آی اسپورت- اتلتیکو مادرید با پیروزی ۱-۰ در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا و برتری ۲-۱ در مجموع دو دیدار مقابل […]

آی اسپورت- اتلتیکو مادرید با پیروزی ۱-۰ در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا و برتری ۲-۱ در مجموع دو دیدار مقابل رئال، فاتح سوپرکاپ اسپانیا شد.

 

 

 

اتلتیکو که توانسته بود در دیدار رفت در خانه رئال، به تساوی ۱-۱ دست پیدا کند، در دیدار امشب با تک گل ماریو مانژوکیچ پیروز شد تا انتقام شکست در فینال چمپیونزلیگ را از رقیب همشهری بگیرد.

 

تنها دو دقیقه از بازی گذشته بود که اتلتیکو روی اشتباه مدافعان رئال به گل رسید. شروع مجدد بلند مویا، با ضربه سر واران به یک موقعیت برای ماریو مانژوکیچ تبدیل شد و او با یک شوت دقیق و دیدنی، دروازه کاسیاس را باز کرد. پس از آن بازی تا  حوالی دقیقه ۳۰ مسابقه متعادل بود و تا اندازه ای نیز به خشونت کشیده شد که باعث شد تا داور به چند بازیکن کارت زرد نشان دهد و دیه گو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو را نیز به دلیل اعتراض شدید به داور چهارم، اخراج کند.

 

اما در دقایق پایانی نیمه اول شاگردان آنچلوتی بازی را در دست گرفتند و توانستند با حرکت های گرث بیل و خامس رودریگس چند موقعیت جدی بر روی دروازه اتلتیکو ایجاد کنند، اما با بدشانسی مادریدی ها توپ های آن ها یکی پس از دیگری از کنار دروازه میگل آنخل مویا به بیرون رفت تا نیمه اول مسابقه با برتری ۱-۰ شاگردان سیمئونه به پایان برسد.

 

با آغاز نیمه دوم مسابقه کارلو آنچلوتی کریس رونالدو را به جای تونی کروس وارد زمین مسابقه کرد تا  تیمش با تغییر سیستم رئال ها از ۳ – ۳ ۴  به ۱ – ۳ – ۲  -۴  و بر روی فرار ها رونالدو و بیل از جناحین به گل برسد اما همانند نیمه اول مسابقه رئالی ها در شروع نیمه دوم نیز غافل گیر شدند اما این بار با خوش شانسی ضربه رائول گارسیا با برخورد به تیرک افقی دروازه به زمین مسابقه برگشت.

 

با گذشت دقایقی از شروع نیمه دوم روند مسابقه شکل و شمایلی همانند دیدار رفت دو تیم گرفت. بازی در دستان رئالی ها بود اما شاگردان سیمئونه نیز با استفاده از ضد حملات سریع خود خطرهایی را بر روی دروازه کاسیاس ایجاد کردند.

 

روند مسابقه تا پایان بازی علی رغم ورود ایسکو و مارسلو برای رئال و خروج گریزمان و مانژوکیچ برای اتلتیکو تغییر چندانی نکرد؛ ضمن اینکه رئالی ها در آخرین دقایق بازی با اخراج مودریچ، ۱۰ نفره شدند تا سرانجام شاگردان سیئونه بتوانند با محافظت از تک گل زود هنگام خود پس از نزدیک به ۳۰ سال بار دیگر به قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا دست پیدا کنند.