اختصاصی – شاید انتظار داشتیم پس از حدود ۴ ماه تعطیلی لیگ وقتی به استادیوم تختی انزلی وارد میشویم ، […]

اختصاصی – شاید انتظار داشتیم پس از حدود ۴ ماه تعطیلی لیگ وقتی به استادیوم تختی انزلی وارد میشویم ، وضعیت بهتری نسبت به قبل داشته باشد اما به هیچ عنوان این طور نیست .

 

 

به گزارش پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” ، در حالی که تنها دو هفته به آغاز رقابتهای لیگ برتر فوتبال ایران پس از ۴ ماه تعطیلی باقی مانده ، استادیوم پیر شهرمان به هیچ عنوان وضعیت خوبی ندارد . وقتی از درب اصلی استادیوم وارد می شوید با منظره ای بی روح مواجه می شوید و اگر بخواهید دور سکوها از بیرون قدمی بزنید (مسیر رفت و آمد هواداران از بیرون سکوها) با منظره ای بسیار زشت مواجه خواهید شد و در واقع زیر سکوهای استادیوم پیرمان همه چیز می توانید پیدا کنید ! از صندلی شکسته گرفته تا زباله ،  سرویس های بهداشتی نیمه کاره و … . این مسئله درون زمین فوتبال استادیوم به شکل دیگری نمایان است . زمین چمن استادیوم تختی ظاهرا در این ۴ ماه هیچ تغییری نکرده و وقتی از گوش و کنار پرس و جو می کنیم تنها چیزی که به این زمین رسیده آبیاری بوده ! البته بدون پرس و جو نیز از وضعیت چمن به خصوص وقتی از نزدیک به آن نگاه کنید پر واضح است که خبری از “چمن” درون زمین نیست ! آن هم در این فصل که باید وضعیت خوبی داشته باشد .

 

در حال حاضر به جرات می توان گفت در آستانه ی آغاز رقابتهای لیگ برتر و در این ۴ ماه گذشته وضعیت استادیوم “کوچکترین” تغییری نسبت به گذشته نکرده است و می توانیم تیتر وار به برخی معیب که می توانست به آن رسیدگی شود اشاره نماییم :

 

چمن استادیوم که به هیچ وجه شرایط مناسبی ندارد

نور استادیوم (که می بایست به ۱۲۰۰ لوکس ارتقاء یابد)

نصب و تعویض صندلی های شکسته داخل استادیوم که بسیار منظره ی بدی را به وجود آورده است .

تفکیک ورودی خبرنگاران و تماشاگران

تجهیز جایگاه خبرنگاران ( اینترنت ، فکس و …)که کمترین امکاناتی است که می تواند در اختیار خبرنگاران قرار گیرد و انزلی تنها شهری است در لیگ برتر که هنوز به این حد اقل ها دسترسی نداشته .

و معایب دیگری که شاید چندان به بحث هواداری و خبرنگاری ارتباط نداشته باشد اما بی شک برای ما در بازدیدها نمرات منفی زیادی را به همراه خواهد داشت .

 

به هر حال مشکلاتی در خصوص واگذاری استادیوم به باشگاه وجود داشته که از آن به عنوان یکی از دلایل برای مسقف نشدن و تجهیز نشدن استادیوم پیر شهرمان نام برده می شود ، اما باید توجه داشت که ملوان در هر صورت باید در همین استادیوم در رقابتهای لیگ برتر به میدان برود و هواداران می بایست روی همین سکوها به حمایت از عشق سپیدشان بپردازند ! پس تجهیز کردن این استادیوم در درجه ی اول برای نام ملوان و احترام به هواداران قوی سپید است ، ما که قرار نیست در استادیوم دیگری به میدان برویم تا بخواهیم برای حداقل ها این دست و آن دست کنیم .

 

امیدواریم در دو هفته مانده به آغاز لیگ برتر از لحاظ ظاهری کمی “سین سیروسِ” پیرمان را نونوار کنیم .

 

در ادامه گزارش تصویری از وضعیت استادیوم تختی انزلی را مشاهده می کنید :

 

عکس : امیر حسینلو