در چهارمین هفته از چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور برابر تیمی صف آرایی کردیم که از آخرین برد در […]

در چهارمین هفته از چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور برابر تیمی صف آرایی کردیم که از آخرین برد در مقابل آن بیش از ۸۴۰ روز میگذشت و با توجه به اتفاقات و نتایج حاصله در طول این ۲۷ ماه و ایضاً نتایج ضعیف هفته های اخیر ملوان حساسیت های این دیدار بسیار بالاتر از حد معمول بود اما در نهایت این تیم جوان ملوان بود که در مقابل تیم پر از ستاره و مهره پرسپولیس با سری افراشته از میدان خارج شد تا شاید این نتیجه مرهمی باشد بر دل زخم خورده هواداران این تیم محبوب و پر هوادار . هرچند که علیرغم این پیروزی دلچسب نکات منفی بسیاری نیز در این بازی مشاهده شد اما ترجیح میدهیم فعلاً عیش این هوادار سرمست را بر هم نزنیم و آن را به روزهای بعد بسپاریم .
این پیروزی در حالی بدست آمد که لحظات نفس گیری را در انتهای بازی را تجربه کردیم و شاید به جرات بتوان گفت مدتها بود چنین بازی پر از استرسی را تحمل نکرده بودیم . به هر حال بازی کردن در برابر پرسپولیس همیشه شرایط ذهنی خاص خود را طلب میکند و هیچگاه رویارویی با چنین تیمهایی که حمایت زر و زور را به همراه دارند سهل و آسان نبوده است اما تصور میکنم حساسیت این دیدار فراتر از سایر دیدارهای گذشته این تیم بوده و اتفاقات و نتایج این چند هفته اخیر در ایجاد چنین جو روانی پرفشاری نقش اصلی را بازی میکردند به نحوی که حتی از تکاپوی بیش از حد اعضای کادر فنی خصوصاً در ۱۵ دقیقه پایانی فشار روانی و استرسی که در نهایت با اشکهای سرمربی هیجان زده ملوان در کنفرانس مطبوعاتی همراه شد را میشد به راحتی حس کرد . شاید بزرگترین عاملی که به تیم ملوان کمک نمود تا در چنین فضای پرفشاری بتواند نتیجه مناسب را بگیرد همراهی و همیاری فوق العاده و بی نظیر سکوها از این تیم بود که در طول نود دقیقه با حمایت یکپارچه در ثبت این نتیجه نقش پررنگی را ایفا نمودند . ملوان تا به اینجای فصل دو بازی در خانه و دو بازی در بیرون از خانه انجام داده است که نوع بازی ملوان در بازیهای خانگی به شدت با دو بازی بیرون از خانه برابر پدیده مشهد و تراکتورسازی متفاوت بوده است که این نشاندهنده این موضوع است که ملوان به هواداران خویش بسیار وابسته بوده و وجود یار دوازدهم یکی از اصلی ترین امتیازات این تیم به شمار میرود . امیدوارم جوّی که در بازی با پرسپولیس شاهد بودیم همچنان در سایر دیدارهای خانگی نیز مشاهده شود تا ملوان باز هم بتواند به اتکا به این نیروی غیر قابل انکار به شکار امتیازات بپردازد . گذشته از شور و شعف حاصل از این پیروزی خاطره انگیز بیشتر از خبر احتمال جذب بازیکن جدید و کارآمد که توسط سرمربی محترم عنوان شد خوشحالیم چرا که احساس میشود نیمکت ذخیره هایی مناسب با یک لیگ فرسایشی را نداریم و همین کمبود بازیکنان توانمند در روی نیمکت میتواند در ادامه لیگ ملوان را دچار چالش های متعددی نماید که امیدواریم با جذب یک یا چند بازیکن موثر این نقیصه نیز برطرف شود .

و پایان سخن به بازیکن زحمتکشی تقدیم خواهد شد که همیشه زحمت کشیده ، دیده نشده اما هیچگاه دست از تلاش برنداشته است . بازیکنی که معتقدیم با بازی فوق العاده کلاسیک ، جنگنده و بی نقص یکی از ۳ بازیکن برتر لیگ در پست خود میباشد اما به سبب شهرستانی بودن میبایست نظاره گر بازیکنانی باشد که با توانایی هایی کمتر از وی و صرفاً به خاطر حمایتهای پشت پرده به تیم ملی رسیده اند . بازیکنی که همیشه در سایه مانده اما برای ملوانی هایی که فوتبال میفهمند چون آفتاب درخشانی در میانه میدان ملوان جنگیده وهماورد طلبیده است . ضمن قدردانی از همه بازیکنان قوهای سپید سپاس ویژه ای داریم از جناب آقای سعید یوسف زاده که مدتهاست با بهترین کیفیت در بالاترین سطح به تلاش برای اوج گرفتن این تیم کمک میکند و با وجود همه نادیده گرفته شدن ها همچنان بدون کمترین افت به ارائه بازیهای در خور بهترین های لیگ می پردازد براستی ایشان در طول این چند فصل یکی از بهترین بازیکنان ملوان بوده که با حفظ ریتم خود توانسته است همواره جزو بهترین بازیکنان هر فصل باشد . برای ایشان و سایر بازیکنان این تیم آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم این لیگ عرصه نمایش توانمندی های تک تک آنان بوده و در نهایت منتج به روزهای خوشی برای تیم محبوبمان شود . به امید آن روز .

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net