جلال رافخایی بعد از مدتها، سکوت خود را شکست و درباره بازی مقابل استقلال و شرایط این روزهای ملوان صحبت […]

جلال رافخایی بعد از مدتها، سکوت خود را شکست و درباره بازی مقابل استقلال و شرایط این روزهای ملوان صحبت کرد. صحبت هایی که جالب است و پر از تیتر.

 

مصاحبه رافخایی را با “ورزش سه” در ادامه می بینید:

داور همیشه با تیمهای تهرانی است

 

بازی ما با استقلال تحت الشعاه اشتباهات داوری بود. دقیقه ۵ یا ۱۰ بود که داور باید خطا روی من را پنالتی اعلام می کرد و دروازه بان حریف را اخراج. او این کار را نکرد و بعد از ۲۰ دقیقه، یک پنالتی مشکوک برای استقلال گرفت. خب شما جای ما، آیا عصبی نمی شوید؟ همین اتفاق تیم ما را عصبی کرد و از شرایط معمولی اش بیرون آورد. بعد از دو گل خورده، یک گل زدیم که اصلا پنالتی نبود. مدافع استقلال به هیچ وجه روی بازیکن ما خطا نکرد که داور بخواهد پنالتی بگیرد. او می خواست اشتباه خود را جبران کند. بعد هم که دوباره اشتباه کرد و خطا روی مازیار و هندی که استقلالی ها انجام دادند را پنالتی نگرفت تا بازی را ببازیم. استقلال سه هفته باخته بود و با همین اشتباهات داوری از بحران خارج شد.متاسفانه ملوان همیشه جلوی تیمهای تهرانی ۱۲ به ۱۱ بازی می کند. داور همیشه با تیمهای تهرانی است و کمک حال آنها. به همین خاطر مجبوریم هم با حریف مقابله کنیم و هم با داور!

 

مردم اسکوچیچ را می خواستند

 

ما حرف هایی را که باید به محجوب می زدیم همان ابتدای فصل زدیم. حتی قبل از اینکه لیگ تمام شود خودم چند بار با او حرف زدم، چون این روزها را پیش بینی می کردم. ما بازیکنان خودمان را کشتیم، مردم خودشان را کشتند تا اسکوچیچ بماند، چون او با تیم نتیجه گرفته بود و شخصیت ملوان را زنده اما مدیران، تصمیمی را که غلط بود گرفتند ، بدون اینکه به خواسته بازیکنان و مردم توجهی کنند. همه ما گرفتار یک تصمیم اشتباه شدیم اما امیدوارم هر چه زودتر جلوی ضرر را بگیرند. از قدیم می گویند هر وقت جلوی ضرر را بگیری منفعت است. به نظر من تصمیم دوم مهمتر از تصمیم اول است.

 

ایراندوست با چاپلوسی سرمربی شد

 

آدمی که با شیوه خودش وارد شود و سرمربیگری را به عهده بگیرد هیچ وقت موفق نمی شود. اگر من یک زمانی مربی شوم،  آنقدر خوب کار می کنم که سراغم بیایند نه اینکه من سراغ شان بروم و با چاپلوسی سرمربی شوم. ایراندوست در باشگاه نشست و چاپلوسی کرد. مدام در گوش محجوب گفت که تیم را کم خرج می بندم تا اینکه سکان هدایت ملوان را به او سپردند. نتیجه اش هم همین شد. یک مربی ششدانگ را از دست دادیم .

 

کسی را آوردند که ۱۰ سال از لیگ عقب بود

 

وقتی یک مربی در کارش موفق است چرا او راد حفظ نمی کنند؟ در انزلی همه فوتبالی هستند، شما بهتر از من می دانید که همه نتایج ملوان را دنبال می کنند و از ریز به ریز ماجرا با خبرند. مردم دوست داشتند اسکوچیچ بماند، چون می دانستند با او می توانیم نتیجه بگیریم. ما هم نظرمان همین بود. ما به این خاطر وارد زمین می شویم که مردم انزلی را خوشحال کنیم. وقتی می توانستیم با اسکوچیچ خنده را بر لبان آنها بنشانیم پس چرا بازگشت به عقب کردیم؟ اسکوچیچ خودش هم دوست داشت بماند اما ما او را حفظ نکردیم و یک مربی آوردیم که ۱۰ سال از لیگ برتر عقب بود. اگر قویتر از اسکوچیچ می آوردند دلمان نمی سوخت اما رفتند کسی را آوردند که نه بازیکن می شناخت و نه تیمی لیگ برتری!

 

ایراندوست ملوانی نیست

 

نصرت ایراندوست مدعی شده که ملوانی است و این تیم را خیلی دوست دارد. او اول فصل گفت که من درون آتش می افتم که سرمربیگری ملوان را قبول می کنم. او اگر ملوانی بود به این تیم نمی آمد و یا خیلی زود و بعد از چند هفته ای تیم می رفت. از ابتدای فصل مردم مخالف او بودند و او را نمی خواستند. او اگر مردم انزلی را دوست داشت هیچوقت سرمربی ملوان نمی شد. به نظر من نصرت ایراندوست ملوانی نیست،جالب است که او باز هم می گوید ملوانی است. آقای ایراندوست اگر ملوانی هستی وقتی می بینی مردم تو را نمی خواهند استعفا بده و برو تا ملوان خون تازه ای بگیرد.

 

ایراندوست به خاطر پول استعفا نمی دهد

 

ایراندوست استعفا نمی دهد، چون می داند اگر استعفا بدهد به تمام پول خود نمی رسد. متعجبم از کسی که ادعا می کند ملوانی هستم اما به خاطر مسائل مالی ترجیح می دهد که استعفا ندهد و تیم همچنان در بحران باشد. او مثل پیشکسوتی است که نگران مسائل مالی اش است اما هر جا می نشیند می گوید که ملوانی اصیل است. خواهش می کنم آقای ایراندوست از این به بعد ادعا نکند که ملوانی است.

 

مثل بعضی ها برای پول از ملوان نرفتم

 

من دلم می سوزد، چون برای تیم فصل قبل زحمت کشیده بودیم. پارسال ۸ هفته فحش خوردیم، همه رفتند و ما را تنها گذاشتند ولی ما ماندیم تا ملوان دوباره به اوج برگردد. بعد از ۸ هفته مردم هم ما را همراهی کردند تا آن تیم استثنایی تشکیل شود. آن تیم را اما با تصمیمات غلط پرپر کردند و به همین دلیل دلم می سوزد. من ادعایم می شود که ملوانی هستم، اصلا هر کس که فصل قبل و در آن شرایط در ملوان ماند ملوانی است. مثل بعضی ها نبودیم که تیم را رها کنیم و به خاطر پول از ملوان برویم. افتخار هم می کنم که ماندم، چون نگران تیم بودم اما بعضی ها رها کردند و رفتند ، چون ملوانی نبودند.

 

برای یک بار هم که شده تصمیم درست بگیرید

 

تمام ناراحتی من این است که مربی موفق را کنار گذاشتند و مربی دیگری را جایگزینش کردند که اصلا در سطح او نبود. امیدوارم باشگاه برای یک بار هم که شده تصمیم درستی بگیرد و سر و سامانی به باشگاه بدهد. من تا به حال سکوت کرده بودم تا آرامش از بین نرود اما دیدم با سکوت امثال من چیزی درست نمی شود. پشتوانه انزلی، ملوان است. من هم این حرف ها را زدم، چون از کسی ترسی ندارم. فقط امیدوارم آقای محجوب با تصمیمی معقولانه کاری کند که ملوان به روزهای اوج برگردد. اینجوری هم ما بازیکنان نفعش را می بریم و هم مردم. دوست ندارم کاری کنیم که آخر فصل ، مردم گریان باشند.