دومین شب از هفته ی اول مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا موسوم به چمپیونز لیگ ۲۰۱۴/۱۵ پیگیری شد.   […]

دومین شب از هفته ی اول مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا موسوم به چمپیونز لیگ ۲۰۱۴/۱۵ پیگیری شد.

 


 

 

 

برنامه ی دیدارهای گروه F بدین ترتیب بود:

 

آژاکس آمستردام هلند – پاریسن ژرمن فرانسه

بارسلونای اسپانیا – آپوئل نیکوزیا ی قبرس

 

*****

 

از شب دوم از دور اول مسابقات لیگ قهرمانان اروپا، دو تیم آژاکس و پاریسن ژرمن در ورزشگاه آمستردام آره نا به مصاف هم رفتند.

 

در گروه F رقابت های لیگ قهرمانان، امشب، آژاکس هلند میزبان تیم پاریسن ژرمن از فرانسه بود. دو تیم بازی را خوب شروع کردند و پاریسن ژرمن در همان اوایل کار موفق شد از حریف پیش بیافتد و پس از آن نیز بر بازی مسلط بود ولی در نیمه دوم بر خلاف جریان بازی آژاکسی ها توانستند دروازه حریف را باز کنند تا دو تیم امتیاز این مسابقه را تقسیم کنند.

 

نیمه اول

 

دقیقه ۸: پاس خوب تیاگو موتا در محوطه جریمه به مورا رسید، ولی این بازیکن نتوانست از فاصله ای نزدیک دروازه آژاکسی ها را باز کند.

 

دقیقه ۱۴: ضربه زیبای پای راست کاوانی از مرکز محوطه جریمه وارد گوشه سمت راست دروازه سیلسن شد تا پاریسی ها با یک گل پیش بیافتند.

 

دقیقه ۲۱: شوت زلاتان ایبراهیموویچ از پشت محوطه جریمه را این بار سیلسن مهار کرد.

 

دقیقه ۳۷: شوت زیبای نیکولاس مویساندر از پشت محوطه جریمه با برخورد به بازیکنان پاریسن ژرمن با اختلافی کم به بیرون رفت.

 

نیمه دوم

 

دقیقه ۴۸: باز هم ضربه ای خوب از لوکاس مورا. اینبار شوت پای راست این بازیکن از درون محوطه جریمه با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۶۱: شوت محکم و خطرناک فن در ویل از زاویه بسته توسط سیلسن دفع شد.

 

دقیقه ۶۷: ارسال خوب مورا از روی یک ضربه شروع مجدد در محوطه جریمه به مارکینیوش رسید ولی ضربه سر این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۷۴: ضربه آزاد دیدنی لاس شون از به گوشه بالایی سمت چپ دروازه سیرجیو رفت و وارد دروازه شد تا بازی به تساوی کشیده شود.

 

این بازی در نهایت با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.

 

*****

 

شاگردان لوئیز انریکه در تیم فوتبال بارسلونا به اولین پیروزی خود در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا دست یافتند.

 

به گزارش طرفداری از ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه امشب و در استادیوم نیوکمپ شهر بارسلون شاگردان لوئیز انریکه در تیم فوتبال بارسلونا در حالی که با ۹ تغییر نسبت به دیدار ابتدای هفته برابر بیلبائو به زمین آمده بودند، به مصاف تیم نه چندان قدرتمند آپوئل نیکوزیا قبرس رفتند.

 

روند مسابقه در تمام طول ۹۰ دقیقه شکل یکسانی داشت. آبی اناری ها با تکیه بر حرکات نیمار و مسی موقعیت های نصفه و نیمه ای را روی دروازه حریف خلق کردند و از آن سو تیم زرد پوش میدان از قدرت کافی برای ایجاد خطر بر روی دروازه مارک آندره تراشتگن که نخستین دیدار رسمی اش را برای بارسا انجام می داد، برخورد دار نبود تا شاگردان انریکه بدون به زحت انداختن خود و با کنترل بازی و مالکیت توپ بتوانند اولین پیروزی خود را در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا به دست آورند.

 

لحظات حساس بازی:

 

دقیقه ۲۸ (۱-۰): سانتر لیونل مسی از روی ضربه ایستگاهی را جرارد پیکه با ضربه سر خود به گوشه دروازه فرستاد تا شاگردان لوئیز انریکه ۱-۰ از حریف قبرسی خود پیش بیفتند.

 

 

طرفداری