تیم فوتبال استقلال با برتری مقابل پارسه به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.     به گزارش […]

تیم فوتبال استقلال با برتری مقابل پارسه به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال استقلال از ساعت ۱۶:۴۰ امروز در ورزشگاه آزادی مقابل پارسه تهران قرار گرفت که در این بازی استقلال با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و به جمع هشت تیم برتر جام حذفی صعود کرد.  استقلال در این مرحله به مصاف ذوب آهن می رود.

 

گل تیم پارسه را میلاد پورصف‌شکن در دقیقه ۹ از روی یک ارسال از جناح چپ تیم استقلال وارد دروازه محسن فروزان کرد. شاگردان امیر قلعه‌نویی در ادامه، بازی را در دست گرفتند که اولین موقعیت این تیم در دقیقه ۱۵ به وجود آمد. جایی که محمد قاضی توپ را درون محوطه جریمه به سجاد شهباززاده سپرد اما مهاجم استقلال بعد از چرخیدن دور خودش نتوانست کاری از پیش ببرد.

 

محمدرضا خرسندنیا، در دقیقه ۲۵ بازی با شوتی از راه دور دروازه تیم پارسه را تهدید کرد اما دروازه‌بان پارسه شوت او را راهی کرنر کرد. در ادامه و بعد از ضربه کرنر استقلالی‌ها بار دیگر به سمت دروازه سفیدپوشان پارسه اقدام به شوتزنی کردند و این بار آندرانیک تیموریان ناکام ماند.

 

در دقیقه ۳۰ بازی استقلالی‌های جدی‌ترین موقعیت خود را به دست آوردند که از روی یک ارسال مهدی کریمیان ضربه سری را روانه دروازه حریف کرد که این بار هم دروازه‌بان پارسه موفق بود و توپ را از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

 

امیر قلعه‌نویی که تیمش در این دقایق به بن‌بست خورده بود، تصمیم گرفت دست به تعویض بزند و کرار جاسم را در دقیقه ۳۳ به جای مهدی کریمیان به زمین فرستاد. در دقیقه ۴۳ بازی استقلالی‌ها صاحب موقعیت مناسبی شدند تا کار را در نیمه اول به تساوی بکشند اما محمد قاضی نتوانست دروازه خالی از دروازه‌بان را باز کند و ضربه او به بیرون رفت.

 

استقلال که در نیمه اول با شکست یک بر صفر به رختکن رفته بود، در نیمه دوم کار را هجومی آغاز کرد و جاسم کرار در دقیقه ۴۶ موفق شد روی اوت دستی آندرانیک تیموریان که با اشتباه محسن میرابی، مدافع پارسه همراه شد کار را به تساوی بکشاند.‬

 

استقلال در دقیقه ۵۱ هم دوباره صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی شد و این بار میلاد فخرالدینی روی یک ضد حمله از سمت راست حرکت کرد و پس از ورود به محوطه جریمه توپ را به سجاد شهباززاده سپرد. مهاجم استقلال هم راحت‌ترین کار را با پاس رو به بیرون فحرالدینی انجام داد و دروازه پارسه را برای بار دوم باز کرد.‬

 

در دقیقه ۵۷ این دیدار یعقوب کریمی سانتر مناسبی را از سمت چپ انجام داد که این توپ در موقعیت مناسبی به شهباززاده رسید اما مهاجم آبی‌پوشان نتوانست در این موقعیت خودش را دو گله و تیمش را سه گله کند.‬

 

آندرانیک تیموریان که بعد از گل دوم استقلال نقش مهمی را در میانه میدان اجرا می‌کرد تا بازی را آرام کند، در یکی از حملات تیم پارسه بازیکن این تیم را متوقف کرد تا محسن ترکی به او کارت زرد نشان دهد. خسرو حیدری دیگر بازیکن استقلال بود که در دقیقه ۶۸ از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.‬

 

یک دقیقه بعد از اینکه خسرو حیدری از ترکی کارت زرد دریافت کرد، سجاد شهباززاده خطایی را روی بازیکن پارسه انجام داد تا کارت زرد دریافت کند. شهباززاده که در اواخر نیمه اول یک کارت دیگر گرفته بود، از بازی اخراج شد تا این موضوع واکنش هواداران و امیر قلعه‌نویی را به همراه داشته باشد.

 

پس از ۱۰ نفره شدن استقلال بازیکنان پارسه تلاش بیشتری کردند و سعی داشتند روی دروازه استقلال موقعیت ایجاد کنند اما برنامه‌های این تیم به نتیجه نرسید تا بهمن عابدینی دست به تعویض بزند.

 

استقلال که پس از زدن گل دوم بازی را آرام کرده بود، بعد از ۱۰ نفره شدن هم علاقه‌ای به حمله کردن نداشت و فقط یک بار میلاد فخرالدینی وارد محوطه جریمه پارسه شد که ضربه او با برخورد به مدافع حریف به کرنر رفت. در سوی دیگر میدان و در دقیقه ۸۸ بازی بازیکنان تیم پارسه سعی داشتند با شوت از راه دور دروازه استقلال را باز کنند که بازهم موفق به این کار نشدند.‬

 

تیم پارسه که برای جبران نتیجه جلو کشیده بود، در دقیقه ۹۰ روی ضد حمله بار دیگر دروازه‌اش باز شد، به این ترتیب که کرار جاسم پشت محوطه توپ را به محمد قاضی سپرد تا مهاجم استقلال ضربه را از بالای سر نشاط‌جو وارد دروازه پارسه کند و تعداد گل‌های استقلال را به عدد سه برساند.

 

داور بازی برای نیمه دوم ۴ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد که در دقیقه ۲+۹۰ استقلال دوباره گل مشابهی مانند نیمه اول خورد و این بار میلاد پورصف‌شکن توپی را به محوطه جریمه ارسال کرد تا سجاد عاشوری فاصله را به حداقل برساند. بازی با برتری ۳ بر ۲ استقلال رو به اتمام بود که جاسم کرار در آخرین لحظات بازی با یک ضربه چیپ گل چهارم این تیم را به ثمر رساند تا بازی در نهایت با نتیجه ۴ بر ۲ به سود استقلال تمام شود.

 

استقلال با این پیروزی در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف ذوب‌آهن برود.