هفته ی ششم لیگ برتر فوتبال انگلیس موسوم به لیگ جزیره امروز عصر با برگزاری ۸ دیدار آغاز شد. در […]

هفته ی ششم لیگ برتر فوتبال انگلیس موسوم به لیگ جزیره امروز عصر با برگزاری ۸ دیدار آغاز شد. در مهم ترین این بازی ها چلسی، منچستر یونایتد و منچستر سیتی مقابل حریفان خود پیروز شدند و آرسنال و لیورپول متوقف شدند.

 


 

 

نخستین دیدار هفته ششم رقابت های لیگ برتر انگلستان، دربی مرسی ساید میان دو تیم لیورپول و اورتون بود که شاگردان برندان راجرز در واپسین لحظات پیروزی خانگی را با یک تساوی عوض کردند.

 

دو تیم ۱۱ و ۱۴ جدول لیگ برتر در ورزشگاه آنفیلد به مصاف هم رفتند که در نیمه نخست تیم لیورپول بازی را خوب شروع کرد و توسط ماریو بالوتلی موقعیت هایی را از دست داد که البته نمی توان نقش تیم هاوارد را نیز نادیده گرفت. در این نیمه رحیم استرلینگ نیز روی اشتباه جاگیلکا صاحب موقعیت عالی شد اما باز هم هاوارد مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

 

در مشکوک ترین صحنه نیمه نخست نیز شوت استرلینگ به دست گرث بری برخورد کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

با شروع نیمه دوم، تیم میزبان بازی را هجومی تر دنبال کرد و در دقیقه ۶۵ توسط کاپیتان جرارد پیش افتاد. دقایقی بعد روی پاس استرلینگ از سمت چپ، ضربه ماریو بالوتلی به تیر افقی دروازه هاوارد برخورد کرد و به گل تبدیل نشد. در حالیکه به نظر می رسید بازی با پیروزی قرمزها به پایان برسد، فیل جاگیلکا با یک گل تماشایی امتیازات را در بندر لیورپول تقسیم کرد.

 

بدین ترتیب با این تساوی، لیورپول ۷ امتیازی شد و اورتون به امتیاز ۶ رسید تا فرق چندانی در وضعیت دو تیم در جدول ایجاد نشود.

 

****

 

از هفته ششم رقابت های لیگ برتر انگلستان، دو تیم منچستر یونایتد و وستهم در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان لوئیس فن خال به هر زحمت، پیروزی با ارزش ۲-۱ را به دست آوردند.

 

دو تیم منچستر یونایتد و وستهام در حالی به مصاف هم رفتند که شاگردان فن خال وضعیت خوبی در جدول لیگ برتر نداشتند و شدیداً به این پیروزی خانگی نیاز داشتند. وین رونی خیلی زود و در دقیقه ۵ دروازه وستهم را باز کرد و در دقیقه ۲۲ نیز رابین فن پرسی اختلاف را به دو گل رساند اما با تجربه دیدار مقابل لستر، خیال شیاطین سرخ راحت نمی شد تا اینکه دروازه اش را در دقیقه ۳۷ باز شده دید و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

 

در نیمه دوم وستهم موقعیت هایی به روی دروازه یونایتد ایجاد کرد تا دست خالی اولدترافورد را ترک نکند اما به جای گل، در دقیقه ۶۱ بعد از خطای بد، وین رونی با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد تا نگرانی های فن خال افزایش یابد. در ادامه نیز یونایتدی ها خوش شانس بودند که ضربه والنسیا به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد تا بتوانند به هر زحمت این بازی خانگی را ۲-۱ به سود خود به اتمام برسانند.

 

****

 

در ادامه بازی های هفته ششم لیگ برتر انگلیس، امروز دو تیم هال سیتی و منچسترسیتی به مصاف یگدیگر رفتند که آبی پوشان در انتها به پیروزی دست یافتند.

 

گزارش بازی:

 

نیمه اول:

 

طبق انتظار منچسترسیتی بهتر آغاز کرد و در ابتدای بازی توانست بهتر آغاز کند و دو گل به ثمر رساند اما این هال بود که در ادامه دو گل دیگر به ثمر رساند و ادامه نیمه اول پایاپای پیش رفت.

 

نیمه دوم:

 

این نیمه را نیز سیتی بهتر آغاز کرد و تا انتهای بازی برای بدست آوردن پیروزی تلاش زیادی کرد. تلاش های بی وقفه سیتی جواب نیز داد و آن ها توانستند دو گل به ثمر برسانند.

شرح گل ها:
۱-۰ دقیقه ۷ ( سرخیو آگرو): بعد از یک چرخش، سرخیو آگرو با یک شوت زیبا دروازه مک گرگور را گشود.
۲-۰ دقیقه ۱۱ ( ادین ژکو): ادین ژکو با یک شوت عالی از روی خط محوطه جریمه به گوشه دروازه فرستاد.
۲-۱ دقیقه ۲۱ ( الیاکیم مانگالا) ( گل به خودی): روی یک سانتر عالی از لیام روزنیور، مانگالا با یک ضربه سر دروازه خودی را به اشتباه گشود.
۲-۲ دقیقه ۳۳ ( آبل هرناندر) (پنالتی): الیاکیم مانگالا در یک جدال با آبل هرناندز روی آن مرتکب خطای پنالتی شد و خرناندز نیز توپ را به سمت چپ دروازه فرستاد تا دروازه کابایرو را بگشاید.
۳-۲ دقیقه ۶۸ (ادین ژکو): بعد از یک حرکت تیمی از سیتیزن ها، توئپ به ژکو رسید و او نیز با یک ضربه توپ را به تیر دورتر فرستاد تا برای دومین بار دروازه هال را باز کند.
۴-۲ ( فرانک لمپارد): بعد از این که زابالتا با ضربه خود دروازبان و مدافعان را از بازی خارج کرد، فرانک لمپارد با یک ضربه توپ را به درون دروازه فرستاد.

****
در آخرین بازی از روز اول بازی های هفته ششم لیگ برتر انگلیس، دو تیم آرسنال و تاتنهام به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه مساوی خاتمه یافت.
گزارش بازی:
نیمه اول:
این نیمه را آرسنال بهتر آغاز کرد و مالکیت توپ را بیشتر در اختیار داشت اما نتوانست که خطری برای دروازه تاتنهام ایجاد کند و نیمه اول با حساب ۰-۰ به پایان رسید. نکته جالب این نیمه مصدوم شدن دو نفر از بازیکنان آرسنال (میکل آرتتا و آرون رمزی) در فاصله ۲۰ دقیقه بود.
نیمه دوم:
این نیمه نیز توپ و میدان در اختیار آرسنال بود اما موقعیت های آن ها توسط مدافعان اسپرز دفع می شد. پس از گل تاتنهام، این تیم بیشتر دفاع می کرد و آرسنال شدت حملات خود را بیشتر کرد تا بالاخره توانست به گل برسد. در این نیمه یک بار روی ضربه سر پر مرتساکر از تکنولوژی خط دروازه برای تشخیص گل شدن یا نشدن توپ استفاده شد.

شرح گل ها:
۱-۰ (ناصر چادلی) دقیقه ۵۷: روی اشتباه فلامینی، توپ به اریکسن رسید تا تاو نیز با یک پاس ناصر چادلی را صاحب توپ کند و چادلی با یک ضربه زیبا توپ را به گوشه دروازه آرسنال فرستاد.
۱-۱ ( آلکس اوکسلید چمبرلین) دقیقه ۷۴: روی سانتر سانتی کاسورلا، توپ ابتدا به ولبک رسید که او در شوت زنی موفق نبود و پس او این چمبرلین بود که با یک شوت زیبا دروازه هوگو لوریس را گشود.

****
تیم فوتبال چلسی موفق شد استون ویلا را ۳ بر صفر شکست داده و ۳ امتیاز دیگر به امتیازات خود بیفزاید.
امروز از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران، دو تیم فوتبال چلسی و استون ویلا در شروع هفته ششم لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان مورینیو، با برد ۳ بر صفر مقابل میهمان، پنجمین برد خود را ثبت نمودند.

شرح گل ها:
دقیقه ۷: اسکار، هافبک جوان و برزیلی چلسی، روی پاس ارسالی هموطنش، ویلیان، با ضربه پای راستش، توپ را به سمت چپ دروازه گوزان فرستاد تا چلسی یک بر صفر پیش بیفتد.

دقیقه ۵۹: دیگو کوستا توانست روی ارسال سزار آزپلیکوئتا، با ضربه سری از درون محوطه جریمه، توپ را به درون دروازه بفرستد.
دقیقه ۷۹: ویلیان که یکی از بهترین روزهای خود را پشت سر می گذاشت، توانست با ثبت گل سوم چلسی از فاصله نزدیک دورازه، روز خوب خود را تکمیل کند.
نتایج سایر دیدارها:

کریستال پالاس ۲-۰ لسترسیتی
ساوتهمپون ۲-۱ کوئینزپارک رنجرز
ساندرلند ۰-۰ سوانسی
طرفداری