هفته دوم لیگ برتر ایران با برد شبانه استقلال تهران در برابر هم نام خوزستانی‌اش به پایان رسید. در ۸ […]

هفته دوم لیگ برتر ایران با برد شبانه استقلال تهران در برابر هم نام خوزستانی‌اش به پایان رسید. در ۸ بازی هفته دوم تنها ۱۱ گل از خط دروازه ها عبور کرد. ۳ تساوی بدون گل این هفته، میانگین ضعیفی را برای بازی‌های این هفته لیگ برتر چهاردم بر جا گذاشت.

 

 

 

در پایان هفته دوم، سپاهان و استقلال با ۶ امتیاز در صدر جدول ایستادند و تیم فوتبال پرسپولیس، با یک امتیاز در مکان سیزدهم جدول جای گرفت. فولادی‌های کنونی وسابق لیگ برتر در این هفته فوق‌العاده ظاهر شدند و توانستد نقش تاثیرگذاری در تعیین نتایج این هفته داشته باشند. در این مقاله به بررسی ترین‌های هفته دوم خواهیم پرداخت.

 

بازی هفته

 

فولاد خوزستان – پرسپولیس

زیباترین بازی هفته، حساس‌ترین بازی نیز بود. دو تیم پرسپولیس و فولاد خوزستان در اهواز، فوتبالی زیبا را به نمایش گذاشتند و هواداران دو تیم از بازی لذت بردند. موقعیت های گل هر دو تیم و بازی رو به جلوی پرسپولیس و فولاد، لقب بهترین بازی هفته را به این بازی رساند.

 

مربی هفته

 

دراگان اسکوچیچ

با احترام به زلاتکو کرانچار و تیم یکدست و منسجم سپاهان، مربی هفته را باید دراگان اسکوچیچ نامید. اسکوچیچ با جوانان با انگیزه خود و علی‌رغم تمامی حواشی ایجاد شده در تیم فولاد خوزستان، توانست با تاکتیک‌های خود تیم فوتبال پرسپولیس را در اهواز زمین‌گیر کند. در این بازی اسکوچیچ با بهره گیری از سرعت تیمی، توانست پرسپولیس را کاملا کنترل کند و در نهایت نیز با نتیجه دو بر صفر این تیم را با شکست بدرقه کند.

 

پدیده هفته

 

مهدی شریفی

با احترام به علیرضا رمضانی از استقلال تهران، پدیده فصل گذشته لیگ برتر ایران، بار دیگر با بازی خوب خود، سپاهان را به یک سه امتیاز خارج از خانه رساند. مهدی شریفی با دادن دو پاس گل به پریرا و خلعتبری، نقش اساسی را در برد سپاهان در برابر گسترش فولاد ایفا کرد و پدیده هفته لقب گرفت. مهدی شریفی در این بازی بارها خط دفاعی گسترش را با حرکات انفجاری و رو به جلوی خود آزار داد.

 

 

بازیکن هفته

 

سروش رفیعی

با احترام به محمدرضا خلعتبری و مهدی شریفی، سروش رفیعی، هافبک خلاق فولاد خوزستان را باید بهترین بازیکن هفته نامید. رفیعی توانست در بازی فولاد در برابر پرسپولیس یک رهبر به تمام معنا برای فولاد خوزستان باشد. او با پاس‌های زیبای خود، بارها ساسان انصاری و اسماعیل شریفات را صاحب موقعیت کرد. رفیعی گل اول تیمش را نیز به ثمر رساند و یک بار نیز روی یک ضربه آزاد، دیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه درآورد.

 

تیم هفته

 

فولاد خوزستان

تیم فوتبال فولاد خوزستان توانست با ارائه یک بازی منسجم و زیبا، پرسپولیس، یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی را مغلوب کند. در این بازی فولادی ها بارها و بارها پرسپولیس را تحت فشار قرار دادند و حاکم مطلق توپ و میدان بودند. فولاد با این برد توانست باخت هفته قبل خود در برابر تراکتورسازی را جبران کند و اولین سه امتیاز خود را در لیگ چهاردهم دشت کند.

 

 

داور هفته

 

سیدمهدی سیدعلی

سیدعلی، داور دیدار هم نام‌های اهوازی و تهرانی لیگ برتر، قضاوتی قاطعانه را از خود به نمایش گذاشت. وی با سوت‌ها و آوانتاژهای به موقع خود بازی را به خوبی کنترل کرد. وی اسیر اعتراض‌ها و جوسازی بازیکنان استقلال خوزستان نشد و با قضاوتی کم اشتباه برترین داور هفته دوم لقب گرفت.

 

 

بازیکن ناکام هفته

 

پیام صادقیان

پیام صادقیان که یکی از بهترین بازیکنان هفته اول رقابت‌های لیگ برتر بود در بازی با فولاد خوزستان نمایش ضعیفی از خود برجای گذاشت و در دقایق پایانی نیز به علت اعتراض به داور مسابقه، از زمین اخراج شد. در ادامه نیز وی نتوانست عصبانیت خود را کنترل کند و شیشه رختکن ورزشگاه غدیر را نیز شکست. اتفاقی که قطعا واکنش‌ کمیته انضباطی را نیز برای وی در پی خواهد داشت.

 

تیم ناکام هفته

 

نفت مسجدسلیمان

نفت تازه لیگ برتری شده، با قبول شکست سنگین و خانگی ۳ بر ۰ در برابر رقیب فصل گذشته خود در لیگ ۱، یعنی پدیده مشهد، به اعماق جدول سقوط کرد. در این بازی نفت به هیچ وجه در حد و اندازه های یک تیم لیگ برتری نبود و به راحتی و در یک بازی خانگی مغلوب شاگردان مرزبان شد.

 

 

مربی ناکام هفته

 

علی دایی

علی دایی که این فصل را با هدف قهرمانی در لیگ برتر شروع کرده است، با قبول شکست ۲ بر ۰ پرسپولیس، هفته پرفشاری را در پیش رو خواهد داشت. شاگردان دایی در دو بازی ابتدایی تنها یک تساوی به دست آورده اند و با ۱ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد. دایی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی نیز اظهار داشت که روز بد وی و تیم‌اش بود. پرسپولیس کاملا مغلوب حربه های تاکتیکی دراگان اسکوچیچ و شاگردانش شد.

 

 

تیم منتخب هفته دوم

 

محسن فروزان ، مهرداد جماعتی ، عبد الله کرمی ، ایوب والی ، یوسف وکیا ، ماتیاس چاگو ، سروش رفیعی ، اسماعیل شریفات ، محمد رضا خلعتبری ، مهدی شریفی ، لوسیانو پریرا

 

 

طرفداری