با وجود این که تمامی مردم و اهالی فوتبال منتظر انتشار شفاف لیست قرارداد بازیکنان و کادر فنی لیگ برتر […]

با وجود این که تمامی مردم و اهالی فوتبال منتظر انتشار شفاف لیست قرارداد بازیکنان و کادر فنی لیگ برتر فوتبال بودند این لیست با اشکالات بسیار زیادی منتشر شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از آن که ۱۶ تیم لیگ برتری فوتبال کشور براساس سلیقه هر کدام لیست قراردادهایشان را بر روی سایت باشگاه‌ها منتشر کردند همگی منتظر بودند تا سازمان لیگ لیست قراردادهای بازیکنان و کادر فنی باشگاه‌ها را به صورت جز به جز، تفکیک شده و شفاف بر روی سایت این سازمان قرار دهد که باز هم این اتفاق نیفتاد.

 

لیست قرارداد باشگاه استقلال تهران بر روی سایت سازمان لیگ به گونه‌ای است که میزان قرارداد امیر قلعه‌نویی و ستار همدانی به عنوان اعضای کادر فنی این باشگاه نیامده است.علاوه بر این ایمان باصفا و احمد جمشیدیان در حالی که از باشگاه استقلال جدا شده‌اند در مقابل نامشان رقم‌های قرارداد ۸۰ و ۵۰۰ میلیون تومانی اعلام شده است.

 

یکی دیگر از نکات جالب انتشار قرارداد بازیکنان استقلال تهران این است که آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، کرار جاسم و هاشم بیگ زاده همگی رقم قراردادشان در فصل جاری یکسان و به میزان یک میلیارد تومان اعلام شده است.

 

تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان نیز همان طور که لیست انتشار قراردادش بر روی سایت باشگاه با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود و قرارداد کادر فنی آن‌ها در نهایت بر روی سایت باشگاه منتشر نشد، پس از انتشار قرارداد کادر فنی و بازیکنان این تیم بر روی سایت سازمان لیگ همچنان این لیست با اشکالاتی مواجه است.

 

علی حمودی که شائبه‌های جعلی بودن مدارک منجر به صدور کارت معافیت آن در روزهای اخیر شنیده شد با رقمی معادل یک میلیارد تومان با باشگاه سپاهان قرارداد امضا کرده و محرم نویدکیا که روز گذشته مسوولان باشگاه از مشخص نبودن وضعیت قراردادش به دلیل مصدومیت خبر داده بودند با رقمی معادل ۷۰۰ میلیون تومان با سپاهان قرارداد بسته است.

 

از نکات جالب انتشار لیست قرارداد بازیکنان فولاد مبارکه سپاهان بروی سایت سازمان لیگ این است که این باشگاه در فصل جاری با ۹ بازیکن خود قرارداد بالای یک میلیارد تومان امضا کرده است.

 

احسان حاج صفی، رحمان احمدی،شجاع خلیل زاده، محمدرضا خلعتبری هر کدام با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و سید هادی عقیلی، عبدالله کریمی و محمدعلی احمدی هر کدام با یک میلیارد و صد میلیون تومان و علی حمودی به همراه لوسیانو پریرا مندس هر کدام با یک میلیارد تومان بازیکنانی هستند که رقم قراردادشان در فصل جاری میلیاردی است.

 

در مورد تیم فوتبال پرسپولیس تهران، لیست انتشار قراردادها در سازمان لیگ به گونه‌ای است که مهرداد پولادی با رقمی معادل ۵۷۶ میلیون تومان در فصل جاری با این باشگاه قرارداد امضا کرده است. این در حالی است که مسوولان باشگاه پرسپولیس تهران از مشخص نبودن انعقاد قرارداد با مهرداد پولادی به دلیل پیشنهادهای مطرح شده توسط لیگ‌های خارجی به او خبر داده بودند.

 

علی دایی در این لیست با رقمی معادل دو میلیارد و صد میلیون تومان گران قیمت‌ترین فردی است که در لیگ برتر فوتبال چهاردهم مشغول خواهد بود.

 

در مورد تیم تراکتورسازی تبریز احمد آل نعمه به همراه ادر لوسیانو ادینیو بازیکنانی هستند که به ترتیب یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قراردادهای میلیاردی امضا کرده‌اند.

 

علاوه بر این مهدی رحمتی با یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، جی لوید ساموئل با یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان و سعید دقیقی با یک میلیارد تومان در فصل جاری با تیم پیکان قرارداد خود را منعقد کرده‌اند.

 

رقم قرارداد یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان در فصل جاری ۸۰۰ میلیون تومان است و قاسم حدادی فر با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با این تیم اصفهانی قرارداد بسته است.

 

حمید استیلی سرمربی تیم راه آهن تهران که همچنان وضعیت مالکیت باشگاهش مشخص نیست، با قیمتی معادل صد میلیون تومان ارزان‌ترین سرمربی لیگ برتر در فصل جاری است.

 

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم فولاد خوزستان که سرمربیگری فصل قبل ملوان بندر انزلی را بر عهده داشت با یک میلیارد تومان، علیرضا مرزبان سرمربی تیم پدیده مشهد با ۳۰۰ میلیون تومان، علیرضا منصوریان سرمربی تیم نفت تهران با ۳۵۰ میلیون تومان ، نصرت ایراندوست سرمربی تیم ملوان بندرانزلی با ۱۵۰میلیون تومان، مهدی تاتار سرمربی گسترش فولاد تبریز با ۵۰۰ میلیون تومان، مجید جلالی سرمربی تیم سایپا البرز با ۴۵۰ میلیون تومان، منصور ابراهیم زاده سرمربی تیم پیکان با ۷۵۰ میلیون تومان و عبدالله ویسی سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان با ۶۵۰ میلیون تومان در فصل جاری با تیم‌های باشگاهیشان قرارداد امضا کردند.

 

به گزارش ایسنا، در لیست منتشر شده توسط سازمان لیگ رقم قرارداد رسول خطیبی به عنوان سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز، صمد مرفاوی به عنوان سرمربی تیم صبا قم، باقری‌نیا به عنوان سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان ذکر نشده است.

 

مشخص نبودن رقم قرارداد برخی از بازیکنان در لیست منتشر شده توسط سازمان لیگ از دیگر نقاط ضعف انتشار قراردادها در فصل جاری است.