باستین شواین اشتایگر معتقد است آلمان امشب در مقابل آرژانتین، زیر بار فشار انتظارات و قهرمانی نخواهد ماند.     […]

باستین شواین اشتایگر معتقد است آلمان امشب در مقابل آرژانتین، زیر بار فشار انتظارات و قهرمانی نخواهد ماند.

 

 

به گزارش ESPN، علی رغم آنکه یواخیم لوو تیمی جوان در اختیار دارد، می توان گفت با توجه به حضور چندین باره برخی بازیکنانش در فینال لیگ قهرمانان، از ترکیبی باتجربه بهره می برد؛ میروسلاو کلوزه هم که ۱۲ سال پیش در فینال جام جهانی حضور داشته است. فرمانده خط میانی ژرمن ها که خود طی ۱۲ سال دوران بازی اش، در ۱۱ فینال حضور داشته است، در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی امشب گفته تجربه فاکتور کارآمدی برایشان خواهد بود:

 

“انتظارات بسیار بالایی وجود دارد، ولی فشاری حس نمی کنیم. بازیکنان بسیاری در بین ما هستند که فینال های بزرگی بازی کرده اند. می دانیم چطور اوضاع را کنترل کنیم. حتی میروسلاو کلوزه را هم داریم که قبلا در فینال جام جهانی بازی کرده است و علاوه بر آن، سایر بازیکنانمان به همراه باشگاه خود، در فینال های مختلف به میدان رفته و فوق العاده هم بوده اند. باید فقط روی وظایف و فاکتورهایی که به ما قدرت می دهد، تمرکز کنیم.”

 

شواینی که در دو دوره پیشین جام جهانی، عضو تیم ملی بوده و در هر دو بار به مقام سومی دست یافته است، بعد از برد کوبنده شان مقابل برزیل در نیمه نهایی، تقریبا از دستیابی به جام قهرمانی جهان، مطمئن است:

 

“حس خوبی در مورد فردا (امروز) دارم. تقریبا از نتیجه گیری در فینال، مطمئن ام و مشتاقانه در انتظار آغاز آن هستم. بعد از بازی با برزیل، در فرم بسیار خوبی قرار داریم. می دانیم که ظرفیت ارائه فوتبال عالی را داریم. فقط باید بتوانیم پتانسیل خود را بروز دهیم.”

 

همه از تاثیرگذاری لیونل مسی در ترکیب آرژانتین صحبت می کنند، اما رئیس میانه میدان مانشافت کیفیت سایر بازیکنان این تیم را هم بااهمیت می داند:

 

“ماسکرانو رهبر گروهی گرگ در بازی نیمه نهایی بود. تکلی که او در دقیقه آخر روی پای روبن زده و از گلزنی اش جلوگیری کرد را به یاد دارم. این نشان از تعهد بالای او داشت. مسلما بازی راحتی نخواهیم داشت، ولی کاملا به این مساله ایمان دارم که اگر در حد خودمان بازی کنیم، می توانیم هر تیم بزرگی را شکست دهیم.”

 

گفتنی است آلمان و آرژانتین در آخرین و مهم ترین بازی جام بیستم، امشب از ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه ماراکانای شهر ریو دوژانیرو به مصاف هم خواهند رفت تا یکی از آنها در پایان، عنوان “قهرمان جهان” را از اسپانیا، تحویل بگیرد.

 

 

طرفداری