۱۰ سال، یک عمر است بازی در تیمی که تیم شهرت است و علاقه‌مندان فراوانی دارد. حالا پس از ۱۰ […]

۱۰ سال، یک عمر است بازی در تیمی که تیم شهرت است و علاقه‌مندان فراوانی دارد. حالا پس از ۱۰ سال، پس از یک عمر، باید روبه‌روی تیم سابقت بازی کنی و البته پرانگیزه باشی. مشکل است اما نه غیرممکن. برای شاهین ثاقبی، هافبک شماره ۸ تراکتورسازی، جمعه روز دیگری است. او باید مقابل تیمی بازی کند که خانه‌اش است. ۱۰ سال را آنجا گذرانده اما سرنوشت او را مقابل همبازی‌های سابقش در ملوان قرار داده. بهانه ما برای صحبت با ثاقبی، بازی تراکتورسازی با ملوان است. بازی او با خاطراتش.

 

شاهین مقابل قو؛ این بهترین تیتری است که می‌شود درباره بازی تراکتورسازی – ملوان به کار برد، اینطور نیست؟
تیتر قشنگی است. من باید روبه‌روی تیم سابقم بازی کنم و این چندان خوشحال‌کننده نیست.

 

یعنی ناراحتی که باید مقابل ملوان بازی کنی؟
هم ناراحتم و هم خوشحال. خوشحال از این نظر که بعد از مدت‌ها، هم‌تیمی‌های سابقم را می‌بینم و روبه‌روی‌شان بازی می‌کنم. این برای من یک دنیا ارزش دارد.

 

پس حسابی دلت برای هم‌تیمی‌هایت در ملوان تنگ شده…
دقیقا. من سال‌ها در ملوان بازی کردم و از بچگی کنار یکسری از بازیکنان این تیم بزرگ شدم. من هم احساس دارم و دلم تنگ می‌شود.

 

با این حساب، یکی از سوژه‌های اصلی این بازی هستی، بخصوص اینکه مسوولان ملوان گفته‌اند تراکتورسازی بدون اجازه با تو وارد مذاکره شده و جذبت کرده.
من هم این صحبت‌ها را شنیدم اما واقعیتش را بخواهید برای پیشرفت به تراکتورسازی آمدم و هیچ مشکل قانونی هم در راه انتقالم وجود نداشت. تراکتورسازی در جام باشگاه‌های آسیا حضور دارد و این موضوع، یکی از دلایلم برای انتخاب این تیم بود. از طرفی خود ملوانی‌ها هم می‌دانند که نسبت به من کم‌لطفی کردند.

 

چرا کم‌لطفی؟ مگر چه کار کردند؟
از همه لحاظ برخوردشان با من خوب نبود. رفتار مناسبی با من نداشتند و عدالت را در حق من رعایت نکردند! می‌خواستند با من مثل یک بچه رفتار کنند، مثل بازیکنی که تازه به لیگ برتر آمده و می‌خواهد بازی کند. آنها فکر می‌کردند اگر به تراکتورسازی بیایم فوتبالم تمام شده و نیمکت‌نشین می‌شوم اما خدا را شکر تلاش کردم و آقا رسول هم جواب تلاش‌هایم را داد.

 

یعنی از حضور در تراکتورسازی راضی هستی؟
خیلی هم راضی هستم.

 

قبل از بازی سمت نیمکت ملوان می‌روی؟
صددرصد می‌روم. کادر فنی ملوان، مربیان سابقم هستند. بخصوص قدیربحری که در امیدهای ملوان مربی‌ام بود و حالا کمک اول آقای ایراندوست است. بعدش هم دکتر صیاد را خیلی دوست دارم و مطمئن باشید قبل از بازی برای خوشامدگویی و کسب اجازه سمت آنها می‌روم و رخصت می‌گیرم.

 

گل بزنی داستان چیست؟ خوشحالی می‌کنی؟
گل بزنم خوشحالی نمی‌کنم. بالاخره ملوان تیم سابقم بود و از بچگی در این تیم بازی کرده‌ام.

 

چند سال برای ملوان بازی کردی؟
از نونهالان تا بزرگسالان.

 

چند سال می‌شود؟
۱۰ سال. گفتن ندارد اما در همه این سال‌ها، برای ملوان مجانی بازی کردم. متاسفانه در یکسری سایت‌ها به من می‌گویند بی‌غیرت، بی‌تعصب اما آنها نمی‌دانند که من چند سال بدون پول برای ملوان بازی کردم. آنها نمی‌دانند که در تیم‌های پایه چقدر سختی کشیدم تا ملوان موفق باشد. از این مسائل خبر ندارند و به من توهین می‌کنند. البته این چیزها برای من مهم نیست، توکلم به خدا است و امیدوارم سرنوشت خوبی در انتظارم باشد.

 

بعد از انتقال به تراکتورسازی، انزلی رفته‌ای؟
چند بار رفتم.

 

برخوردها با تو چطور بود؟ نسبت به گذشته تغییری نکرده بود؟
جو در انزلی طوری نیست که در سایت‌ها می‌نویسند. نصف انزلی رفقای من هستند. آنها می‌دانند که چرا از ملوان جدا شدم، پس دیگر نیازی به گفتن من نیست. خوشبختانه ۹۵ درصد مردم انزلی فوتبال را می‌فهمند. فوتبال در وجودشان است، پس می‌توانند خیلی راحت اتفاقات را تجزیه و تحلیل کنند. مطمئنم اگر از آنها هم بپرسید که چرا شاهین از ملوان جدا شد، حق را به من می‌دهند.

 

شماره ۸ علی کریمی را هم که پوشیدی…
خودم انتظارش را نداشتم. بعد هم که علی آقا آن حرف را زد و شرمنده‌ام کرد.

 

چه حرفی؟
همین که گفته بود خوب بازی کردم. واقعا خوشحال شدم و باور نمی‌کردم که او چنین حرف‌هایی درباره من زده باشد. دستش درد نکند و امیدوارم با شماره ۸، بازیکن موثری برای تراکتورسازی باشم.

 

روزنامه ایران ورزشی – سارا خدادادی