مهاجم تیم ملی فوتبال کامرون از حضور در بازی‌های ملی کنار کشید.       به گزارش خبرگزاری فارس، ساموئل […]

مهاجم تیم ملی فوتبال کامرون از حضور در بازی‌های ملی کنار کشید.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، ساموئل اتوئو پس از کنار گذاشته شدن از کاپیتانی تیم ملی فوتبال کامرون از بازی‌های ملی خداحافظی کرد.

 

استفان امبیا جای وی را در تیم ملی گرفت و او در فاصله‌ای کوتاه خداحافظی اش را از تیم ولکر فینکه اعلام کرد.

 

اتوئو که به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ آفریقا شناخته می‌شود، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: به شما اطلاع می‌دهم که به بازی‌های ملی‌ام پایان دادم. از همه مردم آفریقا و همه هوادارانم به دلیل حمایت بی‌ قید و شرطشان تشکر می‌کنم.

 

اتوئو که سه‌شنبه قراردادی دو ساله با اورتون در لیگ برتر انگلیس امضا کرد، در سن ۱۵ سالگی اولین بازی ملی خود را مقابل کاستاریکا انجام داد. وی پس از دعوت شدن به تیم کلود لی روی در سن ۱۷ سالگی به عنوان جوان‌ترین بازیکن رقابت‌های جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه شناخته شد.

 

این بازیکن ۳۳ ساله در سطح باشگاه تقریبا تمام قهرمانی‌ها را به دست آورده و با تیم ملی کشورش نیز موفقیت‌هایی کسب کرده است. وی با تیم ملی کامرون طلای المپیک ۲۰۰۰ و دو قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ را در کارنامه دارد.

 

اتوئو در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل تنها در یک دیدار به میدان رفت. کامرون در این مسابقات با سه شکست و اتهام تبانی به کار خود در برزیل پایان داد.