میروسلاو کلوزه، برترین گلزن تاریخ فوتبال آلمان، از تیم ملی فوتبال این کشور خداحافظی کرد.         به […]

میروسلاو کلوزه، برترین گلزن تاریخ فوتبال آلمان، از تیم ملی فوتبال این کشور خداحافظی کرد.

 

 

 

 

به گزارش فیفا، این بازیکن ۳۶ ساله کمتر از یک ماه بعد از قهرمانی تیم ملی آلمان در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، بازنشستگی خود را از فوتبال ملی اعلام کرد.

 

وی شانزدهمین گل خود در جام جهانی را در رقابت های برزیل به ثمر رساند تا رکورد بیشترین گل زده در این مسابقات را به خود اختصاص بدهد. کلوزه در تیم ملی آلمان نیز توانسته است ۷۱ گل به نام خود ثبت کند.

 

این بازیکن در این باره به وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال آلمان گفت: قهرمانی در جام جهانی، رویای کودکی ام بود که به حقیقت پیوست. من خیلی خوشحالم و افتخار می کنم که توانستم به کسب این موفقیت کمک کنم. من لحظه های به یادماندنی بسیاری را با این تیم تجربه کردم.

 

کلوزه که متولد لهستان است، بازی در تیم ملی آلمان را در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد و سپس در چهار دوره مسابقات جام جهانی در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ شرکت کرد.

 

 

 

او با به ثمر رساندن ۱۶ گل در جریان برتری ۷ بر یک آلمان مقابل برزیل در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ موفق شد بالاتر از رونالدو در صدر جدول برترین گلزنان تاریخ این رقابت ها قرار بگیرد.

 

این مهاجم تیم لاتزیو خاطر نشان کرد: موفقیت تیم لاتزیو همیشه از اولویت های من بوده است. من به هدف خود در تیم ملی آلمان رسیدم ولی هنوز اهداف شخصی زیادی در زندگی دارم. اطرافیانم می دانند که من بسیار جاه طلب هستم. وظیفه من به عنوان یک مهاجم زدن گل است، گرچه برای این کار همواره به هم تیمی هایم متکی هستم و از آنها تشکر می کنم.

 

کلوزه در ۱۳۷ بازی پیراهن تیم ملی آلمان را بر تن کرد و از این نظر بعد از لوتار ماتئوس قرار دارد.

 

تیم آلمان هرگز در مسابقاتی که او گل زده، نباخته است.

 

یوآخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان در مورد او گفته است: کلوزه یک ستاره و از بزرگترین مهاجمان تیم ملی آلمان است. به ندرت بازیکنی با ویژگی های او دیده ام. جای او به عنوان یک بازیکن خوب همیشه در تیم ملی خالی خواهد بود و من از اینکه توانستم مدتی را در کنار او کار کنم، خوشحالم.

 

چندی پیش نیز فیلیپ لام کاپیتان تیم ملی آلمان از این تیم خداحافظی کرده بود.

 

ایرنا