به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین بازی از دومین روز از هفته هفتم لیگ برتر انگلیس، امروز (یکشنبه) تیم فوتبال […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین بازی از دومین روز از هفته هفتم لیگ برتر انگلیس، امروز (یکشنبه) تیم فوتبال منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد موفق شد میهمان خود، اورتون را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد.

در این بازی که شیاطین سرخ در اکثر دقایق آن تیم برتر میدان بودند، آنخل دی‌ماریا، بال آرژانتینی که تابستان امسال از رئال مادرید به جمع شاگردان لوئیز فن‌خال اضافه شد، در دقیقه ۲۷ میزبان را پیش انداخت. اورتون در آخرین دقیقه نیمه اول این فرصت را داشت تا از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی بکشاند اما داوید دخه‌ا با مهار ضربه لیتون بینس، آبی‌پوشان مرسی‌ساید را ناکام گذاشت.

در دقیقه ۵۵ اورتون گل تساوی را توسط استیون نایسمیث به ثمر رساند، هرچند هفت دقیقه بعد رادامل فالکائو، مهاجم کلمبیایی شیاطین سرخ که در تابستان امسال از موناکو به طور قرضی به شیاطین سرخ پیوست دوباره شاگردان لوئیز فن‌خال را ۲ بر یک پیش انداخت تا سومین پیروزی آنها را رقم بزند و مسبب صعودشان به رده چهارم جدول شود.

منچستریونایتد با این پیروزی ۱۱ امتیازی شد و در رده ی چهارم جدول رده بندی قرار گرفت.

 

در ادامه دیدارهای هفته هفتم لیگ برتر انگلیس یک دیدار در ورزشگاه استمفوردبریج برگزار شد که در آن تیم فوتبال چلسی در دربی شهر لندن میهمان خود، آرسنال را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد.

 

گل نخست این بازی را ادن ازار از پنالتی که حاصل فرار خودش به سمت محوطه جریمه آرسنال و خطای کالوم چمبرز به روی وی بود در دقیقه ۲۷ به ثمر رساند. دومین گل را هم دیه‌گو کاستا، مهاجم اسپانیایی آبی‌پوشان لندن که این روزها در اوج است با پاسی زیبا از هموطن خود، سسک فابرگاس در دقیقه ۷۸ به ثمر رساند.

 

این هشتمین گل کاستا در هفت بازی است که در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر به میدان رفته است و جایگاه او را در صدر جدول برترین گلزنان رقابت‌ها تثبیت کرد.

 

با این پیروزی چلسی ۱۹ امتیازی شد تا با حاشیه امنیتی پنج امتیازی، جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی رقابت‌ها مستحکم کند. آرسنال هم با ۱۰ امتیاز قبلی‌اش در رده هشتم جدول ماند. به این ترتیب فاصله میان دو همشهری لندنی به ۹ امتیاز افزایش پیدا کرد.

 

نتایج سایر دیدارها:

 

تاتنهام ۱-۰ ساوثهمپتون

وستهام ۲-۰ کوئینزپارک