مالک باشگاه ملوان می گوید انتشار مبالغ قرارداد بازیکنان لیگ برتر کار چندان درستی نیست اما به نظر سازمان لیگ […]

مالک باشگاه ملوان می گوید انتشار مبالغ قرارداد بازیکنان لیگ برتر کار چندان درستی نیست اما به نظر سازمان لیگ و وزارت ورزش و جوانان برای این امر احترام می‌گذارد.

 

سیروس محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد انتشار رقم قراردادهای بازیکنان و کادر فنی شاغل در لیگ برتر فوتبال ایران، اظهار کرد: من چندان موافق این رویه‌ نیستم. هر چند به نظر کسانی که چنین مباحثی مطرح کرده‌اند احترام می گذارم، اما به نظرم اگر این کار رخ ندهد بهتر است.

 

 

او ادامه داد: برای مثال بازیکنی در طول یک فصل مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان را از تیمی دریافت می‌کند و یک بازیکن دیگر که از او بهتر بازی کرده یک دهم مبلغ را از تیم خود دریافت می‌کند. همین انتشار رقم قراردادها سبب افت روحی بازیکنانی می‌شود که بازی خوبی را ارائه می‌دهند، اما رقم کمتری را دریافت می‌کنند.

 

 

مالک باشگاه ملوان با بیان این که انتشار رقم قراردادها سبب کم و زیاد شدن توقعات در بازیکنان می‌شود، خاطر نشان کرد: به نظرم موضوع شفاف سازی با انتشار رقم قرارداد بازیکنان مغایرت دارد. در این بین هم بازیکنی که مبلغ زیادی را می‌گیرد و هم بازیکنی که مبلغ کمی را دریافت می‌کند دچار مشکلاتی خواهند شد.

 

 

محجوب اضافه کرد: برای مثال ملوان امسال هفت میلیارد تومان هزینه کرده و مبلغی حدود ۱۰ میلیارد تومان هم بدهی دارد. در این بین بودجه ای را نیز برای زیر ساخت‌ها باید در نظر بگیریم. من در جلسه‌ای که چند هفته‌ پیش با وزیر ورزش و جوانان داشتیم اعلام کردم بهتر است خیلی به سقف قرارداد و بودجه ورود پیدا نکنیم.

 

 

مالک باشگاه ملوان در مورد این که چرا نباید به بحث سقف قرارداد و بودجه ورود پیدا کنیم؟ گفت: شاید یک باشگاه با داشتن یک برنامه مدون بخواهد طی چند سال زیر ساخت‌های خود و دیگر موارد باشگاه را ارتقا دهد. برای مثال شاید باشگاهی بخواهد با هزینه کردن مبلغی ۵۰ میلیارد تومانی ظرف مدت چهار سال بخواهد هر هفته‌ تماشاگران زیادی را به استادیوم بکشاند.

 

 

محجوب افزود: قطعا در این میان هزینه کردن به معنای پول خرج کردن بدون برنامه و هدفمند نیست. باشگاهی مثل رئال مادرید بخش زیادی از درآمد خود را از طریق بازاریابی به دست می‌آورد. ما برای آوردن تماشاگران به استادیوم‌ها نیازمند ارائه یک بازی بسیار زیبا و جذابی هستیم و نمایش یک بازی زیبا نیازمند داشتن بازیکنان با کیفیت در زمین است.

 

 

مالک باشگاه ملوان با بیان این که شاید ارتباط میان باشگاه و تماشاگران دو یا سه روز در ماه باشد، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا این ارتباط مستقیم بیشتر شود و قطعا این امر نیازمند آوردن بازیکنان خوب به باشگاه است. بنابراین در این میان نباید سقف قراردادی را برای باشگاه در نظر گرفت تا بازیکنان خوب را بتوان به تیم‌ها آورد. ما اگر می‌خواهیم به فوتبال روز دنیا برسیم باید بازیکنان خوبی را نیز داشته باشیم.

 

 

او اضافه کرد: در سال‌های اخیر لیگ برتر فوتبال با برنامه‌ جلو رفته است و امیدوارم این روند مثبت و رو به رشد ادامه داشته باشد، البته در این میان باید برخی محدودیت‌ها را برداریم.

 

 

محجوب در پایان افزود: باشگاه‌ها باید برنامه‌های خود را به صورت کامل به سازمان لیگ ارائه دهند و پس از آن سازمان لیگ به عنوان یک مقام بالادستی آنها را در انجام آن برنامه‌ها راهنمایی کند.

 

 

مالک باشگاه ملوان در پایان خاطر نشان کرد: ظرف سال‌های اخیر و با مدیریت آقای تاج شاهد پیشرفت‌های خوبی در برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بوده‌ایم که جای تقدیر دارد.

 

منبع : ایسنا