علی اکبر محمدزاده رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در خصوص بحث وضعیت بازیکنان سرباز گفت: اسامی ۲۷ بازیکن به ما […]

علی اکبر محمدزاده رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در خصوص بحث وضعیت بازیکنان سرباز گفت: اسامی ۲۷ بازیکن به ما توسط حوزه نظام وظیفه داده شده است که هر هفته دو جلسه برگزار می‌کنیم و در هر جلسه ۴-۵ بازیکن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. بازیکنان را به کمیته اخلاق احضار می‌کنیم تا دفاعیات خود را در این زمینه داشته باشند و پس از آن در مورد آنها تعیین مجازات می‌کنیم.

 

 

 

رئیس کمیته اخلاق در مورد احتمال مجازات بازیکنان تصریح کرد: من به تنهایی نمی‌توانم در این باره نظر بدهم. کمیته اخلاق ۷ عضو دارد که بر اساس اکثریت آراء محرومیت‌ها را بستگی به نوع تخلفی که مرتکب شده‌اند تعیین خواهیم کرد. احتمال دارد تا این مسئله برای همه بازیکنان یکسان باشد و یا اینکه بین بازیکنان و تخلف آنها تفاوت وجود داشته باشد.

 

 

محمدزاده در مورد اینکه آیا باشگاه‌ها هم در این زمینه تخلفی مرتکب شده‌اند،‌گفت: باشگاه‌ها اکثرا هیچ اطلاعاتی در این زمینه نداشتند و خود قربانی این موضوع شدند. آنها زیان‌دیده هستند مگر اینکه در مواردی باشگاه‌ها تعمدا با بازیکن قرارداد بسته‌اند و این موضوع بعید می‌دانم اتفاق افتاده باشد.

 

 

رئیس کمیته اخلاق در مورد اینکه چه زمانی به این پرونده رسیدگی خواهد شد، گفت: سعی می‌کنیم در اسرع وقت به این مسئله رسیدگی کنیم. بعید می‌دانم که تا آغاز مجدد لیگ برتر به این مسئله رسیدگی کنیم. ما باید احضاریه را به باشگاه‌ها و بازیکنان بفرستیم و کمی پیدا کردن آدرس آنها زمان می‌برد. دوست داریم هرچه زودتر این مسئله مشخص شود.

 

 

وی در مورد تعیین تکلیف بازیکنان تصریح کرد: پس از اینکه دوره اتمام محرومیت و همچنین سربازی آنها در تیم‌های نظامی به پایان رسید آنها می‌توانند در باشگاه‌های دیگر به میدان بروند.