نظمی: بازیکن سرباز را بر اساس قوانین و حقوق سربازی جذب می‌کنیم/هنوز با ماهینی قرارداد نبسته ایم /اگر امریه او […]

نظمی: بازیکن سرباز را بر اساس قوانین و حقوق سربازی جذب می‌کنیم/هنوز با ماهینی قرارداد نبسته ایم /اگر امریه او برای سپاه صادر نشود نمی توانیم از او استفاده کنیم

 

 

 

مدیرعامل باشگاه تراکتور‌سازی گفت: ما با هیچ بازیکنی قرارداد نبستیم و اگر قرار به جذب سربازی باشد بر اساس قوانین و حقوق سربازی او به ما می‌پیوندد.

 

جمشید نظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد مسئله‌ای که مبنی بر پیوستن حسین ماهینی به باشگاه تراکتور‌سازی مطرح شده و گفته می‌شود بازیکنان سرباز باید توسط ستاد کل تقسیم شوند اظهار داشت: حسین ماهینی هنوز به تراکتورسازی نپیوسته‌ است. از لحاظ خبری در بیان این موضوع اشتباهاتی صورت گرفته و مطلب به خوبی منتقل نشده است. موضوعی که سردار کمالی به آن اشاره کرده کاملا درست است و ما هم در راستای گفته او عمل می‌کنیم. من پیش از این با نیروهای مسلح مکاتبه کردم و درخواست حضور ۴ نفر از این سربازان را در تراکتورسازی کردم و اعلام کردم ما به نفرات بیشتری نیاز نداریم چرا که اگر فرد دیگری را به تیم ما بدهند با توجه به اینکه به سیستم تیمی ما نمی‌خورد آمدنش باعث می‌شود هیچ کدام از طرفین سود نبرند و بازیکن خراب شود.

 

وی افزود: نام ۴ نفر را اعلام کردیم و خواستار آمدن آنها شدیم. حسین ماهینی مدنظر ما است و خود او هم به آمدن به تراکتور‌سازی ابراز تمایل کرد. رسول خطیبی پیشنهاد داد با این بازیکن صحبتی داشته باشیم و در مورد شرایط مختلف با او صحبت کنیم. ما نه قرارداد رسمی بستیم و نه موضوع دیگری مطرح بوده است. از طریق نیروهای مسلح پیگیری خود را انجام می‌دهیم و کار را از طریق مجاری قانونی دنبال می‌کنیم. اگر مسئولان با این امر موافقت نکنند ما نمی‌توانیم از این بازیکنان استفاده کنیم. حضور این نفرات در تراکتور‌سازی مشروط بر این است که کد سربازی این نفرات به سپاه عاشورا ارسال شود تا بتوانند به عضویت تراکتور‌سازی در بیایند. این مسئله‌ای که مطرح شد برای این بود که ما ببینیم مسئولان آیا روی این موضوع نظر دارند یا نه. در همین حد که نظرات را بگیریم وارد صحبت شدیم. اولین موردی که به این دو بازیکن اعلام کردم این است که این دو بازیکن بر اساس حقوق سربازی به تراکتور‌سازی بیایند وگرنه بر اساس قانون نمی‌توانیم با آنها همکاری داشته باشیم. به آنها گفتم اگر باشگاه دیگری مذاکره‌ای داشته و حرفی از پول زده است ما کاری به این موارد نداریم و بر اساس قانون نمی‌توانیم قرارداد مالی ببندیم و بر اساس حقوق سربازی وارد عمل می‌شویم.

منبع : فارس

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که در سایت تراکتور سازی به صورت رسمی اعلام شد سینا عشوری و حسین ماهینی به تراکتور‌سازی پیوسته‌اند اظهار داشت: متاسفانه در انعکاس این مطلب اشتباه شده است. اینکه گفته می‌شود او به تراکتورسازی پیوسته و دیگری می‌گوید او می‌خواهد در تمرین حاضر شود درست نیست. خیلی از این مطالب را در سایت‌ها خواندند که از طریق ما اعلام نشده است حتی در سایت باشگاه تراکتورسازی هم انعکاس این مطلب به خوبی انجام نشد. حرف ما این بوده است که اگر بر اساس قوانین و حقوق سربازی استفاده از این بازیکنان میسر باشد ما سایر امور را دنبال می‌کنیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال جذب این دو بازیکن وجود دارد خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم با توجه به درایت مسئولین تربیت بدنی اداره کل ستاد نیروهای مسلح این اتفاق بیفتد. من با توجه به پیگیری‌های حضوری که از سردار باران‌چشمه داشتم درخواست کردم با توجه به حضور تراکتور‌سازی در لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو سه نفر از این بازیکنان که مورد نیاز کادر فنی ما است موافقت شود. ما در کل ۴ اسم را به مسئولان دادیم و اکنون هم سه نفر از آنها را می‌خواهیم. امیدوارم در قولی که به ما داده شده مساعدت شود و این اتفاق بیفتد. همچنین تعدادی از این نفرات هم به باشگاه ملوان و سایر تیم‌ها بروند و خدمت خود را پشت سر بگذارند. این بازیکنان به هر تیمی که بروند باید بر اساس حقوق سربازی کار کنند و این شرایط هم در مورد سینا عشوری و حسین ماهینی اگر به تراکتور‌سازی بپیوندند اتفاق می‌افتد.

 

وی افزود: ما به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنیم دوستانی که در تربیت بدنی نیروهای کل سپاه هستند این شرایط را بهتر از من درک می‌کنند و می‌دانند که حضور پرقدرت ما در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باعث سربلندی کشور می‌شود. ما به اندازه نیازمان درخواست دادیم و از ۴ اسمی که دادیم خواهان جذب سه بازیکن هستیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد حتی بحث حضور آرش افشین در تراکتور‌سازی مطرح بود که ما پیشنهاد دادیم این بازیکن می‌تواند به ملوان برود و در این شرایط به آنها کمک کند. ما دوست داریم هم به فوتبال این بچه‌ها کمک شود و هم اینکه خودمان شرایط خوبی پیدا کنیم. به هر حال این بازیکنان سرمایه‌های کشور هستند و اگر هم تخلفی انجام شده باید کمک کرد تا دیگر چنین مشکلاتی به وجود نیاید و فوتبال هم متضرر نشود.

 

نظمی در مورد صحبت‌های محمد نصرتی مبنی بر اینکه اعلام کرده از باشگاه تراکتور‌سازی طلب دارد و این مسئله را با دلیل و مدرک بیان می‌کند خاطرنشان کرد: شاید من حضور ذهن در این مورد نداشته باشم اگر طلبی باشد همه چیز به صورت مکتوب در حسابداری موجود است و یک قران هم این طرف و آن طرف نمی‌شود. اگر او طلبکار باشد او هم مثل یکی دو نفر دیگر پس از بررسی‌هایی که انجام می‌دهیم مابقی پولش را پرداخت می‌کنیم.

 

مدیرعامل باشگاه تراکتور‌سازی در مورد اینکه گفته می‌شود مهدی کیانی و یکی دو نفر از اعضای این تیم بدهی مالیاتی دارند تصریح کرد: این صحبت‌ها اخیرا مطرح شده، ما مالیات سال ۹۱ و ۹۲ این بازیکن را تسویه کردیم. ظاهرا اگر هم بدهی‌ای دارد باید مشخص شود. من در چند و چون این مسئله نیستم باید این مورد را بررسی کنیم و اگر برعهده خودش بود باید آن را پرداخت کند و اگر برعهده باشگاه باشد این مسئله را حل می‌کنیم. برای سال قبل مشکلی وجود ندارد. در جزئیات این مورد جدید نیستم و باید آن را بررسی کنم.

منبع : فارس