استقلال با برتری مقابل نفت مسجد سلیمان جایگاهش در صدر جدول لیگ برتر را مستحکم‌تر از گذشته کرد.     […]

استقلال با برتری مقابل نفت مسجد سلیمان جایگاهش در صدر جدول لیگ برتر را مستحکم‌تر از گذشته کرد.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه دیدارهای هفته هفتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور نفت مسجد سلیمان از ساعت ۱۸:۵۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه شهید بهنام محمدی به مصاف استقلال تهران رفت و بازی را با دو گل به میهمانش واگذار کرد. محمد قاضی در دقیقه ۴۲ و سجاد شهباززاده در دقیقه ۹۰ برای استقلال گلزنی کردند.

 

بازیکنان نفت مسجد سلیمان با توجه به امتیاز میزبانی بازی را تهاجمی آغاز کردند و با وجود نزدیک شدن به محوطه جریمه حریف و تلاش برای دور زدن خط دفاع استقلال اما نتوانستند موقعیت جدی را روی دروازه حریف ایجاد کنند.

 

در ادامه استقلال میانه میدان را در اختیار گرفت و به دروازه نفت نزدیک شد. بازیکنان میزبان برای کنترل بازی رو به خشونت آوردند اما کارت‌های زرد حاج‌بابایی داور مسابقه به محمود تیغ‌نورد و کیومرث چراغی از نفت و میلاد فخرالدینی از استقلال سبب کاهش خشونت این دیدار شد.

 

بازی با تساوی بدون گل دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه ۳۳ نفت با شوت بوحمدان دروازه استقلال را تهدید کرد اما محسن فروزان توپ را دفع کرد. در مقابل استقلال هم توسط آندرانیک تیموریان به شوت از راه دور روی آورد که بی‌نتیجه بود.

 

سرانجام در دقیقه ۴۲ محمد قاضی توانست با حرکت در محوطه جریمه و استفاده از غفلت مدافعان نفت برای استقلال گلزنی کند تا تیمش نیمه نخست را با یک گل به سود خود خاتمه دهد.

 

در نیمه دوم نفت مسجد سلیمان به طور کامل کنترل بازی را در دست گرفت. در دقیقه ۴۹ ضربه میلاد سلیمان فلاح در محوطه شش‌قدم استقلال به بیرون رفت و در دقیقه ۵۷ دروازه استقلال باز شد اما داور اعلام آفساید کرد. در میان حملات تیم میزبان در دقیقه ۵۹ شوت سلیمان فلاح از کنار تیر دروازه استقلال عبور کرد تا تیم قلعه‌نویی همچنان با یک گل پیروز میدان باشد.

 

براساس این گزارش، در ادامه بازی مهدی کریمیان جایگزین میلاد فخرالدینی شد تا شاید استقلال بتواند از فشار حملات نفت کم کند. جایگزینی علیرضا رمضانی به جای جاسم کرار دیگر تغییر در ترکیب استقلال بود و اقدامی در جهت شکستن فشار حملات میزبان.

 

حملات نفت مسجد سلیمان بالاخره در دقیقه ۸۰ نتیجه داد و داور یک ضربه پنالتی به سود این تیم اعلام کرد اما محسن فروزان پنالتی میلاد زنیدپور را مهار کرد. نفت مسجد سلیمان در لحظات پایانی فشار بی‌امانی را به دروازه استقلال وارد کرد اما با وجود شایستگی از رسیدن به گل محروم ماند و برخلاف جریان بازی سجاد شهباززاده روی یک ضدحمله گل دیگری را برای استقلال به ثمر رساند.

 

حضور طاحونی به جای برهانی آخرین تعویض استقلال در این دیدار بود و سرانجام بازی ۲ بر صفر به سود این تیم تمام شد. با این نتیجه شاگردان قلعه‌نویی با ۱۸ امتیاز جایگاه‌شان را در صدر جدول مستحکم‌تر از گذشته کردند و نفت مسجد سلیمان نیز با سه امتیاز در قعر جدول باقی ماند.