هفته ی پنجم لیگ برتر انگلیس امروز با برگزاری ۴ دیدار به پایان رسید.     به گزارش خبرگزاری تسنیم، […]

هفته ی پنجم لیگ برتر انگلیس امروز با برگزاری ۴ دیدار به پایان رسید.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته پنجم لیگ برتر انگلیس، عصر امروز (یک‌شنبه) با برگزاری ۲ دیدار پیگیری شد که در مهمترین بازی منچستریونایتد در خانه لسترسیتی با نتیجه ۵ بر ۳ تن به شکست داد. در این بازی که شیاطین سرخ از دقیقه ۸۳ با اخراج تایلر بلاکت ۱۰ نفره به کارشان ادامه دادند، روبین فان‌پرسی در دقیقه ۱۳ و آنخل دی‌ماریا در دقیقه ۱۶ منچستری‌ها را پیش انداختند. خوسه لئوناردو یویا در دقیقه ۱۸ یکی از گل‌های خورده را برای لسترسیتی جبران کرد اما در دقیقه ۵۷ آندر هررا دوباره اختلاف را برای شیاطین سرخ به ۲ گل افزایش داد.

 

پیروزی ۳ بر یک شاگردان لوئیز فن‌خال تا دقیقه ۶۲ پابرجا بود اما از این دقیقه به بعد جشنواره گل لستی سیتی آغاز شد و این تیم در عرض ۲۰ دقیقه ۴ گل زد تا و ورق کاملاً به سود میزبان برگردد. دیوید نوگنت در دقیقه ۶۲ از روی نقطه پنالتی، استبان کامبیاسو در دقیقه ۶۴، جیمی واردی در دقیقه ۷۹ و خوسه لئوناردو یویا (برای دومین بار) در دقیقه ۸۳ گلزنی کردند تا دومین شکست شیاطین سرخ را در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر رقم بزنند و مسبب سقوط این تیم به رده دوازدهم شوند.

 

در دیگر بازی امروز تاتنهام در خانه خود، ورزشگاه وایت هارت لین با نتیجه یک بر صفر برابر وست برومویچ تن به شکست داد. تک گل این بازی را جیمز ماریسون در دقیقه ۷۴ به ثمر رساند.

 

پرونده هفته پنجم لیگ برتر انگلیس با برگزاری دو دیدار دیگر بسته شد که در مهمترین آنها تیم فوتبال منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد به تساوی یک بر یک برابر چلسی، صدرنشین جدول رده‌بندی رقابت‌ها رضایت داد.

 

در این بازی که پابلو زابالتا، مدافع آرژانتینی منچسترسیتی در دقیقه ۶۶ اخراج شد، نخست آندره شورله در دقیقه ۷۱ برای چلسی گلزنی کرد و در ادامه فرانک لمپارد، هافبک منچسترسیتی در دقیقه ۸۵ با گشودن دروازه تیم پیشین خود، آبی‌پوشان شهر منچستر را از شکست نجات داد و آبی‌‌های لندن را از کسب پیروزی محروم کرد.

 

چلسی که یک امتیاز این بازی نوار پیروزی‌‌های متوالی‌اش را در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر قطع کرد، با این نتیجه ۱۳ امتیازی شد و در صدر جدول ماند. منچسترسیتی هم  ۸ امتیازی شد و در رده ششم قرار گرفت.

 

در دیگر بازی امشب اورتون در خانه خود برابر کریستال پالاس با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. لوکاکو (۹) و لیتون بینس (۸۳-پنالتی) برای اورتون و مایل جدیناک (۳۰ – پنالتی)، فریز کمپبل (۵۴) و یانیک بولایس (۷۰) برای کریستال پالاس گلزنی کردند.

 

در جدول رده‌بندی چلسی با ۱۳ امتیاز صدرنشین است و تیم‌های ساوتهمپتون و استون ویلا هر دو با ۱۰ امتیاز و برحسب تفاضل گل در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.