پرسپولیس با برتری مقابل ذوب آهن نخستین برد در لیگ چهاردهم را کسب کرد.     به گزارش خبرگزاری تسنیم، […]

پرسپولیس با برتری مقابل ذوب آهن نخستین برد در لیگ چهاردهم را کسب کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس از ساعت ۱۹:۲۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب آهن اصفهان رفت و توانست نخستین پیروزی لیگ چهاردهم را با نتیجه یک بر صفر کسب کند. مهدی طارمی دقیقه ۷۲ تک گل پرسپولیس را در این دیدار به ثمر رساند.

 

قاسم دهنوی بازیکن فصل قبل پرسپولیس که این فصل پیراهن ذوب آهن را برتن کرده دقیقه ۴ کارت زرد گرفت. دقیقه ۶ رضا نوروزی مقابل دروازه فرصت ضربه به سمت دروازه و پاس دادن به بازیکن هم تیمی را داشت اما با پاسی اشتباه فرصت را از دست داد.

 

دقیقه ۲۵ مهدی رجب زاده ضربه خطایی را بر روی دروازه ارسال کرد که با اشتباه نیلسون به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد و در ادامه مدافعان این تیم سراسیمه توپ را دفع کردند. بعد از این موقعیت برای تیم اصفهانی، حملات پرسپولیس آغاز شد و دقیقه ۲۹ امید عالیشاه در موقعیت تک به تک نتوانست توپ را از بالای سر دروازه‌بان ذوب آهن عبور دهد و صادقی این فرصت را از شاگردان دایی گرفت.

 

دقیقه ۴۱ مهرداد کفشگری هم کارت زرد گرفت. دقایق پایانی نیمه نخست دامنه حملات پرسپولیس افزایش پیدا کرد اما بی‌دقتی مهاجمان این تیم سبب شد خطری دروازه ذوب آهن را تهدید نکند. در مقابل دقیقه ۴۴ ذوب آهن در ضد حمله صاحب موقعیت گلزنی شد که تنها تکل به موقع مدافع پرسپولیس مانع از گلزنی شاگردان یحیی گل محمدی شد تا نیمه نخست بدون گل تمام شود.

 

کارت زرد رضا نورمحمدی دقیقه ۵۹ اولین اتفاق نیمه دوم بود. دقیقه ۶۴ رضا نوروزی جای خود را به محمد عباس زاده داد تا نوروزی سومین بازی را هم بدون گل زده برای پرسپولیس پشت سر بگذارد. افت محسوس بازی سبب شد تا دقیقه ۷۰ رضا حقیقی جایگزین احمد نوراللهی شود و دقیقه ۷۲ ارسال حسین ماهینی از میانه میدان با ضربه سر نورمحمدی همراه شد و توپ در مقابل طارمی قرار گرفت تا او با ضربه سر توپ را وارد دروازه ذوب آهن کند و پرسپولیس با یک گل از حریفش پیش بیفتد.

 

در ادامه طارمی جای خود را به محمد نوری داد و برای ذوب آهن هم فرهادی و پهلوان جایگزین رجب زاده و حدادی فر شدند. واکنش‌های نیلسون درون دروازه پرسپولیس سبب شد حملات ذوب آهن در دقایق پایانی هم بی نتیجه بماند و پرسپولیس با تک گل طارمی برنده این دیدار شود.

 

با این نتیجه پرسپولیس نخستین برد در لیگ چهاردهم را به دست آورد و ۴ امتیازی شد و ذوب آهن با یک امتیاز در قعر جدول ایستاد.