کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها الزاماتی که باشگاه‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای باید رعایت کنند، را عنوان کرد.     […]

کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها الزاماتی که باشگاه‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای باید رعایت کنند، را عنوان کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، سهیل مهدی در نشست سازمان لیگ فوتبال در مورد الزامات AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها اظهار داشت: صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها ۴۹ معیار دارد که به درجه‌هایA،B،C  تقسیم می‌شود. معیار A  الزام و اجبار است و به عنوان مثال کلیه باشگاه‌ها باید مربیانی را استخدام کنند که مدرک مربیگری A آسیا را داشته باشند. معیار B معیاری است که الزام جریمه‌ای دارد و مجوز را باطل می‌کند و معیار C نیز اگر از سوی باشگاه‌ها انجام شود، عالی خواهد بود.

 

وی گفت: در ۵ گروه اصلی معیارها تقسیم می‌شود. داشتن تیم پایه، آکادمی، سرمربی دارای مدرک A  ورزشگاه کلاس A ، قرارداد رسمی و مالکیت رسمی از جمله این معیارها است.

 

کارشناس صدور مجوز حرفه‌ای داشتن برنامه آموزشی سه تا هفت سال و داشتن آکادمی مشخص، مدیر رسانه‌ای، اساسنامه مستقل و مدیر حقوقی را از دیگر معیارها برشمرد.

 

مهدی در مورد معیارهای مالی عنوان کرد: معیار نخست صورت‌های مالی حسابرسی سالانه است. به صورتی که کلیه باشگاه‌ها موظف هستند صرف نظر از ساختارهای مالی هر کشور، صورت‌های سالانه مالی خود را بر اساس نظام حسابداری کشور به صورت ترجمه شده به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهند. در طی دو سال گذشته ۱۰۰ درصد باشگاه‌ها و در سه سال گذشته ۹۵ درصد باشگاه‌ها این کار را انجام داده‌اند.

 

وی ادامه داد: در قسمت تیم های دولتی صورت های مالی میان دوره نیز الزامی است. عدم وجود پرداخت‌های سر رسیده و ارائه صورت‌های مالی آینده دیگر معیارهای مالی برای بخش صدور مجوز حرفه‌ای است که نباید غیر واقعی ثبت شود و مغایرتی داشته باشد.