سرمربی سابق یوونتوس هدایت تیم ملی ایتالیا را بر عهده گرفت.     به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایتالیا […]

سرمربی سابق یوونتوس هدایت تیم ملی ایتالیا را بر عهده گرفت.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایتالیا در جام جهانی برزیل نتایج خوبی را کسب نکرد و در همان مرحله گروهی حذف شد. پس از این نمایش ضعیف چزاره پرندلی از سمت سرمربیگری تیم ملی ایتالیا کنار رفت. فدراسیون فوتبال ایتالیا که به تازگی رییس جدید خود را شناخته است، آنتونیو کونته را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرد تا سرمربی سابق یوونتوس که با بیانکونری سه قهرمانی در سری A را کسب کرد به عنوان سرمربی جدید “آتزوری” انتخاب شود.

 

قرارداد آنتونیو کونته با تیم ملی ایتالیا دو ساله است و این مربی تا پایان جام ملت‌های اروپای ۲۰۱۶ که در فرانسه برگزار خواهد شد هدایت “لاجوردی پوشان” را برعهده خواهد داشت.

 

آنتونیو کونته با قراردادی چهار میلیون یورویی هدایت ایتالیا را پذیرفته است. این مربی پس از بر عهده گرفتن نیمکت تیم ملی ایتالیا، گفت: می‌دانم که هدایت چه تیمی را بر عهده گرفته‌ام. مربیگری در تیم ملی ایتالیا کار آسانی نیست آن هم با توجه به شرایطی که فوتبال ما در جام جهانی برزیل کسب کرد. من در حال حاضر قراردادی دو ساله با تیم ملی ایتالیا دارم و می‌خواهم با این تیم در جام ملت‌های اروپا نتایج خوبی را کسب کنم.

 

سرمربی جدید ایتالیا ادامه داد: خیلی خوشحالم از این که به عنوان سرمربی جدید ایتالیا منصوب شدم.

 

ایتالیا با چزاره پراندلی در جام ملت‌های اروپای ۲۰۱۲ به دیدار نهایی رسید، اما با قبول شکست سنگین چهار بر یک برابر اسپانیا نایب قهرمان شد.