رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۴/۱۵ از امشب (سه شنبه) به طور رسمی آغاز شد.     […]

رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۴/۱۵ از امشب (سه شنبه) به طور رسمی آغاز شد.

 

 


 

 

 

برنامه ی بازی ها در هفته ی اول در گروه D این رقابت ها بدین شرح بود:

 

 

دورتموند آلمان – آرسنال انگلیس

گالاتاسرای ترکیه – اندرلخت بلژیک

 

 

*****

 

 

در اولین بازی از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا، امشب دو تیم آرسنال و بروسیادورتموند به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با پیروزی زردپوشان همراه بود.

 

 

گزارش بازی:نیمه اول:


این نیمه را دورتموند به طور کامل در اختیار داشت و بیشتر و بهتر حمله می کرد. آرسنال نیز یک یا دو موقعیت داشت که نتوانست از آن ها بهره ببرد.نیمه دوم:

 

این نیمه را آرسنال بهتر آغاز کرد ولی رفته رفته باز هم دورتموند بازی را در اختیار گرفت و بعد از گل خود حمله هایی روی اشتباهات آرسنال داشت که یک بار تیرک دروازه را لرزاند و چند توپ را نیز وویچک شزنی مهار کرد.


 

 

شرح گل ها:دقیقه ۴۵ ( چیرو ایموبیله) ۱-۰: ایموبیله توپ را از میانه میدان در اختیار گرفت و سپس با جای گذاشتن کوشینلی با یک شوت دقیق در محوطه جریمه توپ را به درون دروازه توپچی ها فرستاد.

 

دقیقه ۴۸ ( اوبامیانگ) ۲-۰: روی یک فرار اوبامیانگ صاحب توپ شد و بعد از رد شدن از وویچک شزنی توپ را به درون دروازه توپچی ها فرستاد.

 

 

 

*****

 

 

از گروه D، دو تیم گالاتاسارای و اندرلخت که روی کاغذ با وجود تیم های آرسنال و دورتموند، شانس کمی برای صعود از گروه دارند، در ورزشگاه علی سامی ین ترکیه، با نتیجه ۱-۱ مساوی متوقف شدند تا از شکست توپچی ها حداکثر استفاده را نکرده باشند.

 


 

در کنفرانس خبری پیش از مسابقه، پراندلی، سرمربی تیم ترکیه ای عنوان کرده بود که اندرلخت ضعیف ترین تیم این گروه نیست و پس از آغاز بازی مشخص شد که حق با مربی ایتالیایی بوده است. تیم بلژیکی بازی خوبی به نمایش گذاشت و در دقیقه ۵۲ نیز موفق شد با گل استیون دفور از میزبان خود پیش بیافتد. اما پراندلی به هیچ وجه نمی خواست شروعی با شکست داشته باشد و سرانجام پس از تلاش بسیار، در دقیقه ۱+۹۰ به گل رسیدند تا حداقل امتیاز ممکن را کسب کنند.

 

 

 

شرح گل ها:دقیقه ۵۲ (۰-۱): روی پاس استیون دفور، دنیس پارات از پشت محوطه جریمه شوتی با پای راست به سمت دروازه موسلرا روانه کرد که توپ به گوشه دروازه راه پیدا کرد.

 

دقیقه ۱+۹۰ (۱-۱): پاس شجو، مدافع کامرونی و پیش تاخته گالاتاسارای در داخل محوطه به بوراک ییلماز رسید تا این بازیکن با ضربه پای چپ توپ را به گوشه بالای دروازه اندرلخت بفرستد.

 

 


طرفداری