انزلی بی‌تاب گذشته است هنوز چند روزی از شادی انزلی‌چی‌ها بابت پیروزی مقابل پرسپولیس نگذشته بود که قوی سپید خودش […]

انزلی بی‌تاب گذشته است

هنوز چند روزی از شادی انزلی‌چی‌ها بابت پیروزی مقابل پرسپولیس نگذشته بود که قوی سپید خودش را به تهران رساند و با شکست مقابل راه‌آهن نگذاشت هواداران ملوان زیادی خوشحالی کنند. خیلی‌ها فکر می‌کردند تیم ایراندوست با برد سرخپوشان روحیه لازم را کسب کرده و پیروزی‌هایش از این پس آغاز خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد و خیلی زود به همان هفته‌های قبل از پرسپولیس بازگشت.

 

 

 

باخت در همان دقیقه ششم

شکست مقابل راه‌آهن بلاتکلیف و نه چندان هماهنگ هواداران ملوان را به این فکر انداخت که تیم‌شان حالا حالاها کار دارد و شاید برد مقابل پرسپولیس نیز اتفاقی رخ داده است. البته بردن این پرسپولیس کار چندان سختی نیست و شاید پدیده، پیکان و استقلال خوزستان هم همین الان با تیم دایی بازی کنند می‌توانند به پیروزی امیدوار باشند. در هر حال ایراندوست با اینکه از یک برد حیاتی پا به تهران گذاشته بود در همان دقیقه ششم نتیجه را واگذار کرد چون پس از گل محمد غلامی مهاجم سابق همین تیم (ملوان) کار خاصی نکرد و آنقدر بی‌برنامه پیش رفت تا صدای هواداران بلند شود. گرچه در ورزشگاه اکباتان چندان هواداری وجود نداشت و تعدادشان انگشت‌شمار بود ولی اعتراض‌ها نشان داد خطر در کمین ایراندوست است و اگر همین طور ادامه دهد برف که چه عرض کنیم باران انزلی را هم نخواهد دید. حال اینکه چرا خیلی زود صدای اعتراض هواداران درآمده قطعا بحث نتیجه نیست و همه‌چیز به فوتبال زیبای فصل گذشته دراگان اسکوچیچ برمی‌گردد.

 

 

اسکوچیچ هم شروع خوبی نداشت اما…

اگر خاطرتان باشد اسکوچیچ هم فصل گذشته در شروع کارش نتیجه نمی‌گرفت او یا مساوی می‌کرد و یا می‌باخت. تیم او نه تنها تا هفته پنجم نتیجه نگرفت بلکه تا هفته نهم از لحاظ امتیازگیری مشکل داشت و حتی صادق درودگر مدیرعامل وقت باشگاه به دلیل فشارهای هواداران به او اولتیماتوم داد که اگر از دو بازی چهار امتیاز نگیرد برکنار می‌شود. خلاصه گذشت و تیم اسکوچیچ از هفته نهم به بعد راه افتاد و هر رکوردی که جا به جا نکرده بود را به تاریخ باشگاه اضافه کرد. از شکست سپاهان در اصفهان گرفته تا کسب عنوان بهترین خط حمله لیگ و… دراگان، داماش رقیب همیشگی را در رشت سه بر صفر در هم کوبید، فوتبال روز را به نمایش گذاشت و مهم‌تر از همه ملوان را به تیمی جسور و نترس تبدیل کرد تا انزلی‌چی‌ها مربی که ابتدای فصل نمی‌خواستند را درخواست تمدید قراردادش کنند.

 

 

باید به ایراندوست فرصت داد حتی بیشتر

الان هم باید به نصرت ایراندوست فرصت داد. فرصت کافی، حتی تا بعد از هفته‌های نهم و دهم. بیشتر از دراگان اسکوچیچ ولی به یک شرط آن هم فوتبالی زیبا و رو به جلو. فکر می‌کنید چرا سال گذشته هواداران انزلی‌چی یک مربی غیربومی که از نوع خارجی‌اش بود و اولین مربی غیربومی محسوب می‌شد را خیلی قبول داشتند. آنها حتی همان هفته‌های آغازین که تیم‌شان نتیجه نمی‌گرفت از فوتبال اسکوچیچ لذت می‌بردند و کمتر اعتراض کردند تا ملوان تبدیل به تهاجمی‌ترین تیم تاریخ باشگاه و لیگ سیزدهم مبدل شود. حال تیم ایراندوست نه فوتبال زیبا بازی می‌کند خوب نتیجه می‌گیرد که او باید یکی از دو روش را انتخاب کند.

 

نود.نت