رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۴/۱۵ از امشب (سه شنبه) به طور رسمی آغاز شد.     […]

رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۴/۱۵ از امشب (سه شنبه) به طور رسمی آغاز شد.

 


 

 

 

برنامه ی بازی ها در هفته ی اول در گروه A این رقابت ها بدین شرح بود:

 

یوونتوس ایتالیا  – مالمو سوئد

المپیاکوس یونان – اتلتیکو مادرید اسپانیا

 

*****

 

 

تیم یوونتوس در نخستین بازی اش در مسابقات لیگ قهرمانان، فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ رو در روی تیم ناشناخته مالمو سوئد قرار گرفت.

 

ترکیب یوونتوس: بوفون، کاسرس، بونوچی، کیه لینی، لخشتاینر، مارکیزیو، اورا، آساموائه، پوگبا، توز، یورنته

 

ترکیب مالمو: اولسن، تینرولم، جانسون، هالستی، هلندر، کوناته، اریکسون، آدو، فورسبرگ، تیلین، روسنبرگ

 

در حالی که انتظار می‌رفت قهرمان ایتالیا، کار ساده ای را مقابل حریف سوئدی خود داشته باشد، این تیم در دقایق ابتدایی نیمه نخست با انجام حملاتی روی دروازه یوونتوس نشان داد که حریف دست و پا بسته ای نیست.

 

کارلوس توز، مهاجم یوونتوس میل زیادی برای شکستن طلسم گل نزدنش طی ۵ فصل اخیر لیگ قهرمانان داشت، امّا ضربات نیمه نخست او راهی به دروازه اولسن پیدا نکرد.

 

در آخرین دقیقه بازی در نیمه نخست، یوونتوس صاحب یک ضربه آزاد شد که بونوچی مدافع یوونتوس نتوانست از این ضربه استفاده کند تا نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

 

یوونتوس نیمه دوم مسابقه را نیز هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی موقعیت های متعددی برای بازیکنان یووه فراهم شد که راهی به دروازه پیدا نکرد.

 

در دقیقه ۵۹ مسابقه، بالاخره طلسم گل نزدن توز و نبردن‌های یوونتوس در اروپا روی یک دو زیبای او با آساموا و بغل پای زیبای او شکسته شد و یوونتوس یک بر صفر از حریف خود پیش افتاد.

 

بلافاصله روی یک حرکت عرضی و پاس لخشتاینر، فرناندو یورنته دروازه مالمو را برای بار دوم باز کرد که داور مسابقه آفساید وی را اعلام کرد.

 

در ۸۲ ـامین دقیقه از بازی، یورنته و توز یک موقعیت طلایی دیگر را به دست آوردند اما بی دقتی این شانس خوب را نیز از یووه گرفت.

 

آلگری تصمیم به تعویض گرفت و موراتای جوان به جای یورنته وارد بازی شد تا در دقایق پایانی در کنار توز قرار گیرد.

 

موراتا حرکت سریعی را به سمت دروازه ی تیم سوئدی آغاز کرد اما در نزدیکی محوطه ی جریمه سرنگون شد و داور ضربه ی ازاد اعلام کرد.

 

کارلوس توز به زیبایی و در دقیقه ۸۹، روی این ضربه آزاد دروازه اولسن را باز کرد تا خودش و یووه را دو گله کند.

 

در نهایت با احتساب سه دقیقه وقت اضافه، یوونتوس موفق شد نماینده سوئد را در یک بازی برتر ۲-۰ شکست دهد.

 

 

***

 

شاگردان دیگو سیمئونه در تیم فوتبال اتلتیکو مادرید در نتیجه ای دور از انتظار برابر حریف یونانی خود با نتیجه ۳-۲ شکست خودند تا فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را با شکست آغاز کنند.

 

به گزارش طرفداری از ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه امشب و در شهر آتن یونان دو تیم فوتبال المپیاکوس، قهرمان رقابت های لیگ یونان در فصل گذشته و اتلتیکو مادرید ، قهرمان رقابت های لالیگا از چارچوب گروه A رقابت های فصل ۲۰۱۴/۱۵ لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند.

 

مسابقه بر خلاف انتظار با گل زودهنگام میزبان یونانی مسابقه همراه بود و ابراهیم آفلای ستاره هلندی این تیم با کرنر ارسالی خود آرتور ماسواکا را صاحب توپ کرد تا وی گل اول مسابقه را به ثمر برساند. پس از این گل شاگردان سیمئونه محروم به حملات فراوانی به وسیله آردا توران، ماریو مانژوکیچ و رائول گارسیا روی آوردند اما در کمال ناباوری باز هم المپیاکوس بود که این بار با ضربه پای راست آفلای به گل رسید اما این پایان کار نبود و ماریو مانژوکیچ توانست با ضربه سر خود بر روی یک ضربه کرنر اختلاف را به حداقل برساند.

 

نیمه دوم مسابقه همانند انتظار با فشار بیشتر تیم زرد پوش مسابقه همراه بود، اما کاستاس میتروغلو بهترین مهاجم تیم یونانی توانست باز هم اختلاف را به دو گل برساند تا حملات دقایق پایانی تیم اسپانیایی و گل آنتونی گریزمان و ورود آلسیو چرچی نیز نتواند که مانع نخستین شکست نایب قهرمان فصل پیش رقابت ها در گام اول فصل جدید شود.

 


طرفداری