مدیرکل تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: بختیار رحمانی و علی حمودی یا باید به خدمت سربازی و یا به یکی […]

مدیرکل تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: بختیار رحمانی و علی حمودی یا باید به خدمت سربازی و یا به یکی از تیم‌های ملوان ، تراکتورسازی و یا فجرسپاسی شیراز بروند و دوران سربازی را پشت سر بگذارند.

 

 

 

 

مهرعلی باران‌چشمه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره بحث مسئله‌دار بودن کارت پایان خدمت دو بازیکن فوتبال به نام‌های بختیار رحمانی و علی حمودی اظهار داشت: علاوه بر این دو که نام‌شان در رسانه‌ها مطرح شده، کارت پایان خدمت ۱۸ بازیکن دیگر مسئله دارد که این موضوع در کمیسیون ویژه وظیفه عمومی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

وی ادامه داد: تاکنون کارت پایان خدمت ۲ بازیکن به نام‌های رحمانی و حمودی بررسی شده است. یکی از آنها از طریق جبهه و جانبازی پدر معافیت گرفته و دیگری نوع معافیتش به خاطر یک نوع بیماری بوده است. کمیته پزشکی برای یکی از این دو بازیکن رای به معافیت داده بود و کارت معافیت پزشکی او نیز صادر شد ولی پس از بررسی‌های بیشتر، کمیسیون ویژه وظیفه عمومی معافیت این بازیکن را نپذیرفت.

 

مدیرکل تربیت بدنی نیروهای مسلح اضافه کرد: رحمانی و حمودی یا باید به خدمت سربازی رفته و یا به یکی از تیم‌های ملوان انزلی، تراکتورسازی تبریز و یا فجر شهید سپاسی شیراز برود تا دوران سربازی را پشت سر بگذارند.

 

باران‌چشمه در مورد بررسی پرونده‌های کارت پایان خدمت سایر بازیکنان گفت: ۲ سال پیش از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواستیم اسامی همه بازیکنان شاغل در لیگ برتر و دسته اول را به ما ارائه دهند تا کارت پایان خدمت آنها مورد بررسی قرار گیرد. پس از بررسی‌های کمیسیون ویژه مشخص شد که تعدادی از بازیکنان مانند احسان حاج‌صفی و یا احمد آل‌نعمه در تیم‌های چون تراکتورسازی دوران سربازی را گذرانده بودند و مشکلی بابت کارت‌های آنها وجود ندارد.

 

وی افزود: برخی دیگر از بازیکنان از کارت‌های معافیت استفاده کرده بودند و کارت پایان خدمت این بازیکنان در حال بررسی است که چطور از طریق معافیت، کارت پایان خدمت گرفته‌اند. کارت پایان خدمت این بازیکنان از سال ۹۲ به بعد صادر شده و اگر کمیسیون ویژه کارت پایان خدمت این تعداد را نپذیرد، باید به سربازی یا تیم‌های نظامی بروند.