چیرو و زلاتکو پیشنهاد کردند در ایران مربیگری کنم.           ملوان بندرانزلی که فصل گذشته با […]

چیرو و زلاتکو پیشنهاد کردند در ایران مربیگری کنم.

 

 

 

 

 

ملوان بندرانزلی که فصل گذشته با حضور دراگان اسکوچیچ روزهای خوبی را تجربه کرده بود، به دنبال این بود که این فصل هم روند صعودی‌اش را ادامه دهد و با یک مربی داخلی به رتبه‌های بالاتر برسد اما یکسری مشکلات باعث شد نصرت ایراندوست نتواند موفق باشد و این تیم را به نتیجه برساند تا کادرفنی ملوان دچار یکسری تغییر و تحولات شود.

 

به این ترتیب سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان بندرانزلی این بار هم دست به ریسک زد و یک مربی صرب دیگر برای هدایت تیمش انتخاب کرد. مربی صربی که اگرچه شاید نامش را قبلا نشنیده‌ایم اما ظاهرا کارنامه خوبی دارد و حتی ۲ بار مرد سال فوتبال مونته‌نگرو شده. استوان مویسیلوویچ همان مربی صربی است که با وجود ۴۷ سال سن، موفقیت‌های زیادی در کارنامه خود دارد و از انگیزه بالایی برای به دست آوردن موفقیت‌های دیگر برخوردار است. به همین دلیل هم این بار به ایران آمده تا شانس خود را در ملوان بندرانزلی امتحان کند.

 

مویسیلوویچ که قبلا سرمربیگری ستاره سرخ بلگراد، دینامو پاناسو، ملادی رادنیکی صربستان، موگرن، ان‌کی‌دومزاله اسلوونی و… را برعهده داشت، حالا به انزلی آمده تا در تیمی که هواداران زیادی دارد، شانس خود را برای رسیدن به یک موفقیت دیگر امتحان کند. سرمربی صربستانی ملوان بندرانزلی که دیروز کار خود را با این تیم شروع کرده، امید زیادی به موفقیت دارد و برای رسیدن به این مساله تلاش زیادی می‌کند.

 

قبل از اینکه به ایران بیایید چقدر از ایران و فوتبالش شناخت داشتید و چه نام‌هایی از فوتبال ایران به گوش‌تان خورد؟

من باشگاه‌های بزرگی مثل پرسپولیس، استقلال، فولاد و تراکتورسازی را می‌شناسم. سایپا را هم همینطور. به خاطر اینکه علی دایی در آنجا حضور داشت. در کنار علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و بازیکنان قدیمی ایران را هم می‌شناسم.

 

باتوجه به تبلیغات منفی که نسبت به ایران می‌شود، مطمئنا قبل از اینکه به ایران سفر کنید با خیلی‌ها مشورت کردید. می‌خواستم بگویم چه کسانی در این زمینه به شما کمک کردند و تصور شما از ایران چطور بوده و الان که ایران هستید، اینجا را چطور می‌بینید؟

 

چیرو یا همان بلاژویچ به من پیشنهاد کرد به ایران بیایم و به من گفت که ایران جای خوبی است. اخیرا هم با زلاتکو کرانچار صحبت کردم که او هم از ایران خیلی تعریف کرد.

 

در کنار آنها بازیکنان صرب زیادی در ایران بازی کردند که با آنها هم صحبت کردم و الان که آمدم ایران را خیلی خوب دیدم.

 

ایران مردم مهربانی دارد و آقای محجوب مالک باشگاه، مرد شریفی هستند که به من لطف داشتند.

 

در مورد ایران هم باید بگویم که کشور زیبایی است و باعث افتخار است که در تیمی مثل ملوان این مسوولیت بزرگ به من سپرده شده و امیدوارم از عهده آن بربیایم.

 

می‌دانید ملوان تیمی است که طرفداران با تعصب زیادی دارد؟

بله، می‌دانم. از یک طرف برای باشگاه هم خوب است که اینقدر به تیم‌شان علاقه دارند. از طرف دیگر هم وظیفه من خطیرتر می‌شود چون من به‌عنوان مربی و بقیه به‌عنوان بازیکن و کادر باید تلاش کنیم که هواداران‌مان را خوشحال کنیم.

 

قبل از اینکه شما به ایران بیایید، مجید صالح به‌عنوان دستیار اول شما تیم را در دست گرفت و تمرین داد. می‌خواستم بدانم صالح را خودتان انتخاب کردید یا باشگاه و اینکه چقدر او را می‌شناسید؟

در مورد صالح بهتر است از آقای مدیرعامل و مالک باشگاه بپرسید اما می‌دانم که او یکی از مربیانی است که به ایران کمک کرد تا به جام جهانی برود.

او مربی خوبی است و من این را از روی رزومه ایشان می‌گویم. به خاطر همین هم از باشگاه به خاطر پیشنهاد صالح تشکر می‌کنم.

 

سر تمرین هم رفتید؟

الان داریم می‌رویم تا اولین تمرین‌مان را بعد از یک جلسه معارفه شروع کنیم.

تا چه حد بازیکنان ملوان را می‌شناسید؟

بازیکنان را قبلا باشگاه به من معرفی کرد. خودم هم از طریق اینترنت سابقه آنها را خواندم و تا حدود زیادی شناخت پیدا کردم.

 

پس می‌دانید بازیکنان بزرگ تیم‌تان چه کسانی هستند؟

این را وقتی شروع کنیم باید متوجه شوم. البته قبل از هر چیز و قبل از ستاره‌های تیم، خود تیم مهم است که باید به کمک آنها به موفقیت برسیم. ستاره‌های تیم من اینطور مشخص می‌شوند.

به دنبال چه جایگاهی برای ملوان هستید؟

در واقع ما به دنبال موقعیت بهتری نسبت به الان هستیم.

 

شما ۲ سال به‌عنوان مرد سال فوتبال مونته‌نگرو شناخته شدید، فکر می‌کنید در ایران هم بتوانید عنوان بهترین مربی خارجی لیگ ایران را به دست بیاورید؟

بله من ۲ سال به‌عنوان بهترین مربی مونته‌نگرو معرفی شدم و فکر می‌کنم در کنار بهترین مدیر باشگاه هم این شانس وجود دارد که بازهم بهترین شوم. خیلی دلم می‌خواهد به‌عنوان بهترین مربی خارجی لیگ ایران شناخته شوم اما قبل از آن مهم‌ترین خواسته‌ام موفقیت ملوان است.

 

به هر حال اگر ملوان به موفقیت برسد شانس شما برای رسیدن به چنین عنوانی بیشتر می‌شود؟

در ایران الان مربیان خارجی زیادی نیست اما در کنار نتیجه گرفتن ملوان، حتما برای رسیدن به این عنوان تلاش می‌کنم.

 

الان شاید مهم‌ترین رقیب شما دراگان اسکوچیچ است که در فولاد کار می‌کند.

او را می‌شناسم و خوشحالم که یکی از بهترین مربیان ایران شده اما تلاش می‌کنم من هم بتوانم مثل او موفق باشم و به ملوان کمک کنم به جایگاه خوبی برسد.

معارفـــه مویسیلوویچ زیـــر بـــاران

استوان مویسیلوویچ سرمربی جدید ملوان بعد از ظهر دیروز طی مراسمی به بازیکنان معرفی شد و اولین جلسه تمرینی‌اش را به همراه این تیم آغاز کرد. مویسیلوویچ صربستانی راس ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه دیروز در محل تمرینات ملوان حاضر شد و در حضور نصرت ایراندوست، سرمربی سابق این تیم به بازیکنان معرفی شد.

در حالی که هوای انزلی بارانی بود و تمرینات این تیم زیر بارش باران آغاز شده بود، سیروس محجوب، الماسی و پیشگاه هادیان در محل تمرین انزلی‌چی‌ها حاضر شدند تا استوان مویسیلوویچ را به بازیکنان معرفی کنند. مویسیلوویچ ۴۷ ساله و صربستانی بعد از امضای قرارداد یک سال و نیمه با ملوانی‌ها در تمرینات این تیم حاضر شد.

 

منبع : روزنامه ایران ورزشی