ملوان اولین تیمی بود که زودتر از همه ی تیم‌ها تمرینات را آغاز کرد و وارد مسابقات لیگ برتر شد […]

ملوان اولین تیمی بود که زودتر از همه ی تیم‌ها تمرینات را آغاز کرد و وارد مسابقات لیگ برتر شد . انزلی‌چی‌ها که چندان از تغییرات کادرفنی تیم شان راضی نبودند ، منتظر شدند تا دستپخت مربی بومی‌شان را در لیگ چهاردهم ببینند . هر هفته‌یی که گذشت تیم ایراندوست به جای پیشرفت پسرفت کرد ! خیلی‌ها نتایج ضعیف چند هفته ی اول را به نام جوانگرایی و تغییرات زیاد این تیم نوشتند و اعتقاد داشتند ملوان به مرور زمان همان تیمی می‌شود که انزلی‌چی‌ها انتظارش را داشتند اما چنین اتفاقی رخ نداد و هر چه مسابقات پیش رفت تیم ایراندوست درست نشد که نشد .

تیم ایراندوست تماشاگرپسند نیست
حالا چرا تیم جوان ملوان که چندین بازیکن باتجربه هم در آن به چشم می‌خورد ، هنوز نتوانسته خودش را پیدا کند ، سوال برانگیز است . بارها نوشتیم که دراگان اسکوچیچ در سال اول حضورش در ملوان شروع خوبی نداشت و نتیجه هم نگرفت ولی سبک فوتبال تیمش نشان از امیدواری می‌داد که همین اتفاق افتاد و همه دیدند مربی کروات چه نتایج درخشانی گرفت و چه قدر هواداران از نوع فوتبال تیمش استقبال کردند . انزلی‌چی‌ها سال‌هاست به این نتیجه رسیده‌اند ، هر کاری کنند تیم شان نه مدعی قهرمانی می‌شود و نه توان سهمیه گرفتن دارد . آن ها این دو فاکتور را باور کرده‌اند اما اعتقاد دارند که با توجه به شرایط فوتبال انزلی تیم شان می‌تواند فوتبال زیبا و تماشاگرپسندی را به نمایش بگذارد . آن ها به خوبی می‌دانند فوتبال در انزلی نسبت به خیلی از شهرها جلوتر است و نباید ملوان را با سایر تیم‌ها مقایسه کرد . حتی فوتبال در انزلی جلوتر از اصفهان و سایر شهرها است اما مشکلات اختصاصی‌اش اجازه نمی‌دهد برای قهرمانی تلاش کنند .

مربی ارزان قیمت دانش هم می‌خواهد
ملوان از هشت بازی صاحب یک پیروزی ، سه شکست ، چهار مساوی و هفت امتیاز شده که برای یک تیم اصلاً قابل قبول نیست و آینده ی خوبی ندارد . قطعاً سیروس محجوب تمام مشکلات را به خوبی دیده که گفته اگر این روند ادامه پیدا کند باید به فکر تغییرات باشیم . البته مالک باشگاه در کسب نتایج تیم کم تقصیر نداشته و در روزی که با ۱۵۰ میلیون تومان ایراندوست را به ملوان آورد ، شاید با خود فکر می‌کرد با هزینه ی کم تر می‌شود مثل فصل قبل نتیجه گرفت . در لیگ سیزدهم اسکوچیچ با مبلغ ۱۲۰ هزار دلار به انزلی آمد ولی طوری کار کرد که در یک سال قراردادش را به یک میلیارد تومان رساند و سر از فولاد در آورد . او با مبلغ پایین به ایران آمد ولی دانش و علم روز را با خود به انزلی آورد و توانست به شاگردانش تحمیل کند اما ایراندوست سال‌ها پیش امتحان پس داده بود و نمی‌توانست چیز جدیدی به بازیکنان بیاموزد . سن و سال و گذشته ی این مربی نشان می‌دهد که او باید به فکر بازنشستگی باشد ، نه این که پس از سال‌ها دوباره بیاید و آن هم در لیگ برتر مربی گری کند . جوانگرایی ایراندوست خوب بوده ولی باید مربی دانش جدید نیز داشته باشد تا به شاگردانش بیاموزد . نه این که فقط یک تعداد بازیکن جوان را به زمین بفرستد و هر بازی هم یا ببازد یا مساوی کند ، بعد هم بگوید تیم تغییر کرده و نیاز به زمان دارد . وقتی یک بازیکن جوان در هشت مسابقه چهار پنالتی می‌دهد و مربی نمی‌تواند او را متقاعد کند دست از بی‌احتیاطی بردارد و مهم‌تر از همه با جابه‌جایی بازیکنان یک سری ضعف‌ها را بپوشاند ، حتماً یک جای کار می‌لنگد .

ورود مربی خارجی
البته در یک موضوع باید به ایراندوست حق داد که مصدومیت بیش از حد بازیکنان ملوان خیلی به تیم ضربه زده و غیبت چند مهره ی تاثیرگذار باعث شده تیم در چند هفته ی اخیر نتایج لازم را نگیرد . در هر صورت تا هفته ی دهم نیز می‌شود به ایراندوست فرصت داد و اگر او نتایج لازم را نگرفت و احیانا رفتنی شد آن وقت باید به سمت مربی خارجی رفت ، چون همان طور که برنامه ی محجوب است ، این ملوان با مربی خارجی درست می‌شود و داخلی‌ها برای ملوان فعلی خیلی بهانه می‌آورند .

 

منبع : روزنامه نود