اختصاصی – بعد از حادثه دلخراش زلزله سال گذشته که دل یک ملت را خونین کرد باشگاه ملوان بندرانزلی اولین […]

اختصاصی – بعد از حادثه دلخراش زلزله سال گذشته که دل یک ملت را خونین کرد باشگاه ملوان بندرانزلی اولین باشگاهی بود که بنا بر وظیفه انسانی و اخلاقی خود سعی کرد حداقل مرهمی بر دل داغدار مردمان آن دیار باشد . منّتی نیست چرا که این فعل فقط از دل بر می آمده بود و چون رنگ و بوی تعلق نداشت بر دل نشست .


زلزله ای بود مهیب که دلها را آزرد اما شاید دلهای همه ملت ایران را به دل مردمان آذربایجان بیشتر گره زد طوریکه این مهرورزی را میشد در بازی رفت و برگشت ملوان و نمایندگان تبریزی لیگ برتر به خوبی حس کرد . حقیقتاً دیدن آن صحنه های مودت و دوستی در استادیوم و عکسهای یادگاری که هنوز ما را به خاطره آن روز پیوند میزند فراموش نشدنی هستند « اما » نمیدانیم چگونه و چرا همه آن دقایق و لحظات در گذر زمانی نه چندان طولانی از خاطر بسیاری از آذری ها رفتند تا در برابر بهت و تعجب میهمانان انزلیچی خویش هر چه هنر داشتند به نمایش بگذارند ! براستی این حجم فحاشی بی دلیل در پاسخ به کدام گناه ناکرده بود ؟ هنوز نمیدانیم چرا باید در بدو ورود به استادیوم با چنین عبارات مشمئز کننده ای روبرو شویم و در حالی که به مانند سال گذشته منتظر میهمان نوازی آنان بودیم به یکباره شاهد چنین جوّی باشیم که حتی اسطوره محبوب تمام دوران فوتبال کشور « زنده یاد سیروس قایقران » که حتی فراتر از سمبل این شهر محسوب میشود نیز از گزند این بی خردان مصون نماند . من شرم دارم از این فوتبال ، از این کج رفتاری ها و از این تماشاگر و نه تماشاگرنما که این واژه فقط دستمایه کسانی شده که دوست دارند چشم بر بی اخلاقی ها ببندند . شاید حق با رسول کربکندی بود که با آن لحن از فوتبال زشت این روزها تبرّی میجست و ما ساده انگارانه فقط به وی مینگریستیم و شاید در دل به او میخندیدیم . واقعاً شرم بر این فوتبال بی اخلاق ! هرچند که از نتایج ضعیف ملوان و بازی دور از انتظار این تیم در شرایطی که همه چیز این باشگاه به گفته کادر فنی محترم و بازیکنان این تیم در دوران آماده سازی و جذب بازیکنان مورد نظر در وضعیت آرمانی بوده به شدت گله مند و نگرانیم اما اطمینان میدهیم که این اعتراض به اتفاقات تبریز نه به خاطر نتیجه بازی بلکه به خاطر توهین به ملوان و بالاخص مقام والای اسطوره همیشه جاوید این تیم است چرا که نیم قرن هواداری به ما آموخته توان تحمل چنین نتایجی را داشته باشیم !

روی سخنم با باشگاه ملوان است و با وجود عدم واکنش باشگاه به این موضوع انتظار دارم با این حجم توهین که صد البته توسط رسانه های وابسته به این تیم به خوبی نادیده گرفته شد برخوردی قاطع و در حد این رفتار داشته باشد تا دیگر هیچ استادیومی فضای تسویه حسابهای اینچنینی نگردد . مطمئن باشید اگر به موقع با چنین حوادثی برخورد نشود با دست خود فضای استادیوم ها را آلوده کرده و دوباره دچار حواشی خواهیم شد که صد البته کنترلش از توان باشگاه خارج خواهد بود . با توجه به فیلمهای موجود که توسط هواداران ضبط شده و حضور لیدرهای باشگاه که خود حاضر و ناظر بازی بوده اند میتوان به راحتی مستنداتی ارائه کرد تا به آنانی که تصور میکنند با حمایتهای پیدا و پنهان دارای اعتبار شده و برای خود افتخار خریده اند بفهمانیم جایگاهشان کجاست و اعتبارشان چقدر است . به هر حال پس از جریان جذب سرباز از تیم نظامی ملوان و پیگیری نکردن به موقع این موضوع که با مصاحبه های آنچنانی مسئولین تیم تراکتور در وصف اعتبار این تیم همراه شد اتفاقات زشت بازی تراکتور- ملوان دومین مورد است و از باشگاه ملوان انتظار داریم در مراجع حقوقی به این موضوع رسیدگی کرده تا پاسخ شایسته به این حرکات شرم آور داده باشیم .

 

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net