سیروس محجوب در گفتگو با شبکه باران شبکه استانی مرکز تلویزیونی گیلان از علل نتیجه نگرفتن ملوان و تغییر کادر […]

سیروس محجوب در گفتگو با شبکه باران شبکه استانی مرکز تلویزیونی گیلان از علل نتیجه نگرفتن ملوان و تغییر کادر فنی این تیم سخن گفت.

 

 

به گزارش “ورزش سه”، محجوب در پاسخ به این سوال که با از دست دادن ۱۷ بازیکن و جایگزینی این نفرات با بازیکنان بی تجربه ریسک بزرگی بود، گفت:« ۷، ۸ بازیکن از ترکیب اصلی ما از ملوان رفتند. ما تلاش خودمان را برای حفظ این افراد انجام دادیم. به طور مثال فشنگچی فصل گذشته ۲۰۰ میلیون گرفته بود ما به او ۶۰۰ میلیون پیشنهاد دادیم. یا دغاغله ۳۰۰ میلیون می گرفت ما به او پیشنهاد ۶۰۰ میلیونی دادیم. اما او خودش دوست داشت به پرسپولیس برود. یا فشنگچی که دوست داشت در تیمهای اطراف تهران، بازی کند. البته طبیعتا آقای ایراندوست دستش برای جذب بازیکن باز بود و با نظر خود او لیست امسال تیم کامل شد. اما شما ببینید بین افرادی که یک تیم با آنها به توافق می رسد و ساختار تیم تفاوت زیادی وجود دارد. سرمربی برزیل هم با وجود کارنامه ای که داشت در جام جهانی موفق نبود. البته بخشی از نتایج ما می تواند به بدشانسی هم بازگردد. شما ببینید ملوان در ۶، ۷ بازی اول خودمان با ترکیب اصلی به میدان نرفتیم.

ثاقبی باید به ملوان برگردد
رحمت الله و ثاقبی می توانستند در ملوان بمانند و به تیم کمک کنند، با وجود تمام مشکلاتی که داشتیم. اما در حق ملوان، بی انصافی کردند. خود مازیار(زارع) با رحمت الله صحبت کرد که بماند. یا آقای ثاقبی که اصلا سرباز بود و ترجیح داد که به تراکتورسازی برود. البته او بازیکن ما هست و بعد از دو سال دوباره باید برگردد به ملوان. طبق قانون ستاد کل نیروهای مسلح، ما مجاز نیستیم به بازیکن سرباز پیشنهاد مالی بدهیم با این وجود این ما به ثاقبی در فصل اول ۸۰ میلیون و در فصل دوم ۹۰ میلیون و در کل ۳۵۰ میلیون پیشنهاد دادیم. اما او نپذیرفت. دیگر اینطور نیست که به یک بازیکن آنقدر بگویم بیا، و او نپذیرد بعد ما برویم و به او پیشنهاد ۲ میلیاردی بدهیم!

قرارداها را افزایش دادیم
کسی منکر اینکه ملوان یارگیری اشتباهی داشته است، نمی شود. هر سرمربی به ملوان بیاید ما به او اختیارات تام می دهیم. اما اینطور نبوده که من به آقای ایراندوست بگویم هزینه های تیم را از ۵ میلیارد بیار پایین و در تیم بماند. اگر اینطور بود چطور قرارداد آهی از ۱۸۰ به ۵۰۰ میلیون، یا سعید یوسف زاده از ۶۰۰ میلیون چطوری شد ۶۵۰ میلیون.یا به قرارداد بازیکنانی که مبلغ آنها کم بود هم خیلی اضافه کردیم. اما اینکه یک عده می گویند چرا به فلان بازیکن که تازه لیگ برتری شده و در ترکیب اصلی تیم هست کم می دهی و به بقیه زیاد!

بازیکنان ما کم فروشی نکردند
من این حرف را قبول ندارم که فاصله دستمزدی بازیکنان ما زیاد است. در هر تیمی رقم قرارداد بازیکن تازه وارد با کسی که چند سال تجربه دارد باید یکسان باشد. ممکن است بازیکنی ۲۰ میلیون گرفته و به ملوان آمده و خیلی حوب کار کردخ اما آن بازیکنی که گران قیمت است نتوانسته عملکرد خوبی در ترکیب تیم داشته باشد. فکر نمی کنم خیلی مباحث مالی در عملکرد یک بازیکن نقش داشته باشد. البته من قبول دارم در کل هر تیمی که سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد، بهتر نتیجه می گیرد. اما اینکه ما بگوییم بازیکنی که رقم قراردادش کم است در ملوان کم فروشی یا کم کاری کرده، درست نیست.

پرداختی‌های بی‌سابقه ملوان
نسبت به فصل گذشته مطالبات بازیکنها را پرداخت کردیم. قبل از شروع فصل بازیکنان ما ۲۰% از مبلغ قراردادشان را گرفتند. چند وقت قبل هم ۱۵ % از رقم قراردادها پرداخت شد. یعنی الان ما حدود ۳۷% رقم قراردادها را پرداخت کردیم. برنامه ما قبل از فصل هم همین بود که با پرداخت ۵۰، ۶۰ درصد رقم قراردادها، بالانس شویم. تقریبا در لیگ برای ملوان چنین اتفاقی نیفتاده است. الان خیلی از تیمها در هزینه های رایج تیم نمی توانند ۴۰۰، ۵۰۰ میلیون پرداخت کنند. در حالی که هنوز ۱۰، ۱۱ بازی هم لیگ سپری شده است.

برای رده سنی پایه انگیزه ایجاد می کنیم
برای تیمهای رده سنی پایه آن کاری که دوست داشتم انجام دهم و به صورت رسمی اعلام کردم، صورت نگرفت. باید از این تیمها حمایت ویژه تری می شود. به مدیر تیمهای پایه آقای درجدی گفتیم که از همه رده های سنی با تشخیص کمیته فنی، هر سال ۵ بازیکن به رده بالاتر ترانسفر می کنم. رقم قرارداد آنها را هم ۱۰ میلیون افزایش می دهیم. اینکار انگیزه بازیکنان را هم بالا می برد.

ملوان هجومی می شود
ما تمام امکانات را برای مربی جدید(استیون میسیلوویچ) فراهم می کنیم. چون در در ادامه راه لیگ، نمی توانیم هیچ ریسکی را بپذیریم. چون با توجه به فشار مسابقات، ملوان کار سختی در پیش دارد. او هر بازیکنی بخواهد ما برایش می آوریم. البته ما قول نتیجه گیری نگرفته ایم. اما او پارسال تیمی را که ۱۸ام لیگ بود تحویل گرفت و با ۸ بازی تیم را در لیگ یک نگه داشت. ما هم با این پیش زمینه او را به ملوان آوردیم. مربی هجومی هم هست. آنچه که در لیگ یک می بینیم ساختار تیمی به سمت هجومی پیش می رود.

مهر آزما و افشین در ملوان
ما فرصت این را داشتیم که در نیم فصل ۵ بازیکن سرباز بیاوریم. مهر آزما، آرش افشین. سه نفر دیگر هم بازیکنان مطرحی هستند که من الان اسمشان را یادم نمی آید. همه آنها هم در قد و قواره لیگ برتر و حرفه ای هستند. مساله سربازها برای ملوان خوش شانسی آورده و در پستهایی که نیاز داشتیم موفق به جذب بازیکن سرباز شدیم.

 

منبع : ورزش ۳