نفت مسجدسلیمان بهترین تیم هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر شد.     به گزارش خبرگزاری فارس، هفته یازدهم رقابت‌های لیگ […]

نفت مسجدسلیمان بهترین تیم هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های فوتبال ایران شب گذشته با برگزاری ۴ دیدار و تداوم صدرنشینی تراکتورسازی به پایان رسید.

 

**نتایج، اتفاقات و ترین‌‌های هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر به شرح زیر است:

 

گسترش فولاد صفر – پدیده یک

 

نفت تهران صفر – ذوب آهن صفر

 

استقلال خوزستان یک – راه‌آهن صفر

 

استقلال ۳ – ملوان یک

 

سایپا صفر – تراکتورسازی یک

 

پیکان صفر – صبای قم یک

 

نفت‌مسجد‌سلیمان ۲ – فولاد یک

 

سپاهان یک – پرسپولیس صفر

 

**ترین‌های هفته یازدهم لیگ برتر:

 

تعداد گل‌‌های هفته دهم: ۱۲ گل

 

میانگین گل در هر مسابقه: ۱،۵ گل

 

پرگل‌ترین دیدار: یک دیدار با ۴ گل (استقلال ۳ – ملوان یک)

 

کم‌گل‌ترین دیدار: یک دیدار بدون گل (نفت صفر – ذوب‌آهن صفر)

 

 

 

**بهترین تیم هفته: نفت مسجدسلیمان

 

در هفته یازدهم رقابت‌ها استقلال پس از ۳ هفته شکست در تهران ملوان را شکست داد؛ صبای قم نیز به روند کسب نتایج خوب در لیگ برتر ادامه داد؛ سپاهان نیز در یک بازی بی عیب و نقص در اصفهان از سد پرسپولیس گذشت و پدیده هم با برد گسترش از بحران خارج شد با این حال عنوان بهترین تیم هفته به نفت مسجدسلیمان تعلق می‌گیرد که توانست سرانجام نخستین برد لیگ برتری خود را مقابل قهرمان فصل گذشته این رقابت‌ها دشت کرده و با سرمربی جدید خود به روزهای آینده امیدوار شود.

 

**ناکام هفته: ایراندوست، درخشان و جلالی

 

هفته یازدهم برای ۳ مربی با ناکامی به پایان رسید. ابتدا تیم نصرت ایراندوست در تهران بازی را به استقلال واگذار کرد تا طلسم این مربی در برد استقلال همچنان ادامه داشته باشد، سپس تیم مجید جلالی در خانه مقابل تراکتورسازی شکست خورد و جالب اینکه بابت نحوه پوشش مجید جلالی نیز در این مسابقه حرف و حدیث‌هایی به وجود آمد و در نهایت حمید درخشان همراه با پرسپولیس اولین شکستش را تجربه کرد تا این مربی نیز در جمع ناکامان هفته قرار بگیرد.

**بهترین بازیکن هفته: نویدکیا و کرار
در هفته‌ای که سپری شد چندین و چند بازیکن با بازی‌های مناسب و خوب خود در ترکیب تیمهایشان توانستند در برد این تیم‌ها نقش به سزایی را ایفا کنند، با این حال دو بازیکن در ترکیب استقلال و سپاهان بهترین بازیکن‌ها هفته بودند.
در ترکیب استقلال جاسم کرار با این که در گلزنی ناکام بود اما نقش پررنگی در پیروزی استقلال داشت و در سپاهان نیز محرم نویدکیا با بازی خوب و روان خود توانست به عنوان کاپیتان تیم اصفهانی، در راه شکست پرسپولیس نقشی مؤثر را ایفا کند.

**بهترین مربی هفته: صمد مرفاوی
صبا با سرمربی جوان خود در چند هفته اخیر نتایج خوبی را کسب کرده تا روند نتیجه‌گیری مناسب این تیم باعث شود سرمربی این تیم را به عنوان بهترین مربی هفته انتخاب کنیم.
**پرتماشاگرترین مسابقه:
استقلال – ملوان با ۲۵ هزار تماشاگر

**بازی هفته:
سپاهان – پرسپولیس
**اتفاقات هفته:
*با برتری نفت مسجدسلیمان مقابل فولاد و کسب نخستین پیروزی تیم مسجدسلیمانی پس از پایان هفته یازدهم یک خط تیره دیگر از خط تیره‌های جدول رده بندی پاک شد.
*آخرین خط تیره لیگ مربوط به تساوی‌های استقلال است.
*در دیدار استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان میثم مجیدی دو پنالتی را از دست داد. البته این بازیکن تک گل ۳ امتیازی تیمش را به ثمر رساند.
*تیم‌های استقلال و پرسپولیس همچنان در فولادشهر از کسب نتایج مناسب مقابل تیم‌های اصفهانی به خصوص سپاهان ناکام هستند.
پرسپولیس دیدار دیشب و استقلال دیدار مقابل هر دو تیم اصفهانی را در فولادشهر واگذار کردند.


**گلزنان لیگ برتر تا هفته یازدهم:

۷گل: لوسیانو ادینهو (تراکتورسازی)
۶ گل: محسن دلیر (تراکتورسازی) • سروش رفیعی (فولاد)
۴ گل: محمد قاضی (استقلال) • امید ابراهیمی (استقلال) • سجاد شهباززاده (استقلال) • میثم مجیدی (استقلال خوزستان) • رضا عنایتی (پدیده) • محمد عباس زاده (پرسپولیس) • سامان نریمان جهان (تراکتورسازی) • لوسیانو پریرا (سپاهان) • احمد حسن زاده (صبای قم)