کاپیتان ۳۰ ساله مانشافت از ادامه حضور در تیم ملی انصراف داده و از بازی های ملی خداحافظی کرد!   […]

کاپیتان ۳۰ ساله مانشافت از ادامه حضور در تیم ملی انصراف داده و از بازی های ملی خداحافظی کرد!

 

 

 

 

به گزارش وبسایت بین المللی گل، پس از قهرمانی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴، فیلیپ لام کاپیتان تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ از رقابت های ملی کناره گیری کرد!

 

 

فلیپ لام ۳۰ ساله که با تیم ملی آلمان فاتح جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شد، ، ۱۱۳ بازی ملی در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

 

لام در این مورد به بیلد گفت: “من دوشنبه به یواخیم لوو گفته بودم که دیگر در تیم ملی بازی نخواهم کرد! در پایان فصل گذشته خیلی به این موضوع فکر می کردم و خیلی خوشحالم که همه چیز دست به دست هم داد تا با قهرمانی در جام جهانی از تیم ملی خداحافظی کنم”

 

لام در پایان افزود: “صبح امروز به رئیس ولفکانگ نیرباخ تلفن کردم و او را از تصمیم خود با خبر ساختم و از همان طریق از کلیه کسانی که در این چند ساله در فدراسیون فوتبال تلاش کرده بودند تشکر کردم.”

 

لام ۳۰ ساله که از سال ۲۰۱۱ و در پی مصدومیت بالاک بازوبند کاپیتانی مانشافت را مال خود کرده بود، ۱۱۳ بازی ملی در کارنامه خود می بیند؛ کاپیتان تیم ملی آلمان، اولین بازی ملی خود را در پیروزی ۲-۱ برابر کرواسی در سال ۲۰۰۴ جشن گرفت؛ او با این تعداد بازی ملی پس از ماتئوس، کلوزه و پودولسکی چهارمین بازیکن پرتجربه از حیث بازی های ملی است.

 

لام تجربه حضور در سه دوره رقابت های جام ملت ها در سال های ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ و همچنین سه دوره جام جهانی را در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ را دارد، که با کسب یک مدال نقره جام ملت ها، یک طلا و دو برنز جام جهانی یکی از پر افتخارترین های این عرصه به حساب می آید.

 

 

طرفداری