استیون مویسیلوویچ متولد ۵ دسامبر ۱۹۶۶ در روستای “دِلی بلاتو ” در یکی از ایالت های جمهوری یوگسلاوی است.   […]

استیون مویسیلوویچ متولد ۵ دسامبر ۱۹۶۶ در روستای “دِلی بلاتو ” در یکی از ایالت های جمهوری یوگسلاوی است.

 

 

 

این مربی ۴۸ ساله با ۱۸۲ سانتیمتر قد تمام دوران بازیگری خود را از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۱ در باشگاه کوچک Radnički (به معنی: کارگران) شهر Kovin یکی از شهرهای کشور صربستان توپ زد. وی در سال ۱۹۹۳ از روی نیمکت همان تیم دوران سرمربیگری خود را آغاز کرد.

 

تیم رادنیک که یک باشگاه محلی کوچک است در لیگ منطقه ای صربستان (منطقه شرق) حضور دارد. استیون ۲ سال روی نیمکت این تیم نشست .

 

وی فصل ۹۶-۹۵ را در Dinamo Pančevo صربستان سپری کرد. این تیم هم در لیگ منطقه ای شرق صربستان حضور داشت.

 

استیون در مقطعی از زمان به مدت دو فصل بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸  به عنوان کمک مربیِ “دراگوسلاو سکیولار” بازیکن و مربی سابق تیم ستاره سرخ بلگراد، به تیم اوبیلیچ در شهر بلگراد صربستان رفت. او دوران تقریبا موفقی را با این تیم پشت سر گذاشت. آنها در فصل ۹۸-۹۷ قهرمان لیگ دسته اول صربستان و مونته نگرو شدند.

 

او بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ مجددا به نیمکت دینامو پانچِوو بازگشت.

 

استیون در سال ۲۰۰۱ با قبول هدایت تیم موگرن (Mogren)  مونته نگرو به این تیم پیوست. کشور مونته نگرو در آن سال جزء دولت سوسیالیستی یوگسلاوی بود و این تیم در آن سال ها در لیگ دسته اول یوگسلاوی حضور داشت. او تا سال ۲۰۰۳ در این تیم باقی ماند .

 او فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ را در تیم مِلادی رادنیک (جوانان کارگر) در لیگ منطقه ای غرب صربستان سپری کرد.

 

فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ را به عنوان دستیار روی نیمکت تیم قوهای سپید صربستان (Serbian white Eagles) نشست. این تیم در لیگ نیمه حرفه ای CSL حضور داشت. این تیم در آن فصل در دیدار فینال رقابت ها  با نتیجه ی ۱ بر صفر مقابل نماینده ی کانادا شکست خورد و از کسب عنوان قهرمانی بازماند.

 استیون در سال ۲۰۰۸ مجددا به موگرن برگشت. با افتتاح لیگ حرفه ای کشور مونته نگرو این تیم در بالاترین سطح فوتبال کشور مونته نگرو بازی می کرد. او تا سال ۲۰۱۱ روی نیمکت این تیم نشست و موفقیت های زیادی با این تیم کسب کرد.

در ۷ می ۲۰۰۸ موگرن در جام حذفی مونته نگرو با پیروزی در ضربات پنالتی قهرمان شد.

موگرن در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ برای اولین بار قهرمان لیگ برتر مونته نگرو شد و به رقابت های انتخابی چمپیونز لیگ راه یافت. در دور اول رقابت های انتخابی لیگ قهرمانان اروپا ۶-۰ نماینده ی کشور مالت را شکست داد اما در دور دوم ۱۲-۰ مقابل کپنهاگن دانمارک شکست خورد.

 


 

در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ موفق به کسب رتبه ی سوم لیگ شدند و با پیروزی مقابل نماینده ی آندورا به دور دوم انتخابی لیگ اروپا صعود کردند اما در دور دوم مقابل نماینده ی رژیم صهیونیستی شکست خوردند.

 

موگرن در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ دومین قهرمانی لیگ خود را کسب کرد اما همان سال در فینال جام حذفی شکست خورد.


استیون فصل ۱۳-۲۰۱۲ را در تیم دومژاله (Domžale) اسلوونی در لیگ برتر کشور اسلوونی گذراند و رتبه ی سوم لیگ را به دست آورد.

 

در آخرین ایستگاه او ۲۵ مارچ ۲۰۱۴ به تیم راد صربستان پیوست و در ۱۱ بازی این تیم را همراهی کرد و سپس با این تیم قطع همکاری نمود .

 

 

 

جمع آوری اطلاعات : مژده شجری کهن

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net