هقته ی ششم رقابت های بوندس لیگا با برگزاری ۶ دیدار پیگیری شد.     بایرن مونیخ که هفته گذشته […]

هقته ی ششم رقابت های بوندس لیگا با برگزاری ۶ دیدار پیگیری شد.

 

 

بایرن مونیخ که هفته گذشته با شکست پادربورن به صدر جدول بوندس لیگا رسیده بود این هفته میهمان دیگر تیم تازه صعود کرده به بوندس لیگا بود.

 

بازی در نیمه اول با برتری کامل بایرن مونیخ همراه بود و این تیم موقعیت های متعدد گلزنی روی دروازه کلن خلق کرد. بایرن مونیخ در نیمه اول موفق شد توسط گوتسه به گل برسد.

 

نیمه دوم هم مانند نیمه اول با برتری بایرن شروع شد. در دقیقه ۵۵ گواردیولا ۲ تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد. در ادامه بایرن همچنان تیم برتر میدان بود و بازیکنان این تیم سعی می کردند ضمن حفظ نتیجه جریان بازی را در دست داشته باشند.

 

شرح گل ها:

 

 

۱-۰ (۱۹ گوتسه): تعلل بازیکنان کلن در نزدیکی نقطه کرنر باعث شد توپ به روبن برسد و او با پاسی دقیق مولر را درون محوطه صاحب موقعیت کرد. پاس عرضی مولر جلوی دروازه کلن به گوتسه رسید و او چهارمین گل فصل خود را به ثمر رساند.

 

۲-۰ (۶۶): دانیل هافلر به اشتباه دروازه خودی را گشود. پاس گوتسه به بیرون گوتسه را مدافع کلن درون دروازه خودی قرار داد.

 

****

 

در هفته ششم بوندس لیگا و در حساس ترین بازی این لیگ تیم های شالکه و بروسیا دورتموند در فلتینس آرنا به مصاف هم رفتند.

 

 

بازی در دقایق ابتدایی متعادل دنبال می شد و هر دو تیم روی یک بار روی شوت دروازه یکدیگر را تهدید کردند. در ادامه شالکه با افزایش فشار روی دورازه دورتموند خیلی زود به گل رسید و با ادامه این روند به گل دوم هم دست یافت. در اواسط نیمه اول دورتموند توسط اوبامیانگ یکی از گل های خورده را جبران کرد. در ۱۵ دقیه پایانی نیمه اول دو تیم موفق به گشودن دروازه یکدیگر نشدند.

 

 

نیمه دوم با برتری دورتموند آغاز شد و روی شوت ایموبیله این تیم در آستانه زدن گل مساوی قرار گرفت. دقایقی بعد شوت بواتنگ نفس گیر از کنار دروازه وایدنفلر به بیرون رفت. در ادامه دورتموند تیم برتر میدان بود و چند بار فرصت های جدی روی دروازه شالکه خلق کرد اما در گشودن مجدد دروازه فرمن ناکام ماندند. بهترین فرصت شالکه برای رسیدن به گل سوم در وقت های تلف شده توسط هونتلار از دست رفت.با این نتیجه شالکه ۸ امتیازی شد و به رده هفتم جدول صعود کرد و با ۷ امتیاز در رده نهم ایستاد.

 

شرح گل ها:

 

۰-۱ (ماتیپ ۱۰): کرنر ارسالی آئوگو از سمت چپ با ضربه سر ماتیپ از روی خط شش قدم تبدیل به گل اول بازی شد.

 

۰-۲ ( چوپو موتینگ ۲۳): ضربه سر هونتلار با دفع وایدنفلر همراه بود، توپ به راموس رسید و دفع ناقص او درون محوطه به چوپو موتینگ رسید و او با ضربه ای زیبا دروازه دورتموند را گشود.

 

۲-۱  (۲۶ اوبامیانگ):  روی ضد حمله دورتموند به گل اول رسید. راموس از جناج راست نفوذ کرد، پاس به بیرون او به اوبامیانگ رسید و او از دورن محوطه دروازه فرمن را باز کرد.

 

 

نتایج سایر دیدارها:

 

فرایبورگ ۰-۰ بایر لورکوزن

 

پادربورن ۱-۲ مونشن گلادباخ

 

اشتوتگارت ۱-۰ هانوفر

 

ولفسبورگ ۲-۱ وردربرمن

 

 

طرفداری