دومین شب از هفته ی اول مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا موسوم به چمپیونز لیگ ۲۰۱۴/۱۵ پیگیری شد.   […]

دومین شب از هفته ی اول مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا موسوم به چمپیونز لیگ ۲۰۱۴/۱۵ پیگیری شد.

 

 

 

 

 

برنامه ی دیدارهای گروه E بدین ترتیب بود:

 

بایرن مونیخ آلمان – منچسترسیتی انگلیس

آاس رم ایتالیا – زسکا مسکو روسیه

 

 

*****

 

در دور اول لیگ قهرمانان بایرن مونیخ در آلیانز آرنا میزبان منچسترسیتی بود و موفق شد با ۱ گل این تیم را شکست دهد.

 

بازی با شروع بهتر بایرن مونیخ آغاز شد و توماس مولر در همان ثانیه ۵۰ بهترین فرصت گلزنی را از دست داد و نتوانست دروازه خالی سیتی را باز کند. در ادامه بازی نسبتاً آرام دنبال شد. در نیمه اول در کل بایرن مونیخ تیم برتر میدان بود و چند موقعیت جدی گلزنی نصیب این تیم شد که با بی دقتی مهاجم ها و درخشش هارت این تیم به گل نرسید. سیتی هم چند روی ضد حملات خطرناک ظاهر شد.


 

دو تیم نیمه دوم را بدون تغییر آغاز کردند. در ۱۰ دقیقه ابتدایی نیمه دوم بازی آرام دنبال شد و دو تیم موقعیت خاصی روی دروازه یکدیگر خلق نکردند. در ادامه بایرن مونیخ توانست تا حدی بر بازی حاکم شود و چند فرصت گلزنی روی دروازه سیتی خلق کند اما موفق به باز کردن دروازه این تیم نشد. در دقایق پایانی جو هارت شوت زیبای بواتنگ را به خوبی مهار کرد و در ادامه بواتنگ موفق به گشودن دروازه سیتی شد.

 

شرح گل:

 

بواتنگ ۹۰: روی رفت و برگشت توپ، گوتسه توپ را برای بواتنگ مهار کرد و او با شوتی زیبای از گوشه محوطه دورازه تیم سابقش را گشود.

 

*****

 

آ اس رم با برد پر گل در برابر زسکا نشان داد که حریف دست پا و بسته ای برای حریفان نخواهد بود.

 

به گزارش طرفداری، شاگردان رودی گارسیا نشان دادند که دوری چند ساله از فوتبال اروپا، تاثیری در عملکرد این فصل آنها ندارد. جالوروسی در اولین گام از بازی های گروه مرگ لیگ قهرمانان اروپا، توانست زسکا مسکو را ۵ بر ۱ در هم بکوبد تا به بازی های آینده، امیدوار باشد.


 

عملکرد خیره کننده جروینیو، رمی ها را به بردی آسان سوق داد. آنها از ابتدای بازی بر روی دروازه حریف هجوم بردند و با محوریت فرانچسکو توتی، از دو سمت زمین حریف، با ژروینیو و ایتوربه حمله کردند. گرگ های پایتخت با این پیروزی، بر صدر جدول گروه، تکیه زدند.

 

شرح گل‌ها:

 

خوان ایتوربه (دقیقه ۶): ستاره آرژانتینی جالوروسی که به تازگی به این تیم پیوسته است، توانست اولین گل اروپایی دوران ورزشی اش را از روی پاس جروینیو، وارد دروازه زسکا کند.

 

جروینیو (دقیقه ۱۰): مهاجم ساحل عاجی جالوروسی با ضربه ای زیبا، اختلاف را دو برابر کرد.


مایکون (دقیقه ۲۰): صوفان رم ادامه دارد! مدافع با تجربه برزیلی که به خاطر مشکلاتش با تیم ملی، زودتر به اردوی رم ملحق شده بود، با زدن گل سوم، جواب منتقدانش را داد.

 

 

ژروینیو (دقیقه ۳۱): کاپیتان توتی ژروینیو را صاحب توپ کرد تا وی دومین گلش را هم در این بازی به ثمر برساند.

 

 

سرگی ایگناشویچ – گل به خودی (دقیقه ۵۱): مدافع مشهور زسکا، فاجعه را تکمیل کرد. وی با به ثمر رساندن این گل به خودی، نماینده روسیه را نا امید تر از همیشه به خانه فرستاد.

 

 

احمد موسی (دقیقه ۸۱): ستاره نیجریه ای زسکا توانست با فرستادن توپ به گوشه چپ دروازه دی سانتیس، اختلاف را کم کند.

 

 

طرفداری