اختصاصی – ملوان بندرانزلی در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر در تبریز میهمان تراکتورسازی خواهد بود .   این دیدار […]

اختصاصی – ملوان بندرانزلی در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر در تبریز میهمان تراکتورسازی خواهد بود .

 

این دیدار از ساعت ۱۸ عصر روز جمعه ۲۴ مرداد ۹۳ در استادیوم یادگار امام تبریز آغاز خواهد شد.

 

 

 

 

اینفوگرافیک استادیوم محل برگزاری مسابقه :


 

 

اینفوگرافیک تیم داوری این دیدار :

 

 

 

اسامی بازیکنان دعوت شده برای بازی با تراکتور:

 

19 copy.jpg

 

 

اینفوگرافیک ترکیب احتمالی دو تیم را هم در ادامه مشاهده می کنید:

 

 

رو در رو :

تمامی نتایج کسب شده ملوان مقابل تراکتورسازی تبریز در نمودار زیر که حاکی از برتری نسبی تراکتور را دارد . در ۱۲ بازی که دو تیم در تاریخ رقابتهای لیگ برتر مقابل یکدیگر داشته اند ملوان ۱۳ گل و تراکتورسازی ۱۴ گل به ثمر رسانده است .

 

 

 

 

آفساید :

 

سعید عزت الهی بازیکن تیم ملوان به دلیل دریافت کارت قرمز در آخرین بازیِ لیگ سیزدهم محرومیت سه جلسه ای از حضور در این دیدار محروم است.

 

مازیار زارع کاپیتان ملوان به دلیل مصدومیت در این دیدار حضور نخواهد داشت . وی مهمترین غائب این دیدار خواهد بود .

 

در غیاب زارع ، سید جلال رافخایی بازوبند کاپیتانی ملوان را به بازو خواهد بست . در ۴ بازی آخری که جلال رافخایی بازوبند کاپیتانی ملوان را به بازو بسته ، ملوان در ۳ بازی آن مقابل فجرسپاسی ، گسترش فولاد و سپاهان موفق به پیروزی شده و در این سه بازی جلال رافخایی موفق به زدن ۴ گل و دادن یک پاس گل شده است . و البته یک بار نیز مقابل استقلال تهران با نتیجه ۱-۰ شکست خورد .

 

شاهین ثاقبی و محمد پوررحمت اله بازیکنان جوانی هستند که فصل گذشته در ملوان حضور داشتند و این فصل به عنوان بازیکن سرباز در تراکتور توپ خواهند زد . نوع جدایی این بازیکنان از ملوان و پیوستن آنها به تراکتور اختلافاتی را مابین این ۲ باشگاه به وجود آورد . عملکرد باشگاه تراکتورسازی در این خصوص چندان جوانمردانه نبود .

 

ملوان فصل گذشته در تبریز و در دیدار با دو تیم این شهر بازنده نبود و توانست از ۶ امتیاز ممکن ۴ امتیاز کسب نماید . ۱ امتیاز از تراکتور و ۳ امتیاز از گسترش . لازم به ذکر است که تراکتور در هر دو بازی رفت و برگشت به زعم کارشناسان از اتفاقات داوری سود برد در غیر این صورت می توانست نتیجه ی دیگری غیر از تساوی در بازی این دو تیم رخ دهد .

 

کریم انصاریفرد ، علی کریمی ، مهدی دغاغله و مازیار زارع گلزنان دو تیم در بازیهای رودر روی فصل گذشته ، هیچکدام در این بازی حضور نخواهند داشت . زارع به دلیل مصدومیت و دغاغله و انصاریفرد به علت جدا شدن از این تیمها و کریمی به دلیل خداحافظی از فوتبال  .

 

ملوانان در تاریخ لیگ برتر مقابل تراکتور در تبریز پیروز نشده است .

 

ملوان و تراکتور تنها تیمهای لیگ برتر هستند که قادر به جذب بازیکن سرباز می باشند . البته در این بین ملوان تیمی نظامی و تراکتور تیمی صنعتی است که بیش از ملوان توانایی جذب بازیکن سرباز را دارد !!

 

نوستالژی :

عکس زیر مربوط به فصل ۸۸-۸۹ می باشد . تراکتورسازی پس از ۸ سال به سطح اول فوتبال ایران برگشته بود و در انزلی با جمعیت کثیری از هوادارنش توانست یک تساوی از ملوان بگیرد ! البته این کثرت تماشاگران در دیدارهای خانگی و خارج از خانه این تیم به همان یکی دو فصل ابتدایی حضور مجددشان در لیگ بر میگردد و بعد از آن با وجود هزینه های سرسام آور این باشگاه هوادارانش دیگر مانند قبل حضور چشمگیری در استادیوم ها ندارند .

 

دوئل :

ایمان صادقی و حامد لک دروازه بانان دو تیم نقشی کلیدی در این دیدار خواهند داشت . ایمان صادقی در دو هفته اول لیگ برتر گلی را دریافت نکرده است و حامد لک نیز تنها یک گل خورده است .

 

 

 

 

مصاحبه:

 

نصرت ایراندوست در کنفرانس خبری پیش از دیدار با تراکتورسازی: ملوان به هیچ عنوان برای کسب یک امتیاز به میدان نمی رود، برای این دیدار هدف ما کسب سه امتیاز است. ما برای برد به زمین مسابقه می آییم چرا که سه امتیاز هر بازی ارزش زیادی دارد و مطمئنا تیم ملوان در بازی فردا برای کسب تساوی بازی نمی کند .

“متن کامل مصاحبه”

 

حسین خطیبی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با ملوان: خوشبختانه تمرینات خوبی را سپری کردیم و آماده تقابل با تیم ملوان هستم ، ملوان تیمی است که منسجم عمل می کند ولی ما قطعا برای برد به زمین می رویم . هفته به هفته سعی داریم بهتر شویم و به انسجام تیمی خوبی برسیم ، ما فردا یک پتانسیل زیاد هم روی سکو ها داریم چراکه می دانیم هوادارانمان می آیند تا از تیم خود حمایت کنند ، تراکتورسازی به حضور هواداران خود نیاز دارد ، از تک تک هواداران می خواهیم برای حمایت از تیم به استادیوم بیایند چراکه مطمئنا این حضور در بازی تک تک بازیکنان تیم تاثیر می گزارد .

“متن کامل مصاحبه”

 

پخش زنده :

 

 

 

 

اخبار و مصاحبه های بیشتر به زودی در همین مطلب قرار خواهد گرفت …

پیش بینی شما از نتیجه ی بازی تراکتور – ملوان چیست ؟ نظرات خود را با ما و سایر هواداران در میان بگذارید .

 

 

تهیه و تنظیم:  میثم شاهین – مژده شجری کهن

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)