هفته ی ششم لیگ برتر ایتالیا (سری آ) یکشنبه شب به پایان رسید.     به گزارش خبرگزاری تسنیم، در […]

هفته ی ششم لیگ برتر ایتالیا (سری آ) یکشنبه شب به پایان رسید.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چارچوب دیدارهای هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا، امشب (یکشنبه) یوونتوس، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها در خانه خود میزبان رم بود که این بازی پربرخورد و پرحاشیه با پیروزی ۳ بر ۲ بانوی پیر خاتمه یافت.

 

در این دیدار که نیمه نخست آن کاملاً تحت تاثیر قضاوت جنجالی داور به خاطر اعلام دو پنالتی مشکوک به سود یووه و رم قرار داشت، نخست این یوونتوس بود که در دقیقه ۲۷ از روی نقطه پنالتی توسط کارلوس توس به گل رسید. در دقیقه ۳۲ فرانچسکو توتی کار را از روی نقطه پنالتی برای رم به تساوی کشاند. یک دقیقه مانده به پایان بازی در نیمه نخست ایتوربه جالوروسی را پیش انداخت اما تنها یک دقیقه بعد کارلوس توس برای دومین بار از روی نقطه پنالتی برای یوونتوس گلزنی کرد تا دو تیم مساوی به رختکن بروند.

 

در نیمه دوم این بازی که سه بازیکن از هر دو تیم کارت زرد گرفتند و دو اخراجی هم داشت (موراتا از یوونتوس و مانولاس از رم، هر دو در دقیقه ۸۹ به خاطر درگیری با یکدیگر)، دو تیم به جدال پایاپای خود ادامه دادند و موقعیت‌‌هایی برای گلزنی به دست آوردند تا اینکه لئوناردو بونوچی در دقیقه ۸۶ گل برتری میزبان را به ثمر رساند.

 

با این پیروزی یوونتوس با ۱۸ امتیاز در صدر جدول ماند و فاصله خود را با رم به سه امتیاز افزایش داد. در جدول پس از یوونتوس و رم، سامپدوریای ۱۴ امتیازی سوم است.

 

در دیگر دیدار امشب اینتر میلان هم که اینروزها شرایط خوبی ندارد در ورزشگاه آرتمیو فرانکی با ۳ گل مغلوب فیورنتینا شد.

 

گلهای بازی را خوما باباکار در دقیقه ۷ و خوان کوآدرادو در دقیقه ۱۹ و نناد توموویچ در دقیقه۷۶ برای فیورنتینا به ثمر رساندند.

 

در دیگر دیدار امشب ناپولی مقابل تورینو از بازیِ باخته برد ساخت.

شاگردان رافا بنیتز در در همان ابتدای بازی روی یک ضد حمله غافلگیر شدند و با گل فابیو کواگلیرلا که اینروزها برای تورینو خوب گل می زند از میهمان عقب افتادند اما در ادامه ناپولی توسط لورنزو اینزیگن در دقیقه ۵۵ و خوزه کایخون ۷۲ به گل رسید و توانست باخت را با برد عوض کند. در نهایت این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود ناپولی خاتمه یافت.

 

نتایج دیگر دیدارها:

 

امپولی ۳-۰ پالرمو

لاتزیو ۳-۲ ساسولو

پارما ۱-۲ جنوا

سامپدوریا ۱-۰ آتالانتا

اودینزه ۱-۱ چزنا