عدم پخش بازی‌های فوتبال داخلی از صدا و سیما و اختلافات این سازمان با فدراسین فوتبال، از موضوعات داغ این […]

عدم پخش بازی‌های فوتبال داخلی از صدا و سیما و اختلافات این سازمان با فدراسین فوتبال، از موضوعات داغ این روزهای فوتبال ما است. در همین زمینه پای صحبت‌های صادق درودگر، مدیرعامل سابق ملوان نشستیم و البته از وی در مورد اتفاقات هیات رییسه و ملوان هم پرسیدیم.

 

 

 

 

در مورد اختلافات بین فدراسیون فوتبال و سازمان صدا و سیما در زمینه حق پخش چه نظری دارید؟

 

پخش بازی‌ها و گرفتن مبلغی مناسب در این رابطه از حقوق مسلم فوتبال ماست. عدم اتحاد و نبود موضع گیری‌های مناسب در گذشته از سوی این دو نهاد باعث شده است که حقوق فوتبال در مجلس دیده نشود.

 


قرار است روز چهارشنبه فدراسیون فوتبال و صدا وسیما جلسه‌ای با مسوولان فوتبال داشته باشند. شما به خروجی این جلسه امیدوارید؟

 

بله. به دلیل اینکه منطق بیشتری در مذاکرات اخیر دیده می‌شود. این توافق و پیدا کردن راه حل مناسب برای این موضوع را دست یافتنی می‌بینم. مطمئنم که با اراده و توجیه مناسب دولت از سوی وزیر محترم ورزش به منظور کسب حمایت همه جانبه، این قضیه سرعت بیشتری پیدا می‌کند. از لحاظ قانونی نیز منعی برای تصویب و اختصاص بودجه ای از سمت مجلس برای این قضیه وجود ندارد. عقیده من این است که در فضای تعامل و همدلی می شود به این توافقات دست پیدا کرد.

 


این روزها هیات رییسه فدراسیون فوتبال با امضای نامه ای قصد برکناری آیت اللهی و نبی را دارد. این قضیه را چطور ارزیابی می کنید؟

 

به نظرم هیات رییسه واکنش بسیار خوبی را به مشکلات موجود نشان داده است. هیات رییسه اگر منفعل و غیر مسوول باشد، نمی تواند هیچ دردی را دوا کند. به گمان من این اقدام فوق العاده لازم وضروری است و برکناری اشخاصی چون آیت‌الهی که از بزرگترین نقاط ضعف این فدراسیون هستند را بسیار لازم و ضروری می دانم. به نظرم کفاشیان هم باید به فکر و خرد جمعی در فدراسیون احترام بگذارد و از این مساله حمایت بکند.

 


آیا تمایل دارید در مورد تیم سابق خود ملوان صحبت کنید؟ تیمی که این روزها حال و روز خوشی ندارد.

 

همه می‌دانند که من با تمام قلبم ملوان را دوست دارم. هر چند دوست ندارم صحبت‌های من در این شرایط حساس لطمه‌ای به تیم محبوبم بزند، اما بزرگترین مشکل این تیم را ضعف مدیریت می‌دانم. متاسفانه مدیریت این تیم به واسطه عدم شناخت حوزه فوتبال، درک و ارزیابی درستی از مدیریت ورزشی ندارند. دوستان باید بدانند مدیریت در حوزه ورزش و فوتبال با مدیریت در اقتصاد فرق می کند. تمام آرزوی من این است که ملوان امسال بتواند در لیگ برتر بماند و این بحران‌ها را از سر بگذاراند.

 

منبع: بانک ورزش