سرپرست کمیته‌ تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال می‌گوید که باید دادگاه نظامی و سازمان نظام وظیفه درباره حکم بختیار رحمانی […]

سرپرست کمیته‌ تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال می‌گوید که باید دادگاه نظامی و سازمان نظام وظیفه درباره حکم بختیار رحمانی و سایر سرباز‌های غایبی که مدارک منجر به صدور کارت معافیت آنها جعلی بوده، تصمیم گیری کنند.

 

 

هوشنگ نصیرزاده در این زمینه، توضیح داد: دادگاه نظامی و سازمان نظام وظیفه باید درباره حکم تمامی فوتبالیست‌هایی که مدارک منجر به صدور کارت معافیت آنها جعلی بوده تصمیم گیری کنند چرا که هیچ تخلفی در حوزه فوتبال وجود ندارد و این بازیکنان با کارت معافیت رسمی و قانونی در مسابقات لیگ شرکت کرده و سازمان نظام وظیفه در این زمینه فریب خورده است.

 

به نقل از ایسنا، وی با بیان این که جعل به مدارکی گفته می‌شود که از منشأ اصلی صادر نشده باشد، خاطر نشان کرد: باشگاه، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کارت معافیتی را به عنوان مجوز دریافت کرده‌ که جعلی نیست و جعلی بودن مدارک منجر به صدور کارت معافیت برای سازمان نظام وظیفه حکم جعلی بودن پیدا کرده است، بنابراین کارت معافیت این افراد از منشأ اصلی صادر شده و در اختیار سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قرار گرفته که به هیچ وجه برای آنها حکم جعلی بودن نداشته است.

سرپرست کمیته‌ تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال با اشاره به این که حکم بازیکنی که در این زمینه مقصر بوده و تخلف کرده از نظر فدراسیون فوتبال سازمان لیگ و باشگاه‌ها اصلا مربوط به فوتبال نمی‌شود، گفت: آقایان می‌توانند در بیرون از حوزه فوتبال هر تصمیمی را اتخاذ کنند و آنچه به فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه فولاد خوزستان مربوط می‌شود این است که آنها کارتی را دریافت کرده‌اند که جعلی نبوده و اگر سازمان نظام وظیفه مدارکی را دریافت کرده که جعلی بوده است باید خودش در این زمینه اقدام کند.

 

به گفته وی برای سیستم‌ فوتبال تا زمانی که مسابقات لیگ برتر فصل سیزدهم تمام شد، این بازیکنان سربازهای غایب نبوده‌اند و سازمان نظام وظیفه مجوز بازی آنها در این مسابقات را صادر کرده‌ است.

 

سرپرست کمیته‌ تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا محرومیت چند ساله برای فوتبالیست‌هایی که مدارک منجر به صدور معافیت آنها جعلی بوده است صادر خواهد شد یا خیر؟ توضیح داد: مشکل پیش آمده میان سازمان نظام وظیفه و بازیکنانی است که مدارک منجر به صدور کارت معافیتشان جعلی بوده، بنابراین باید سازمان نظام وظیفه و دادگاه نظامی در این زمینه تصمیم گیری کنند، چرا که به طور کلی هیچ تخلفی در حوزه فوتبال وجود ندارد.

 

نصیرزاده ادامه داد: مدارکی که سازمان نظام وظیفه به فدراسیون فوتبال ارائه کرده این بوده است که این بازیکنان سرباز نبوده و معاف از خدمت هستند، بنابراین اگر هم اکنون به جعلی بودن مدارک منجر به صدور کارت معافیت آنها پی برده‌اند باید در این زمینه اقدام کند.

 

منبع : ایسنا