رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۴/۱۵ از امشب (سه شنبه) به طور رسمی آغاز شد.     […]

رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۴/۱۵ از امشب (سه شنبه) به طور رسمی آغاز شد.

 


 

 

 

برنامه ی بازی ها در هفته ی اول در گروه B این رقابت ها بدین شرح بود:

 

لیورپول انگلیس – لودوگورتس بلغارستان

رئال مادرید اسپانیا – بازل سوئیس

 

 

*****

 

شاگردان برندن راجرز که پس از پنج سال طعم حضور در لیگ قهرمانان اروپا را می چشیدند با پنالتی دقیقه آخر کاپیتان جرارد به پیروزی رسیدند.

 

نیمه اول:

 

این بازی از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت ایران و با قضاوت آقای یوگ در ورزشگاه آنفیلد آغاز شد. بازی تا دقیقه ۲۰ بسیار کند و کسل کننده دنبال می شد اما در ادامه چند حمله از بازیکنان لیورپول کمی به بازی سرعت بخشید که البته این حرکات خیلی زود قطع شدند و بازیکنان لودوگورتس اجازه باز شدن دروازه را به مهاجمان لیورپول ندادند.

 

نیمه دوم:

 

در نیمه دوم بازی اما قرمز پوشان آنفیلیدی که به دنبال پیروزی بودند به حملات خود شدت دادند و رقیب خود را تحت فشار قرار دادند. در این بین برندن راجرز نیز با اضافه کردن لیوا و بورینی تیم خود را تقویت کرد و در نهایت نیز لیوپول روی همکاری دو خرید جدید خود یعنی بالوتلی به گل رسید. اما این نتیجه ماندگار نبود و لودوگورتس نیز توسط آبالو به گل رسید. این گل نیز حتی برای دقایقی دوام نیاورد تا سرانجام این پنالتی کاپیتان جرارد باشد که قرمزها را به پیروزی رساند. در یکی از بهترین موقعیت های لودوگورتس نیز بژیاک ضربه خود را به تیرک دروازه کوباند.

 

شرح گل ها

 

ماریو بالوتلی (دقیقه ۸۲): بالوتلی با استفاده از پاس مورنو در داخل محوطه جریمه یک ضربه فوق العاده را به توپ زد و دروازه لودوگورتس را باز کرد.

 

آبالو (دقیقه ۱+۹۰): درحالی که انتظار می رفت لیورپول پیروزی میدان باشد، بازیکن تعویضی لودوگورتس با یک ضربه پای راست و روی اشتباه مینیوله دروازه لیورپول را باز کرد.

 

استیون جرارد (دقیقه ۳+۹۰): کاپیتان جرارد در آخرین دقیقه بازی موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه لودوگورتس را باز کند تا بازگشت لیورپول به رقابت های لیگ قهرمانان با پیروزی همراه شود.

 

 

*****

 

شب اول فصل جدید رقابتهای چمپیونزلیگ در فصل ۱۵-۲۰۱۴ آغاز شد و دو تیم رئال مادرید و بازل سوئیس از گروه B، به مصاف هم رفتند که در نهایت رئالی ها با پیروزی ۵-۱ به روند خوب خود بازگشتند و دل هواداران خود را بار دیگر به دست آوردند.

 

رئال مادرید، قهرمان فصل گذشته این رقابت ها که فصل جدید را خوب شروع نکرده است، در این دیدار خانگی به شدت تحت فشار بود تا به فرم مورد انتظار هواداران بازگردد و از این رو یک بازی هجومی در دستور کار شاگردان آنچلوتی قرار گرفته بود که در دقیقه ۱۴ به نتیجه رسید و با گل به خودی بازیکنان بازل، مادرید پیش افتاد. حملات این تیم همچنان پر دامنه ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۰ گل دوم توسط گرث بیل از راه رسید. یک دقیقه نگذشته بود که کریستیانو رونالدو، آقای گل فصل گذشته این رقابتها حساب کار را ۳-۰ کرد.

 

به نظر می رسید که مادریدی های قصد تلافی دو شکست متوالی در لیگ را دارند و این بار در دقیقه ۳۶ حساب کار را خامس رودریگز ۴-۰ کرد تا کمی از فشار انتقادات از خود را نیز کاهش دهد. اما این اختلاف چندان دوام نیاورد تا روی غفلت دفاع رئال مادرید، شاگردان پائولو سوسا بلافاصله اختلاف را به سه گل کاهش دهند. نیمه اول با زیبایی هرچه تمام تر و بدون هیچ برخورد خاصی به پایان رسید.

 

در نیمه دوم رئال مادرید بازی را آرام تر دنبال می کرد و از این رو شاگردان سوسا کمی جلوتر آمدند و چند موقعیت خوب گلزنی از دست دادند که از جمله آنها می توان به شوت فابین شار اشاره کرد که پس از برخورد با تیر دروازه به بیرون رفت و موقعیت تک به تکی که روی اشتباه واران، گونزالس به دست آورده بود اما کاسیاس با واکنشی استادانه توپ را به کرنر فرستاد.

 

اما رفته رفته شاگردان آنچلوتی بازی را در اختیار گرفتند و روی پاس خوب خامس، بیل در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما با خود خواهی او، دروازه بان توپ را به کرنر فرستاد. سرانجام پای کریم بنزما در دقیقه ۷۹ به گل باز شد تا بازی با نتیجه ۵-۱ به پایان برسد و بازل نقش گالاتاسارای در فصل پیش را ایفا کند.

 

 

طرفداری