من با باشگاه ملوان قرارداد داخلی امضا کردم تا بتوانم در آکادمی به عنوان مدیر کار کنم. اما هنوز هیچ […]

من با باشگاه ملوان قرارداد داخلی امضا کردم تا بتوانم در آکادمی به عنوان مدیر کار کنم. اما هنوز هیچ قراردادی ثبت نشده است. یک هفته کلاس برگزار کردم و کارهای مقدماتی را برای مربیان و کادر فنی برگزار کردم. اما باشگاه اراده اجرا ندارد و می گویند،اوضاع مالی،جو انزلی و نتایج تیم بزرگسالان فعلا اجازه این کار را نمی دهد. به هر حال این استدلال های باشگاه است و می گویند شرایط تیم بزرگسالان ابری و خاکستری است و اوضاع مالی باشگاه خوب نیست.

 

جلال چراغپور در گفتگو با ورزش ۳ گفت :

 

در ایران اراده درک آکادمی نیست

من برنامه ۳ ساله به باشگاه ملوان ارائه کردم و فقط در ۳ جلسه برنامه ام را توضیح دادم. مقالات خارجی را ترجمه کردم اما این کار استارت نخورد. ما می‌گوییم چرا فوتبال ما رشد نمی‌کند و چرا تولید نمی‌کنیم؟ چون آموزش ما ضعیف است. من تمام منابع را برای آقای محجوب و سایر مسئولان از جمله آقای پیشگاه هادیان توضیح دادم. قرار بود من را خبر کنند که خبری نشد. فقط یکی،دو بار به من پیامک زدند و عذرخواهی کردند. من حتی پیشنهاد پیکان را برای پایه ها قبول نکردم. باید برای تیم پایه ها باید مکانیزم بودجه باشد و حتی مدیرعامل آکادمی انتخاب کنند. اما در ایران این اتفاق نمی افتد و اراده و درکش در ایران نیست. امیدها گنجی هستند که قدرش را نمی دانند.

فرمولی برای درست کردن پایه ها وجود دارد

تیم امید ما با آن تشکیلات محتوا نداشت و این بازیکنان مثل بازیکنان ۱۲،۱۳ بازی می کردند. نمی گویم من می توانم این اوضاع را درست کنم اما فرمولی هست که بتواند این فوتبال در پایه ها را درست کرد. در کشورهای خارجی از آکادمی سود مالی می کنند و حتی هزینه بازیکن خریدن هم کم می شود. در ایران هر سال تیم ها بازیکنان جدید می خرند و ۷ بازیکن از یک تیم می گیرند. مثلا پیکان ۷ بازیکن از تراکتور می گیرد و سال آینده دوباره تراکتور این بازیکنان را نمی خواهد و به فولاد می روند و این روند ادامه دار می شود.