بالاخره صدای پای لیگ برتر بعد از هفته های متمادی به گوش رسید و قطار فوتبال کشور آماده حضور در […]

بالاخره صدای پای لیگ برتر بعد از هفته های متمادی به گوش رسید و قطار فوتبال کشور آماده حضور در چهاردهمین ایستگاه خود شد. شاید عطش خیل فوتبالدوستان کشور را مسابقات باشکوه جام جهانی سیراب کرده باشد و دیدن حاشیه و متن این مسابقات بی نظیر همگان را مشغول به خود کرده باشد اما بی اغراق باید بگویم هیجان لیگ برتر فوتبال کشور ولو در هر سطحی که برگزار شود و لذت مقابله با تیمهایی که با هر کدام خاطرات تلخ و شیرین فراوانی داریم جایگاه ویژه ای در ذهن ما داشته و خواهد داشت .


 

ملوان بندرانزلی امسال هم به مانند سال گذشته با چهره ای تقریبا متفاوت از لیگ قبل تر پای به عرصه مسابقات گذاشته و با جذب مهره در خطوط مختلف ترکیب جدیدی را به نمایش گذاشته است . تیمی متشکل از برخی بازیکنان نام آشنای فصل قبل و نیز برخی بازیکنان جوان ناآشنا . پنهان نمیکنم گاهاً از چهره به شدت جوان شده ملوان در برابر هزینه های گزاف اکثر تیمهای لیگ و جذب بازیکنان حرفه ای توسط آنان بیمناک شده و انواع و اقسام فکرهای منفی به ذهنم خطور میکند اما همیشه بدین موضوع می اندیشم که اگر تا اکنون « ملوان » مانده ایم به یُمن حضور جوانانی بوده که به کار خود ایمان داشته اند و چون سیاوش از آتش گذشته و گلستانش کرده اند . قصد حماسه سرایی و تهییج هواداران را ندارم اما معتقدم کاری دشوارتر از همیشه داریم و برای رسیدن به ساحل آرامش باید ما هم به حد توان خود “پارو” بزنیم . به هر حال اگر هر بخش از تصمیمات و اتفاقات و باشگاه ملوان به زعم شما مورد اعتراض یا بحث بوده باشد باید به این نیز فکر کنیم که این تیم و تاریخ پر نقش و نگارش متعلق به شماست و نمیبایست اجازه داد اختلاف سلیقه ها بین ما و این تیم دوست داشتنی فاصله بیندازد . اگر هر دلخوری یا گلایه ای در هر طرف این ماجرا وجود دارد نباید خدشه ای در اصل هواداری و حمایت از تیم وارد نماید چراکه در نهایت آنکه از این ورطه گزندی خواهد دید « ملوان و هوادارانش » خواهند بود و اگر این تیمِ جوان شده در ادامه راه مورد حمایت هواداران پرشور ملوان قرار نگیرد شاید منتج به روزهایی شود که مطمئناً مورد علاقه هیچ هواداری نبوده و نخواهد بود .روزهایی که یک دهه پیشتر هم آنرا تجربه کرده بودیم و اکنون نیز ابداً علاقه ای به تکرارش نداریم !

 

ما یکبار با جوانترین ترکیب خود در حضور آقای ایراندوست به مقامی در خور توجه رسیده ام و اینک نیز به این جوانان برومند امید بسته ایم تا تحت هدایت کادر فنی محترم و آشنا به کار با جوانان به آنچه استحقاق این تیم مردمی است دست یابیم . برای دست یابی به این مهم دست تک تک هواداران را میفشاریم و امیدواریم قوهای سپید را برای طلوعی دوباره یاری نمایند . همانطور که فصل پیش از میان خاکسترها برخاستیم این فصل نیز از میان آتش گذر خواهیم کرد تا همگان شاهد پرواز این قوی پرغرور باشند .

 

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net