استیون میسیلوویچ روز جمعه در اولین آزمونش در فوتبال ایران باید ملوان را در جام حذفی هدایت کند.     […]

استیون میسیلوویچ روز جمعه در اولین آزمونش در فوتبال ایران باید ملوان را در جام حذفی هدایت کند.

 

 

در حالی که ملوانی‌ها بعد از تجربه خوب‌شان در سپردن نیمکت این تیم به یک مربی خارجی، این فصل را با هدایت نصرت ایراندوست آغاز کرده بودند در ادامه نتوانستند از نظر فنی توقع مسوولان و هواداران را بر‌آورده کنند و در نهایت میسیلوویچ با انتخاب مالک این باشگاه جایگزین ایراندوست شد.

 

میسیلوویچ با انگیزه فراوان تمرینات ملوان را زیر نظر گرفته و در این راه به کمک کادرفنی ایرانی‌اش هم امیدوار است. سرمربی صربستانی جدید ملوان در گفت و گو با ورزش سه درباره حضورش در ایران و انزلی حرف زد.

میسیلوویچ درباره شناختش از فوتبال ایران و خصوصا ملوان در این مدت اینطور توضیح می‌دهد: مطمئنا در این فرصت کوتاه زمان زیادی برای شناخت فوتبال ایران و تیم‌های دیگر نداشته‌ام و تنها تا حدودی به شناخت از تیم خودم رسیده‌ام. این برایم در حال حاضر یک اصل کافی است که به شناخت از تیم خودم برسم.

وی ادامه داد: خوشبختانه کمکی (مجید صالح) دارم که تیم ‌های ایرانی را به خوبی می‌شناسد و اطلاعات زیادی از آن دارد و این در ادامه به ما کمک زیادی خواهد کرد.

میسیلوویچ درباره نگرانی انزلی‌چی‌ها از شرایط ملوان و در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط فنی و کمبود بازیکن ترسی از سقوط ندارد، گفت: شما چه فکر می‌کنید؟ طبیعی است که در لیگ خواهیم ماند. در مدتی که در ایران بودم به شناخت کاملی از بازیکنانم رسیده‌ام و با توجه به آن اطمینان کامل داریم که نه تنها در لیگ می‌مانیم، بلکه بازیکنانم این تضمین را با کیفیت‌شان به من داده‌اند که قادرند موقعیت خوبی در جدول به نام ملوان کنند.

 

وی افزود: با احترام به تمام تیم‌های لیگ ایران می‌گویم که ملوان این توانایی را دارد که جایگاه و موقعیت مناسبی در جدول کسب کند. اگر ترسی از سقوط داشتم هرگز اکنون در ایران حاضر نبودم. اکنون هم علاوه بر اینکه ترسی از این ندارم بلکه معتقدم ملوان بازی‌های خوبی به نمایش خواهد گذاشت و موفقیت در نزدیکی این تیم است.

میسیلوویچ با مثبت ارزیابی کردن شرایط تیمش قبل از اولین دیدار روز جمعه این تیم در جام حذفی گفت: با توجه به فضایی که در تیم می بینم باید بگویم بازیکنان از نظر کار و رفتار تیمی عالی و فوق‌العاده هستند. باید به همین روند ادامه دهیم و در اولین بازی‌مان در جام حذفی امید زیادی به پیروزی داریم.

ملوانی‌ها که خاطره خوشی از اسکوچیچ دارند امیدوارند میسیلوویچ هم شرایط فصل گذشته این تیم را تکرار کند. سرمربی صربستانی و ۴۷ ساله جدید ملوان در مورد مقایسه‌اش با اسکوچیچ اینطور می‌گوید: نه آقای اسکوچیچ من را می‌شناسد و نه من ایشان را. تنها وجه مشترک‌مان ایچ در آخر اسم‌مان است. اما اگر بخواهم به این سوال‌تان جدی‌تر پاسخ بدهم باید بگویم خبرنگاران و افکار عمومی می‌توانند هر مقایسه‌ای و با هر وجهی که مایل هستند بکنند.

وی در پایان گفت: البته خیلی دوست دارم این مقایسه در پایان فصل باشد که من کاری در تیم انجام داده‌ام و آن زمان بهتر می‌توان نظر داد.

منبع : ورزش ۳