سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس که چند سالی هدایت تیم شیمیزو اس پالس ژاپن را برعهده […]

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس که چند سالی هدایت تیم شیمیزو اس پالس ژاپن را برعهده داشت به خاطر کسب نتایج ضعیف از این تیم کنار گذاشته شد.

 


 

به گزارش مهر، افشین قطبی که در جام ملت های ۲۰۱۱ آسیا هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده داشت و بعد از آن به فوتبال ژاپن رفت، پس از حدود سه سال حضور در تیم شیمیزو اس پالس به خاطر آنچه نتایج ضعیف عنوان شده است از کار برکنار شد.

 

قطبی در سه سال مدت حضورش در شیمیزو نتوانست عنوان قابل توجهی را کسب کند. رتبه دهم در سال ۲۰۱۱ و دو رتبه نهمی در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ عناوینی بود که او با این تیم ژاپنی در جی لیگ کسب کرد.

 

قطبی سابقه هدایت تیم فوتبال پرسپولیس در دو مقطع را هم در کارنامه دارد که در دوره نخست حضورش عنوان قهرمانی را با این تیم کسب کرد.

 

مسئولان این باشگاه ژاپنی پس از برکناری افشین قطبی از هدایت این تیم، کاتسومی اوینوکی ۴۹ ساله را جانشین وی کردند. قطبی سال ۲۰۱۱ جانشین کینتا هاسه گاوا شده بود. سرمربی جدید تیم فوتبال شیمیزو اس پالس از بازیکنان باسابقه این تیم بوده که ۲۵۲ بار بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۲ برای این تیم به میدان رفته است.

 

تیم فوتبال شیمیزو در پایان هفته هفدهم رقابت های لیگ ژاپن با کسب ۲۱ امتیاز در رده دوازدهم جدول هجده تیمی قرار دارد. این تیم در این بازیها صاحب ۶ پیروزی ، ۳ تساوی و ۸ شکست شده است. همچنین ۲۱ گل زده و ۲۴ گل خورده در کارنامه افشین قطبی با این تیم دیده می شود.