیگ محقق کنیم.

 

موسیلوویچ تاکید کرد: باید موقعیت بیشتری خلق کنیم؛ چرا که جدا از اشتباهاتی که منجر به از دست رفتن توپ می شود؛ هرچه موقعیت ها بیشتر باشد ، احتمال گل زنی هم بالا می رود .

 

سرمربی ملوان در خصوص جذب بازیکن به منظور ترمیم و تقویت تیم اظهار کرد: واقعیت آن است که در هر تیمی همه خواهان بهبود وضعیت تیم هستند، اما تصمیم در این خصوص به مالک باشگاه بر می گردد و صادقانه باید بگویم تمام تمرکز و انرژی من در حال حاضر بر بازی روز جمعه با ‘ذوب آهن’ متمرکز است.

 

وی این پرسش ایرنا را که آیا شما بازی به بازی برنامه ریزی می کنید ، گفت : در فوتبال قانون نانوشته ای حاکم است که همیشه اولین بازی ، مهم ترین بازی است، لذا به رغم اینکه چه امید و آرزویی داریم اما در این لحظه ، هدف اول من که هر روزه برای آن تلاش می کنم چگونگی جمع کردن امتیاز برای ماندن در لیگ برتر است.

 

سرمربی ملوان در خصوص نقش هواداران اصیل و پیگیر تیم ملوان نیز خاطرنشان کرد: در تمام باشگاهها تماشاچیان نقشی حیاتی و حساس دارند و حمایت و تشویق آنها بویژه در روند بازی موثر است .

 

وی تصریح کرد : به خوبی حس می کنم و در مقام قیاس دریافته ام که تماشاچیان ملوانی بسیار با تعصب و علاقه مند به تیمشان هستند، لذا از آنها می خواهم که صبوری به خرج داده و کنار تیم باشند.

 

موسیلوویچ تاکید کرد: ملوان نیازمند زمان بیشتری است. لازم است بازیکنان با شیوه کادر جدید مربیگری آشنا شوند تا در نهایت رضایت این تماشاچیان خونگرم با کسب نتایج مطلوب حاصل شود.

 

سرمربی ملوان در مورد برنامه نیم فصلش به ایرنا گفت: سوای تمرینات، مطابق برنامه ای که هم اکنون داریم در تعطیلات لیگ و برای نیم فصل دوم تمرینات جدی تر و شدید تری را در نظر گرفته ایم و یقینا حجم کار بچه ها بسیار فراتر خواهد رفت.

 

وی در خصوص توان فیزیکی بازیکنان ملوان و آمادگی بدنی آنها به لحاظ قدرتی و سرعتی نیز توضیح داد : بازیکنان ملوان هر لحظه بهتر می شوند. به جرات می توان بگویم در بازی آینده به لحاظ فیزیکی آماده تر و به لحاظ تاکتیکی پخته تر از سه بازی قبل هستند.

 

وی افزود : در فوتبال ما سوای بازیکنان قدرتی و سرعتی ، بازیکنانی می خواهیم که پرتلاش و با هوش باشند و بخواهند در بازی پیشرفت کنند؛ چرا که فوتبال یک بازی تیمی است و برای خروج از وضعیت فعلی لازم است که به عنوان تیمی همدل و همراه کنار هم باشیم تا از این وضعیت خارج شویم.

 

موسیلوویچ سرمربی ملوان بندر انزلی در انتهای این گفتگو خاطر نشان کرد: شک نکنید در لیگ برتر باقی می مانیم و برای این منظور همگی باتمام توان می جنگیم.

 

به گزارش ایرنا ، استوان موسیلوویچ سرمربی ۴۸ ساله ملوان کار مربیگری خود را ازسال ۱۹۹۳ باهدایت تیم’ رادنیکی کووین’ که بیشتر دوران فوتبالش را دراین تیم سپری کرده بود، آغاز کرد و تا سال ۱۹۹۵ در این تیم حضور داشت . وی در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۹ بعنوان بهترین مربی مونته نگرو انتخاب شد.