روز گذشته شش دیدار از رقابت های جام حذفی انگلستان موسوم به جام اتحادیه برگزار شد.     دو تیم […]

روز گذشته شش دیدار از رقابت های جام حذفی انگلستان موسوم به جام اتحادیه برگزار شد.

 

 

دو تیم لیورپول و میدلزبرو از سری رقابت های کاپتیال وان کاپ و یا جام اتحادیه در ورزشگاه آنفیلد به مصاف یکدیگر رفتند.

 

نیمه اول:

لیورپول که ظاهراً این بازی ها را جدی گرفته است، با ترکیبی نسبتاً قدرتمند و ترکیبی از بازیکنان اصلی و ذخیره  وارد میدان شد و خیلی زود به گل رسید؛ پس از گل لیورپول که میزبان این رقابت نیز بود بازی تا حدودی آرام شد و مشکی پوشان میهمان نیز نتوانستند از اندک موقعیت های خود برای باز کردن دروازه لیورپول استفاده کنند.

 

نیمه دوم:

 

هرچند در نیمه دوم قرمزهای آنفیلد سعی در کنترل بازی و حفظ نتیجه داشتند، اما در نهایت این بازیکنان تیم میهمان بودند که موفق شدند با سماجت خود دروازه لیورپول را باز کنند و کار را به تساوی بکشانند. پس از این گل، لیورپولی ها برای به ثمر رساندن گل و پیروزی در ۹۰ دقیقه تلاش زیادی را انجام دادند اما در نهایت بازی در وقت قانونی با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید و به وقت اضافه کشیده شد.  در اواخر این نیمه، ضربه کلایتون به تیرک دروازه لیورپول برخورد کرد.

 

وقت های اضافه:

 

در وقت های اضافه اما تدابیر برندن راجرز باعث شد تا قرمزپوشان فشار حملات خود را تا حدی زیاد کنند که باز هم قفل دروازه میدلزبرو بشکند، در ادامه و دقایق پایانی اما این بازیکنان میدلزبرو بودند که فشار حملات را زیاد کردند و درحالی که تصور می شد لیورپول پیروز میدان است، اما گل دقیقه آخر بامفورد که در دقیقه ۱۱۱ نیز به زمین آمده بود، همه چیز را به ضربات پنالتی کشاند.

 

ضربات پنالتی:

 

در ضربات پنالتی نیز بامفورد که کار را به تساوی کشانده بود، اولین پنالتی میدلزبرو را از دست داد و از دست داد در ادامه اما میدلزبرویی ها باز هم در لحظه آخر خوش شانس بودند و بلکمن با مهار پنالتی استرلینگ کار را به تساوی کشاند تا همه چیز از ابتدا شروع شود. در ادامه روند پنالتی زدن های موفق دو تیم ادامه یافت تا اینکه آلبرت ادوماه پنالتی خود را خراب کرد و لیورپول پیروز میدان شد؛ در این بین برخی از بازیکنان دو بار پنالتی زدند و حتی دروازه بان های دو تیم نیز پنالتی زدند!

 

***

 

بازی تیم های آرسنال و ساوتهمپتون از دور سوم رقابت های جام اتحادیه از ساعت ۲۲:۱۵ به وقت ایران در ورزشگاه امارات برگزار شد.

 

نیمه اول:

 

هرچند آرسنالی ها با ترکیب اصلی خود وارد میدان نشده بودند، اما در ابتدا توسط خرید جدید خود، الکسیس سانچز به گل رسیدند. در ادامه اما روی اشتباه خود سانچز، یک پنالتی نصیب ساتن ها شد که باعث شد روند بازی تغییر کند و با باز شدن دروازه اسپینا آن هم برای دو بار، آرسنال شکست خورده زمین بازی را در نیمه اول ترک کرد.

 

نیمه دوم:

 

در نیمه دوم نیز آرسن ونگر سعی کرد با تعویض های خود تیم را به صورت تهاجمی تر به میدان بفرستد و در اصل نیز توپچی ها حملات زیادی را روی دروازه مشکی پوشان ساوتهمپتون تدارک دیدند اما در نهایت این حملات نیز بی نتیجه ماند و آرسنال با شکست در برابر ساوتهمپتون، خیلی زود از جمع مدعیان کسب قهرمانی این جام کنار رفت.

 

نتایج سایر دیدارها:

 

دربی کانتی ۲-۰ ردینگ

لیتون اورینت ۰- شفیلد یونایتد

ساندرلند ۱-۲ استوک سیتی

سوانسی ۳-۰ اورتون

 

 

طرفداری