هفته ی ششم لالیگا ی اسپانیا با برگزاری ۳ دیدار پیگیری شد.     از هفته ششم رقابت های لالیگا، […]

هفته ی ششم لالیگا ی اسپانیا با برگزاری ۳ دیدار پیگیری شد.

 

 

از هفته ششم رقابت های لالیگا، از ساعت ۱۷:۳۰، دو تیم رئال مادرید و ویارئال در ورزشگاه ال مادریگال با قضاوت آقای ماینکو به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان آنچلوتی به پیروزی ۲-۰ دست پیدا کرده و ۱۲ امتیازی شدند.

 

تیم رئال مادرید در ادامه روند فوق العاده خود، این بار به ال مادریگال آمده بود تا از این مرحله نیز عبور کند، اما طبق انتظارات بازی سختی در پیش داشت و تیم ویارئال از ابتدای مسابقه شجاعانه و خوب بازی کرد اما ایکر کاسیاس و خط دفاعی منظم رئال مادرید، موقعیت های خوب را از میزبان گرفت.

 

در دقیقه ۱۶ اتفاق قابل توجه بازی صورت گرفت و هواپیمایی حامل بنر ‘کریستیانو، به خانه برگرد’ از سوی هواداران منچستر یونایتد بر فراز ورزشگاه به حرکت در آمد.

 

رئال مادرید در دقیقه ۳۲ روی شوت زیبای مودریچ پیش افتاد و سپس در دقیقه ۴۰ کریستیانو رونالدو بار دیگر در این ورزشگاه گلزنی کرد تا اختلاف به دو گل برسد. لحظاتی بعد ایکر کاسیاس با فوق واکنش خود مانع از بازگشت ویارئال به بازی شد و پس از مهار شوت تریگروس، در ریباند و از چند قدمی ضربه ویتو را نیز مهار کرد تا نیمه اول با نتیجه ۲-۰ به پایان برسد.

 

در نیمه دوم رئال مادرید میل چندانی به حمله نشان نداد و بازی بیشتر در اختیار شاگردان مارسلینو بود و تمرکز مادریدی ها روی ضد حملات بود که نتیجه ای نداشت. حملات زیر دریایی های زرد نیز چندان زهر دار نبود و مهار آنها برای کاپیتان رئال مادرید کار سختی محسوب نمی شد تا اینکه بازی به همین ترتیب با کنترل شاگردان آنچلوتی با همان نتیجه نیمه اول به پایان رسید تا موقتاً مادرید به رده چهارم صعود کند.

 

شاگردان لوئیز انریکه در تیم فوتبال بارسلونا به آسانی پنجمین پیروزی خود در رقابت های لالیگاه را به دست آوردند.

 

به گزارش طرفداری شاگردان لوئیز انریکه در تیم فوتبال بارسلونا از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امشب به وقت تهران در استادیوم نیوکمپ به مصاف تیم نه چندان قدرتمند گرانادا به رهبری خواکین کاپاروش رفتند که این مسابقه که با درخشش جرمی متئو در خط دفاعی، ایوان راکیتیچ و کاپیتان ژاوی در خط میانی و لئو مسی  و نیمار در خط حمله همراه بود در نهایت با دو پاس گل و دو گل از لئو مسی و هتریک نیمار آماده با نتیجه ۶-۰ به سود آبی اناری ها به پایان رسید.

 

لحظات حساس بازی:

 

 

دقیقه ۲۶ (۱-۰): اشتباه مدافعان گرانادا در پاس دادن تپ را در پشت محوطه جریمه به نیمار رساند تا این ستاره برزیلی با ضربه بغل پای خود گل اول بارسا را به ثمر برساند.

دقیقه ۴۳ (۲-۰): حرکت انفرادی لئو مسی از جناح چپ با سانتر او همراه شد تا ایوان راکیتیچ با ضربه سر زیبا و قاطع خود گل دوم خودش در پیراهن بارسا و شاگردان انریکه در این مسابقه را به ثمر برساند.

دقیقه ۴۵ (۳-۰): پاس در عمق زیبای لئو مسی پس از اثر مونیر الحدادی در آستانه دروازه به نیمار رسید تا پیش از پایان نیمه اول حساب گار به ۳-۰ تبدیل شود.

دقیقه ۶۲ (۴-۰): پاس در عمق عالی ژاوی را دنی آلوز با بغل پای دقیق خود به سر لئو مسی رساند تا این فوق ستاره آرژانتینی با ضربه سرخود اولین گلش در این مسابقه را به ثمر برساند.

دقیقه ۶۶ (۵-۰): باز هم پاس گلی از لئو مسی را نیمار با بغل پای دقیق پای راست خود به تور دروازه گرانادا چسباند تا این فوق ستاره برزیلی هتریک خودش را در این مسابقه کامل کند.
دقیقه ۸۲ (۶-۰): لئو مسی با توپ ربایی خود از مدافع گرانادا با ضربه پای راستش در موقعیت تک به تک به گل ششم بارسا در این مسابقه تبدیل کرد.
بعد از اینکه از هفته ششم رقابتهای لالیگا، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در بازی های خود پیروز شدند، شاگردان دیگو سیمئونه نیز در یکی از حساس ترین بازی های هفته مقابل سویا، به برتری خانگی دست پیدا کرد.
قهرمان فصل گذشته لالیگا در ویسنته کالدرون به مصاف قهرمان فصل گذشته لیگ اروپا رفت و در دقیقه ۱۹، اولین موقعیت گل خود را توسط کوکه تبدیل به گل کرد تا پیش بیفتند. بازی در اختیار شاگردان سیمئونه بود و پس از خلق چند موقعیت دیگر، گل دوم در دقیقه ۴۲ باز هم از روی یک ضربه ایستگاهی از راه رسید تا نیمه نخست با نتیجه ۲-۰ به اتمام برسد.
با شروع نیـمه دوم اونای امری که به وضوح از عملکرد تیمش و نتیجه بازی راضی نبود، دست به دو تعویض زد و در طرف مقابل سیمئونه رائول گارسیا را به جای گابی به میدان فرستاد. در نیمه دوم بازی متعادل تر شد و دو تیم موقعیت های نصف و نیمه روی دروازه ها خلق می کردند تا اینکه در دقیقه ۸۳ رائول گارسیا از روی نقطه پنالتی برای سومین بار بتو را مغلوب کرد. اما این پایان کار نبود و در دقیقه ۸۹ رائول خیمنز تحقیر سویا را تکمیل کرد تا اولین شکست فصل سویا بسیار سنگین باشد.


طرفداری