کارلوس دونگا با امضای قراردادی ۴ ساله هدایت برزیل را به عهده گرفت.   به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، […]

کارلوس دونگا با امضای قراردادی ۴ ساله هدایت برزیل را به عهده گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال برزیل با شکست سنگین ۷ بر یک برابر آلمان و سپس ۳ بر صفر در دیدار رده‌بندی مقام چهارم جام جهانی را به دست آورد تا لوئیس فلیپه اسکولاری از سمت خود برکنار شود.

 

پس از این اتفاق مسئولان فدراسیون فوتبال برزیل امروز (سه‌شنبه) کارلوس دونگا را به طور رسمی به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب کردند. این مربی ۵۰ ساله پیش از این سابقه هدایت سلسائو را در کارنامه خود داشت اما شکست برابر هلند در جام جهانی ۲۰۱۰ و حذف برزیل از جام جهانی آفریقای جنوبی باعث اخراج او شد.

 

کارلوس دونگا پس از انتخاب به عنوان سرمربی برزیل گفت: اول از همه باید قبول کنیم که بهترین تیم جهان نیستیم. من می‌خواهم پروژه‌ای را در تیم ملی برزیل آغاز کنم که در آن به کمک همه نیازمندم. ما همه دوست داریم که برزیل به روزهای اوجش بازگردد. ما دیگر بهترین بازیکنان جهان را در اختیار نداریم بلکه باید با یک برنامه‌ریزی منسجم بار دیگر برزیل را به قدرت نخست جهان تبدیل کنیم.

 

دونگا ادامه داد: من با جو فوتبال برزیل بیگانه نیستم. دومین بار است که هدایت برزیل را به عهده گرفته‌ام. هدف اولم حضور در کوپا آمریکا ۲۰۱۵ است و سپس می‌خواهم تیم را برای جام جهانی روسیه آماده کنم. هدفم این است که بتوانم کیفیت بازی برزیل را بهبود ببخشم و بار دیگر برزیل را به قدرت نخست جهان تبدیل کنم.

 

کارلوس دونگا در جام جهانی ۱۹۹۴ کاپیتان تیم برزیل بود و در سال ۲۰۰۶ جانشین کارلوس آلبرتو پریرا در تیم ملی این کشور شد.